Kam na Silvestra? Máme pro vás 5 tipů!

img
26. 12. 2018

Když se řekne Silvestr, každý si vybaví ohňostroje, bujaré večírky, silvestrovské jednohubky, šampaňské nebo silvestrovské estrády. Pokud letos nechcete trávit Silvestr doma před televizí a chtěli byste si ho užít i jinak, přečtěte si naše tipy. Poradíme, kam na Silvestra. P.S.: Penziony na horách už jsou stejně plné a vyprodané.

  1. Vyrazte za hranice

Přemýšlíte, kam na Silvestra? A co takhle Silvestr v Benátkách nebo v Paříži? Že to zní jako sen? Nemusíte o tom jen snít, v akci teď můžete koupit vouchery na silvestrovské zájezdy do Paříže, Verony nebo Benátek. Máte tak možnost tato krásná evropská města poznat jinak než jen v klasických obdobích, jako je léto nebo podzim.

Čtěte také:

Jak na kocovinu, když se silvestrovské oslavy vymknou kontrole?

Přes den si projděte všechny malebné uličky a památky, v Benátkách se svezte gondolou, můžete poobědvat typickou italskou specialitu, v Paříži zase ochutnat šneky s výborným francouzským vínem a večer už jen sledovat skvělý ohňostroj nad náměstím svatého Marca a Benátskou Lagunou nebo nad Eiffelovou věží.

  1. Užijte si odpočinku

Vánoční shon, všechen ruch a co se děje okolo svátků vás už nervuje a děsí? Tak vyrazte na Silvestra do lázní nebo wellness. Nejen, že uniknete ohňostrojům, hluku a bujarým večírkům, ale můžete se také zrelaxovat a do nového roku zase nastoupíte v plné síle, klidní a odpočatí.

Představte si dny v hotelu poblíž vyhlášeného lázeňského komplexu a uprostřed řady kaváren a restaurací. No nezní to jako sen? A otázku "kam na Silvestra" máte vyřešenou!

  1. Do Prahy na tradiční ohňostroj

Nejste na cestování a Silvestr chcete raději prožít ve své rodné zemi? Můžete strávit silvestrovské dopoledne v matičce Praze a večer pak vyrazit na Staroměstské náměstí na ohňostroj pod otevřeným nebem.

silvestr a kam vyrazit2

  1. Co takhle výšlap?

Chvíli neposedíte a rádi trávíte volný čas aktivně? Ptáte se, kam na Silvestra? Vyrazte například na silvestrovský výstup na Javořici. Na nejvyšší vrchol Vysočiny se lze dostat pěšky, na kole nebo na běžkách, na vrcholu pak bude v poledne slavnostní přípitek. A silvestrovské kanapky si můžete vzít klidně s sebou. 

  1. Navštivte kouzelné zámky a hrady

Pokud vás láká netradiční oslava posledního dne roku, vyrazte na zámek či hrad. Na některých zámcích budou k vidění středověcí kejklíři, hry a šerm, žongléři a ohnivá show. Na vybraných zámcích a hradech se pak můžete těšit na půlnoční ohňostroj, diskotéky nebo jiné silvestrovské oslavy.

Tak co... už víte, kam na Silvestra?

Napsat komentář: Kam na Silvestra? Máme pro vás 5 tipů!

RE: Kam na Silvestra? Máme pro vás 5 tipů!

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.