Když kočka nejí, vyzkoušejte různé pamlsky pro kočky, pomocí kterých ji nastartujete chuť.
26. 03. 2021

Pamlsky pro kočky – zázračné, zdravé i hýčkající. Co vyzkoušet, když kočka nejí?

Řekněme si to na rovinu. Potřebujete-li zlepšit vztah se svou kočkou, vsaďte na pamlsky. Ale zase všeho s mírou, jak s pamlsky, tak s očekáváními. Kočku neutáhnete na vařenou nudli jako některé psy a věřte, že po čase může citlivější lidská povaha přijít na to, že „kočka mě má ráda JENOM kvůli těm pamlskům.“ No, ano… má.

Ale nezatracujme pamlsky pro kočky. Tyto dobrůtky mohou být nejen zdrojem vitamínů a minerálů, ale obohatí běžnou stravu a jsou také dobrou metodou, jak rozjíst kočky v rekonvalescenci. Pomáhají také lépe prospívat koťatům. Především jsou pak užitečné, když je potřeba, aby kočka lépe jedla. Když kočka nejí, věnujte však nejdříve pozornost tomu, zda nemá zdravotní potíže nebo nechutenství nezpůsobuje strach, nové prostředí nebo změny ve stávajícím domově. Teprve potom zkoušejte kočku rozjíst i za pomocí pamlsků.

Ale pozor na míru: pamlsky pro kočky jsou také kalorické! Navíc mnohdy obsahují důležité a vzácné látky (taurin, vitamín A), které není vhodné dávat kočce ve větší míře. Vždy proto volte jen jeden pamlsek a dodržujte denní dávkování.

Čtěte také:

Čím krmit kočku? Trendem v krmení pro kočky jsou domácí pamlsky a barf strava

Zázračné byliny a kočičí drogy: Co kromě pamlsků kočkám budí chuť k jídlu?

Pamlsky pro kočky vašeho mazlíčka nezaujaly? Chuť k jídlu u koček podporuje jednoznačně šanta kočičí a kozlík lékařský. Nejznámější a neškodné kočičí „drogy“. Někteří výrobci je přidávají i do svých krmiv (a je to na obalu jasně označeno), někdy to funguje, někdy ne. Chcete-li jistotu, pořiďte kočce přímo šantu nebo kozlík.

Tráva, kočičí tráva, vyseté obilí v květináčku. Vezměte své kočce domů z louky v květináči trs trávy nebo vysejte mladé obilí (pšenici, ječmen). Kočka vám bude vděčná a pravidelné okusování a čištění žaludku jí prospěje. Často po konzumaci trávy kočka zvrací - sliny, trávu nebo zbytky potravy a chlupů. Je to přirozený proces, žaludek se jí právě vyčistil a stébla trávy splnila svůj účel.

Široký výběr pamlsků pro kočky: Jaké můžeme vybírat, když kočka nejí?

Plněné polštářky pro kočky

Plněné polštářky jsou křehké a kočkám většinou chutnají, bývají plněné sýrovými náplněmi nebo i bylinkovými. Najdete mezi nimi i pamlsky olejové (hairball) proti zadržování chuchvalců srsti v trávicím traktu, nebo bylinné se zoubkovými tvary tak, aby lépe dráždily dásně a zuby a pomáhaly redukovat ukládání zubního plaku.

Oblíbeným pamlskem jsou tyčinky

Tyčinky jsou většinou hutnější, vlhčí a plné sušeného masa. Vysoký podíl masa kočku určitě namlsá, ale patří skutečně mezi neoblíbenější, nejvoňavější a nejchutnější, takže opatrně, aby kočka nevyžadovala jen tyčinky. Často právě ony bývají plné vitamínů, taurinu a není dobré jimi kočku předávkovat.

Sušená masíčka kočka ocení

Tuto novinku na trhu mají kočky obecně rády, ale musí být čerstvá a od dobré značky. Sušené maso rychle podléhá nižší kvalitě (není to úplně zkáza, ale už není tak dobré), takže při koupi překontrolujte i datum výroby.

Pamlsky pro kočky - syrové a trávové bonbonky

Dalším pamlskem pro kočky mohou být křupavé kuličky, které voní po sýru nebo jsou zelené s přídavkem trávy. Tady už musíte vsadit na svou kočku, někdy chutnají k zbláznění, někdy ne.

Pasty a tekuté pochutiny po kočky

Nejznámější jsou vitamínové pasty (mívají vysoký obsah vitamínu A) pro dospělé kočky, ale také pro koťata. Dále také pasty proti bezoárům. Používejte je jako přídavek do krmiva, ani ne jako pamlsek, spíše pro doplnění vitamínů.

Kočičí mléko a vývary pomohou rozjíst kočku

Vývary a polévky jsou vhodné pro kočky, které se rozjídají po nemoci a pro koťátka, která se učí jíst. Kočičí mléko obsahuje již upravenou laktózu, takže ani dospělé kočky po ní nemají průjem. Polévky a vývary jsou šťávy v konzervách nebo kapsičkách s malým množstvím masa s voňavým aroma, které má kočky nalákat a pomoci zesláblému žaludku začít pracovat.

Rybí pamlsky pro kočky

Sušené rybičky, speciální rybí kousky sušeného masa – tady lze říci jen tolik, že rybomilné kočky vám utrhnou ruce, ty z druhé strany spektra jasně řeknou, že toto si můžete sníst samy. S rybami je to u koček stejné jako u nás s olivami.

Vytisknout stránku Stáhnout v PDF

Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuze k mazlíčkům: 0 příspěvků

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Další články

Epilepsie u koček patří mezi zákeřné kočičí nemoci

Přijde-li řeč na kočičí nemoci, bývá epilepsie jednou z těch, se kterou se těžko smiřuje a která kočku provází zpravidla až do konce života. Mladší zvířata bývají postižena epilepsií vrozenou, starší pak mohou mít mozek poškozený degenerativními změnami nebo metabolickým onemocněním. Oboje se ale…

jít na článek

Chování kočky po kastraci: Co všechno se změní?

Kočka po kastraci ztrácí nejen schopnost, ale také potřebu se rozmnožovat. Po tomto zákroku následuje výrazná změna chování. Stále však platí, že kastrace vyřeší do budoucna několik problémů. Jak se tedy přesně změní chování kastrované kočky a jak se o ni starat těsně po zákroku?

jít na článek

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Komentáře ke článkům

Jaro je tady! Vyražte do hor se správnou výbavou. Salomon sází na univerzálnost

dost slušný boty

Už víte, kam na dovolenou v ČR? Máme tip na dokonalé ubytování na Šumavě!

Ještě bych doporučila jedno ubytování, a to http://www.nadrybnikem.eu/. Je to chatová osada v Hnačovu. A je to...

Dobrý kontakt

Agro Hochstaffl, s.r.o.: chov a prodej koní ve stáji Venus v Mysletíně

Upejska.cz: kvalitní krmiva pro psy s vysokým obsahem masa

Aleš Benda – poplatkový lov

Patříte mezi myslivce nebo jste příznivci…

Kvalitní krmivo K-9 pro spokojený psí život plný energie

Kvalitní krmivo pro psy K-9 je komplexní strava s…