další zvířátka

Největší psí plemena sice působí mnohdy hrozivě, jsou to ale přítulní mazlíci

Snili jste vždy o tom, že si pořídíte velkého psa? Není velký pes jako velký pes. Přichystali jsme si pro vás seznam těch top největších psích plemen na světě. Milovníci velkých hafanů si přijdou na své. Ti z vás, kteří se o velká plemena psů zajímáte a rádi byste měli jednoho obra doma, se budete moci alespoň rozhodnout, zda je pro vás velký pes to pravé. Největší plemena psů nejsou totiž pro každého.

Největší plemena psů: top 8 obrů

Velcí psi jsou obdivování nejen pro svou majestátnost, ale také pro velkou sílu. Dokážou všem zlodějům nahnat pořádný strach. Velká plemena psů byla v minulosti hojně využívána pro pracovní účely. Výborní byli při rybaření, lovu anebo se stali pravou rukou pastevců dobytka. Přinášíme vám top 8 velkých psů, kteří vám vezmou dech nejen svou velikostí, ale i krásou.

1.     Irský vlkodav

Patří mezi jedno z největších psích plemen na světě. Název nám napovídá, že byl v minulosti využíván při lovení vlků. Je známý ale také jako skvělý společník, jelikož je milující, věrný a poslušný. I když na první pohled možná budí hrůzu, je vhodný k dětem. Pokud ho kontakt s dětmi otravuje, prostě odejde.

Patří ke skvělým hlídačům, zloděje většinou odradí už jen jeho velikost a vzezření. Je inteligentní a nové povely zvládá velmi rychle. Naučit ho můžete i velmi obtížným kouskům.

irský vlkodavirský vlkodav

2.     Leonberger

Jeho původ sahá do 19. století, kdy jeden městský radní Essig z Leonbergeru začal v Německu šlechtit psa, který by připomínal lva. A to proto, že lev byl vyobrazený na městském znaku. Zkřížil několik psů dohromady a přišel se psím velikánem.

Leonberger je mírumilovný, miluje pohyb a zábavu. Je chytrý a dokáže být skvělým partnerem hlavně pro sportovce a akční lidi. Určitě patří mezi rodinné typy, jelikož své lidi miluje a chtěl by být neustále s nimi. Zajímavostí je, že tato velká plemena psů zbožňují vodu.

leonbergerleonberger

3.     Anglický mastif

Tento maxipes může vážit až sto kilogramů. Je mohutný svou postavou, ale také je to vysoký pes. Má skvělý postřeh a přehled o tom, kdo se okolo něj pohybuje. Je inteligentní a rozvážný. Procházky si s ním skutečně užijete, jelikož nemá téměř žádný lovecký pud. Je klidný a ani lesní zvěř ho nerozhodí.

Miluje mazlení a je to velice kontaktní pes. I když je skutečně obrovský, má rád pohyb a je lehce ovladatelný, pokud se mu ve výcviku někdo bude skutečně věnovat.

anglický mastifanglický mastif

4.     Neapolský mastin

Patří mezi klidná velká psí plemena. Málo co a kdo ho vyvede z míry. Potřebuje ale při výchově a výcviku pevnou ruku. Dokáže být totiž tvrdohlavý. I když může nahánět hrůzu, miluje děti a chová se k nim skutečně něžně.

Štěně potřebuje dost pohybu a pozornosti, ovšem dospělák již ne. Ten si rád pospí někde v klidu. Rozhodně se s ním netahejte. Ani byste ho neunesli. Váží až 70 kilogramů.

neapolský mastinneapolský mastin

5.     Německá doga

Výška tohoto pejska se pohybuje v rozmezí 80 až 90 cm. Tento obr je přátelský a nenáročný na pohyb. Výcvik psa může trvat trochu déle než u jiných psů, jelikož je trochu pomalejší. Ale vše, co se naučí, si už navždy pamatuje.

Německá doga je klidný pes, který nemá rád exponované situace. Majitel by neměl být určitě cholerik. Doga potřebuje člověka, který ji nebude zbytečně trestat a nabídne jí lásku a trpělivost.

německá doganěmecká doga

6.     Novofundlandský pes

Svým vzhledem vám bude určitě připomínat huňatého medvídka. Dříve pomáhal rybářům a vytahoval sítě z vody. Proto má rád vodu a na tlapkách má dokonce plovací blány. Je laskavý, přátelský a rozvážný. Jeho srst je poměrně náročná na péči, jelikož je dlouhá a hustá.

Nejlépe je pejskovi na zahradě, kde bude mít dostatek volnosti. Nevýhodou pejska je hlavně to, že silně slintá. Pokud vám sliny vadí, měli byste si koupi rozmyslet, jelikož se jim nevyhnete.

novofoundlandský pesnovofoundlandský pes

7.     Tibetská doga

Od pradávna údajně působí jako ochránce svatyní v Tibetu, odtud tedy jeho název. Za všech okolností je věrný svému pánovi, za kterého by položil i život. Je inteligentní, ale někdy se mu prostě nechce poslouchat. Chápe ale vše, co po něm chcete.

Výhodou je, že během roku skoro nelíná. Pokud dáte pejskovi dostatek pozornosti a volnosti, bude nejspokojenější. Potřeba je určitě vysoký plot, jelikož i při své velikosti a váze nemá problém jej hravě přeskočit.

tibetská dogatibetská doga

8.     Svatobernardský pes

Určitě si každý vzpomeneme na obrázek tohoto pejska se soudkem tvrdého alkoholu kolem krku. Po staletí sloužil pes jako záchranář v horách. Je poslušný, ostražitý a věrný. Zbytečně neštěká, i když kolem něj štěkají ostatní psi.

Potřebuje výcvik již od štěněte. Je zapotřebí dost času i pevné nervy, ale vše se vyplatí. Vychováte z něj poslušného a rodinného psa. Jestliže potřebujete hlídače, rád se ujme této role a nepustí do domu nikoho cizího.

svatobernardský pessvatobernardský pes

Rozbalit všechny příspěvky
Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Příběh zvířátka

Říkají mi Rago, Ragoušku, Ragajdo, Rufajdo, nebo když si vypůjčím třeba botu, tak křičí Ragíííno! (to je povel k držení v zubech, to já už poznám)...

Komentáře ke článkům

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte