další zvířátka

PR článek

Milujeme zvířata, slavíme a pomáháme

Všichni, kdo milují zvířata a uvědomují si, jak jsou pro náš život důležitá, každoročně slaví Světový den zvířat a pomáhají zvířatům v nouzi.

Světový den zvířat

Oslavu Světového dne zvířat s pestrým a zábavným programem letos opět pořádá i Nadace na ochranu zvířat – v sobotu 28. září od 11 do 18 hodin v parku Na Pankráci v Praze 4.
Více informací naleznete přímo na stránkách akce: https://www.facebook.com/svetovydenzvirat/

Pro širokou veřejnost je připraven bohatý program, jehož součástí budou i ukázky volnočasových, zájmových a sportovních aktivit se psy, výcviku asistenčních nebo záchranářských psů aj. K vidění budou živí netopýři, draví ptáci, prasátka chovaná v domácnosti a spousta dalších zvířat.

Nebude chybět ani adopční nabídka psů, hlodavců a koček z útulků, zábavné hry pro děti nebo bezplatné odborné poradny (např. ve stanech Pedigree a Whiskas).  

Součástí akce bude také charitativní sbírka chovatelských potřeb pro psy a kočky v útulcích, které mají stálý nedostatek nejen financí, ale také chovatelských potřeb a vybavení pro zvířata. 

pes beziciOslavte Světový den zvířat 28. září v parku Na Pankráci.

Plné misky v útulcích

Se Světovým dnem zvířat je spojená kampaň na zlepšení situace opuštěných psů a koček Pomozte naplnit misky v útulcích, kterou ve spolupráci s Nadací na ochranu zvířat už 11. rok pořádá společnost Mars, přední výrobce krmiv pro domácí mazlíčky.

Za 10 let trvání této unikátní charitativní kampaně bylo útulkům v České republice darováno přes 420 tun krmiva Pedigree a Whiskas, které uspokojily kompletní půlroční stravovací potřeby 16 000 psů a koček v nouzi.

Každý, komu není lhostejný osud opuštěných zvířat, může oslavit Světový den zvířat také pomocí psům a kočkám v útulcích v rámci této kampaně. Stačí koupit do 4. 11. 2019 jakékoli krmivo značek Pedigree, Whiskas, Sheba, Dreamies, Perfect Fit nebo Cesar – z každé tuny prodaného krmiva poputuje do útulků 65 psích nebo 255 kočičích misek (1 miska odpovídá denní krmné dávce doporučené pro dospělého zdravého psa nebo kočku).

vizualPomozte naplnit misky v útulcích

Pomoc opuštěným zvířatům

„V útulcích často končí zvířata, která se narodila jako nechtěná, která své majitele omrzela nebo se pro ně stala časovým, finančním či bytovým problémem. I když se útulky snaží postarat o své svěřence co nejlépe, někdy na to nestačí. Na ostatních je, aby útulkům podle svých možností pomáhali,“ vysvětluje Eva Hodek, ředitelka Nadace na ochranu zvířat.

„Nadace na ochranu zvířat je již 11. rok hlavním partnerem kampaně Pomozte naplnit misky v útulcích, protože jejím cílem je konkrétní podpora útulků v celé ČR. Vedle toho kampaň nabádá veřejnost k odpovědnému vztahu ke zvířatům, seznamuje ji s problematikou opuštěných zvířat v útulcích a upozorňuje na možnost adopcí těchto zvířat,“ doplňuje Eva Hodek.

Rozbalit všechny příspěvky
Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Příběh zvířátka

Říkají mi Rago, Ragoušku, Ragajdo, Rufajdo, nebo když si vypůjčím třeba botu, tak křičí Ragíííno! (to je povel k držení v zubech, to já už poznám)...

Komentáře ke článkům

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte