Správná kočičí toaleta je základ pro spokojené soužití s novým mazlíčkem

Pokud jste se rozhodli, že si pořídíte domů kočičího mazlíčka, budete pro něj potřebovat vhodnou toaletu. Chcete se vyhnout zápachu, je pro vás rozhodující snadná manipulace při čištění toalety nebo chcete, aby záchodek posloužil jako interiérový doplněk? Přinášíme vám pár tipů, podle čeho vybírat.

Otevřené vs. uzavřené toalety pro kočky

Základním dělením toalet pro kočky, které na trhu najdete, jsou toalety uzavřené nebo otevřené. Výhodou otevřených kočičích záchodů je jejich cena, dostupnost v mnoha velikostech a také snadná manipulace při čištění. To, že kočka záchod použila, uvidíte okamžitě, stačí vzít proto lopatku, pomocí které toaletu snadno vyčistíte.

Nevýhody otevřených záchodků vězí především v tom, že váš kočičí miláček při zahrabávání svých „pokladů“ vyhazuje stelivo ven. Další nepříjemností, kterou s sebou otevřená toaleta nese, je zápach. I přesto, že záchodek vyčistíte hned, nepříjemnému pachu se nevyhnete. Problém můžete řešit pomocí speciálních přípravků proti zápachu nebo stelivem pohlcujícím pachy.

Kryté kočičí záchodky se snaží vyřešit nevýhody otevřených toalet přidáním vrchního krytu, který zabraňuje vyhazování steliva ze záchodku a díky kterému je eliminovaný zápach. Uzavřené toalety potěší také ty, kteří si potrpí na hezky vyhlížející interiér. Pokud záchodek nechcete jen pro potřeby svého mazlíčka, ale chcete potěšit také své oko, jsou na výběr kryté záchodky v designovém provedení. Oproti otevřeným kočičím záchodkům je zde nevýhoda při jejich čištění. Abyste zjistili stav toalety, případně ji vyčistili, musíte sejmout horní kryt, což může být obtěžující. Další nevýhodou může být vyšší cena a nevhodnost pro větší kočičí plemena.

Vhodný kočkolit zaručí spokojenost kočky i páníčka

Pokud už záchodek pro kočky doma máte, je do něj nezbytné vybrat také vhodnou náplň. Výběr steliv je obrovský. Zvolit můžeme steliva levná, plnící základní potřebu, nebo drahé kočkolity, které s sebou nesou nespočet benefitů. K základním stelivům patří steliva z dřevovlákniny, silikagelová steliva, jílovitá steliva a steliva kamenitá. Na trhu nechybí ani steliva parfemovaná, která nejen pohlcují zápach, ale také příjemně voní. Při volbě kočkolitu je nutné brát ohledy na našeho miláčka, proto zejména ze začátku budete muset zkusit různých druhů steliva více, abyste zjistili, co vaší kočce sedí.

Dalším dělením mezi stelivy je dělení na kočkolity hrudkující, nehrudkující a silikonové. Hrudkující steliva pohlcují vlhkost a po vykonání potřeby vašeho mazlíčka udělají hrudku, kterou jednoduše odstraníte pomocí speciální lopatky. U nehrudkujícího steliva odstraňujeme jen pevné části, zbytek se v kočkolitu rozloží. Silikonová steliva absorbují vlhkost a nešíří zápach. Jsou dražší, avšak za to mají delší dobu použití.

Vytisknout stránku Stáhnout v PDF

Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuze k mazlíčkům: 0 příspěvků

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Další články

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Komentáře ke článkům

Už víte, kam na dovolenou v ČR? Máme tip na dokonalé ubytování na Šumavě!

Ještě bych doporučila jedno ubytování, a to http://www.nadrybnikem.eu/. Je to chatová osada v Hnačovu. A je to...

Lékárna Dorea Neratovice nabízí široký sortiment léků i homeopatik

kvalitní personál vždy poradí,ráda k nim chodím velká spokojenost a díky personálu za ochotu Eliška

Dobrý kontakt

Pasivní a nízkoenergetické domy jsou šetrné k životnímu prostředí

Inovativní gel Enterosgel®: podpora trávicí soustavy a lepší imunita

Zdravá výživa Ivančice

Obchůdek Spektrum Zdraví …

Stavební firma MITOL s. r. o.: stavební práce v okolí Kutné Hory

Stavební firma v Kutné Hoře