Pes nesmí jíst spoustu potravin - mohly by mu uškodit
08. 02. 2018

Má váš pejsek alergii? Vyzkoušejte hypoalergenní granule pro psy

Alergie na různé potraviny trápí nejen lidi, ale také domácí mazlíčky. Běžně prodávané granule pro psy často obsahují alergeny, které mohou u citlivějších tvorů vyvolat alergickou reakci. Ta se projeví například kožní vyrážkou nebo zažívacími potížemi. Pokud alergie trápí právě vašeho pejska, vyzkoušejte kvalitní hypoalergenní granule.

Hypoalergenní granule: když je pejsek alergický

Projevuje se u vašeho psa po požití některých granulí alergická reakce? Pak granule vybírejte s maximální pečlivostí. Aby nedošlo k alergické reakci, granule nesmí obsahovat alergen. Jistotu budete mít ale jen v případě pořízení hypoalergenních granulí, u kterých je absence alergenů garantována.

Čtěte také:

Sibiřský husky a aljašský malamut: tažní psi s přátelskou povahou, kteří vás udrží v kondici

Vyrábí se z kvalitních surovin, proto si na nich čtyřnozí miláčci pochutnají často více než na těch obyčejných. Hypoalergenní granule se vyrábí v mnoha různých variantách. Jednotlivé typy můžete obměňovat a experimentovat s různými příchutěmi. Vyzkoušejte například:

 • hypoalergenní granule s jehněčím masem
 • granule z ryb (lososa, sledě) a bez obilovin
 • zeleninové granule (hrášek, chřest, mrkev)
 • hypoalergenní granule se zvýšeným obsahem sušeného masa

Hypoalergenní granule jsou chutné a výživné

Hypoalergenní granule obsahují kombinaci surovin podle konkrétní příchutě. Často v nich najdete dobře stravitelné jehněčí maso, ryby, rýži, brambory nebo ovoce. Nemusíte se bát, že by pejskovi nechutnaly. Díky vysokému obsahu masa a dalších kvalitních surovin si je oblíbí.

Pokud přecházíte od obyčejných granulí k hypoalergenním, snažte se o plynulou změnu. Ta by měla trvat alespoň 14 dní, během kterých kombinujte původní druh s novým. Pokud byste vyměnili granule ze dne na den, mohl by mít pes průjem. S novým typem granulí bez alergenů budete spokojení, oceníte například tyto vlastnosti:

 • zlepšení činnosti trávicího ústrojí psa
 • vyřešení problémů se svěděním kůže a záněty
 • zlepšení kvality a hustoty srsti
 • vysoký podíl masa a kvalitních surovin
 • jistota, že granule neobsahují alergeny

Hypoalergenní granule prevence i řešení problému

Hypoalergenní granule jsou určené pro pejsky s alergií na krmivo, respektive na konkrétní látku v něm. Mazlíčci bývají alergičtí například na pšenici, sóju, kuřecí maso nebo kukuřici. Reakce se projevuje kožními problémy včetně zánětů nebo zažívacími potížemi. Hypoalergenní granule jsou ideální pro dospělé psy i štěňata.

Pokud máte podezření, že váš čtyřnohý kamarád může mít alergii, navštivte veterináře, který ji buď potvrdí nebo vyvrátí. S trochou štěstí se také můžete dozvědět, že žádnou alergii nemá, jen už potřebuje změnit způsob stravování. Ve většině případů vám pak zvěrolékař nejspíš doporučí, aby váš pes přešel na prémiová krmiva.

Vytisknout stránku Stáhnout v PDF

Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuze k mazlíčkům: 1

 • Laura
  11. 12. 2019 | 12:19
  Nás tříletý stafort má alergii na kuřecí, hovězí a vepřové. Dlouho jsme nevěděli co s tím a pomohla nám právě až změna krmiva.

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Další články

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Komentáře ke článkům

Kosmetika na dovolenou: Jaké přípravky potřebujete na různé typy dovolených?

ja chodím jenom k vodě, takže mi stačí opalovací krém a probiotika, abych neměla střevní potíže

Detox, vitamíny z ovoce či zeleniny a další tipy na literaturu o zdraví

Podle mě je všecho o přejídání. U Babičky jsem slýchával hlášku "cpeš se jako husa". A husy jak je známo se na...

Dobrý kontakt

Kvalitní krmivo K-9 pro spokojený psí život plný energie

Kvalitní krmivo pro psy K-9 je komplexní strava s…