další zvířátka

Příběh zvířátka

Jméno: Teddy

Rasa: Bišon Frisé

Věk: 17 let

Oblíbená hračka: Kočka

Váha: 7 kg

Tajná zbraň: Milý pohled

Gaučový povaleč Teddy

Teddy za fasádou roztomilého bišonka skrývá svou pravou povahu. Psí ďábel s tváří anděla sehraje každou roli - rodinného mazlíčka, psychoterapeuta i profesionální zahřívač nohou. V reálu však má jediný cíl - v momentě nepozornosti páníčků sníst všechno, co vypadá aspoň trochu jedle. Z jeho pohledu ovšem jedle vypadá prakticky cokoliv.

Když se bišonek Teddy narodil, od majitelů jeho psí maminky dostal jméno Škubánek. Ne náhodou - už odmalička ho ovládala nezvladatelná touha trhat na cáry cokoliv, co měl ve svém zatím omezeném dosahu. Jakmile se dostal ke svým dnešním majitelům, otevřel se mu celý nový svět okrasných květin, hraček pro děti a polštářů, které si zasloužily pořádné okousání. Každý den za sebou zanechával spoušť, ve které se nezapomněl vyválet a pak spokojeně usnout.

S postupem věku Teddyho demoliční tužby pomalu, ale jistě opouštěly. Zjistil totiž, že je mnohem pohodlnější na gauči ležet, než se ho snažit mermomocí sežrat. Postupně se tak z rebela bez příčiny přesunul do role domácího povaleče a velmi zkušeného ochutnávače psích pamlsků. Jak se jeho každodenní tělocvik ve formě pobíhání po celém domě smrskával na několik pochůzek směrem k misce, musel se smířit s pravdou, které se většina z nás obává celý život - ztloustl. Z pětikilového drobného bišonka byl najednou devítikilový kolos, kterému se nechtělo vyjít schody.

Zdravotní problémy na sebe nenechaly dlouho čekat a bohužel muselo dojít i k několika operacím. S každou z nich se ale Teddy vyrovnal skvěle a neztratil úsměv ve své psí tváři. Postupně přešel na dietu, která mu sice zpočátku nevyhovovala, ale dnes si nové granule užívá jako nikdy předtím. Kromě plné misky se bezhlavě vrhá také na ovoce - největší pochoutkou jsou pro něj banány a melouny.

Dnes je Teddy už psím dědečkem. Ve svých 17 letech už jen špatně slyší, nic moc nevidí a velmi pomalu chodí. Nijak mu to však nebrání v tom, aby měl stále radost ze života. Většinu dne sice spí a nevšímá si svého okolí, jeho majitelé však ví, že se na sebe jen snaží nestrhnout pozornost. Když se nikdo nedívá, vysloužilý psí partyzán se pomalu připlíží k nejbližší kytce a aspoň trochu ji ožužlá. Sice už nemá zuby, ale Škubánek bude asi už navždy.

Teddo a kočkaBez kočky nedá ani ránu

Rozbalit všechny příspěvky
Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Příběh zvířátka

Říkají mi Rago, Ragoušku, Ragajdo, Rufajdo, nebo když si vypůjčím třeba botu, tak křičí Ragíííno! (to je povel k držení v zubech, to já už poznám)...

Komentáře ke článkům

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte