Letní prázdniny v Čechách. Kam s dětmi vyrazit za dobrodružstvím?

img
27. 07. 2022 Přečteno: 1179x

Letní prázdniny jsou téměř ve své polovině a vám již došly nápady, kam vyrazit s ratolestmi za novými zážitky? Pak si nechte poradit a inspirujte se skvělými místy v České republice. Na těch se děti (a vlastně ani dospělí) nebudou rozhodně nudit! Kam nasměrovat své kroky?

Mnozí Češi plánují letní prázdniny s dětmi ideálně kdekoliv v zahraničí. Velmi oblíbenými destinacemi jsou ty u moře. Avšak i Česko nabízí mnoho přírodních krás a zajímavých míst! Poznejte krásy mateřské země společně s námi!

Letní prázdniny v Teplickém skalním městě

Pokud zamíříte směrem k Teplicím nad Metují a zastavíte kousek od hranic s Polskem, natrefíte na úchvatné Teplické skalní město. O letních prázdninách si sem určitě zajeďte! Děti budou nadšené a kdejaká dospělácká dobrodružná duše zde zaplesá. Toto místo se pyšní například nejrozsáhlejším jeskynním labyrintem ve Střední Evropě! Najdete zde však i různé skalní masivy s roztodivnými názvy – jako jsou „Ruka se zmrzlinou“, „Housenka“ nebo „Krakonošova harfa“. Maminky s kočárky se do skalního města bohužel nedostanou, proto je tento výlet vhodný spíše pro rodiny s odrostlejšími dětmi. Také musíte počítat s tím, že je stezka fyzicky náročnější. V létě je otevírací doba stanovena na 8:00 až 18:00. Rodinné vstupné pak vyjde na 320 korun českých.

Čtěte také:

Kapesné pro děti: Naučte potomky, jak hospodařit s penězi

Letní prázdniny v kukuřičném poli

Vyrůstali jste na vesnici a měli jste co by kamenem dohodil kukuřičné pole? Pak jste možná jako děti v takových zákoutích záměrně „bloudili“ a snažili se najít cestu ven. Dopřát dobrodružný zážitek tohoto charakteru můžete nyní i svým vlastním potomkům! Na takové letní prázdniny jen tak nezapomenou! A obávat se toho, že by se ztratili, nemusí. U každého kukuřičného bludiště dostanete mapku. Kukuřičné bludiště naleznete například v Opavě, v Hradci Králové, v Brně nebo třeba ve Strakonicích. Míst se ale nabízí daleko víc! Neváhejte tedy a vyrazte! O zábavu bude postaráno. Rodinné vstupné stojí v rámci bludišť projektu "Kukuřičáci" 260 Kč.

Bloudění v kukuřičném poli bude pro děti adrenalinovým zážitkem!

Letní prázdniny ve westernovém městečku

Jakmile s rodinou zamíříte do kraje Vysočina, rozhodně byste neměli zapomenout navštívit westernové městečko ve Zvoli nad Pernštejnem. Jeho areál je též známý jako Šiklův mlýn. Tady se přenesete na Divoký západ jako mávnutím kouzelného proutku. Letní prázdniny tak dětem okořeníte velmi dobrodružnými zážitky (přes týden, kromě pondělí, probíhá ve westernovém městečku akční program!). V letních měsících se do Šiklova mlýnu můžete podívat v podstatě v neomezený čas. Mají zde otevřeno nonstop. Rodinné vstupné vyjde na 910 Kč.

Letní prázdniny v lanovém centru Tarzanie

Chcete, aby se vaše děti pořádně vyřádily? Pak je vezměte během letních prázdnin do největšího lanového centra v Česku, které se nazývá Tarzanie. Možná si na tomto místě budou vaše ratolesti skutečně připadat jako Tarzani! Úrazu se však bát nemusíte, i přesto, že je trasa zavěšena pro dětské návštěvníky do dvou až čtyř metrů nad zem. V lanovém parku totiž používají bezpečné jištění! A kam to přímo zajet? Konkrétně do Trojanovic v Moravskoslezském kraji. Během léta zde mají otevřeno od 9:00 do 20:00 každý den. Plná cena za návštěvu se pohybuje kolem 350 Kč, snížené vstupné pak stojí 190 Kč.

Letní prázdniny v Mirakulu

A na závěr pro vás máme kouzelné místo nacházející se v Milovicích nad Labem (Středočeský kraj). Jedná se o naučný a zároveň i zábavní park zvaný Mirakulum, který se rozkládá na ploše deseti hektarů. Na své si v Mirakulu přijdou jak ti nejmenší, tak třeba i dospívající. Najdete zde menší zoologickou zahradu, aquapark, bludiště, trampolíny, kolotoč, velké houpačky, hrad, parní železnici, farmu nebo lesní město. Celodenní vstupné na osobu zde stojí 300 Kč. Děti s výškou do devadesáti centimetrů mají vstupné zdarma. Legraci si zde můžete o letních prázdninách užít každý den od 10:00 do 18:00.

Autor článku: Iveta ReinischNapsat komentář: Letní prázdniny v Čechách. Kam s dětmi vyrazit za dobrodružstvím?

RE: Letní prázdniny v Čechách. Kam s dětmi vyrazit za dobrodružstvím?

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.