Ochraňte váš dům před zloději. Máme pro vás několik rad, jak zabezpečit dům

img
28. 06. 2019

Přestože počet vloupání do nemovitostí rok od roku pozvolna klesá, rozhodně to neznamená, že vám návštěva zloděje nehrozí. S podobnou eventualitou se vyplatí počítat dopředu, čemuž by mělo odpovídat také zabezpečení. Obecně platí, že zvolené zabezpečení by mělo být schopné dopadnout zloděje přímo při činu. Pozdější dopadení bývá mnohdy problematické například proto, že zloději získá dostatek času k tomu, aby některé z ukradených věcí prodal neznámo komu, čímž byste o ně mohli nenávratně přijít.

Zabezpečení objektu: nejprve zhodnoťte silné a slabé stránky vašeho bydlení

Ze všeho nejdříve se zaměřte na slabá místa domu. Obzvláště prověřte všechny myslitelné přístupové body, ať už se jedná o okno do zahrady, balkon či dveře, které v případě nevyhovujícího zabezpečení představují velmi snadný cíl. Ve zmíněných případech platí obecné pravidlo, podle nějž se zkrátka a dobře vyplatí připlatit za kvalitnější materiály. Ty se vyznačují delší životností a menší náchylnosti k opotřebení, kterého by zloděj mohl využít.

Ani tím však některé lapky neodradíte. Občas se proto na těchto zranitelných místech objevují mříže, které nicméně nemusí každému vyhovovat po estetické stránce. V takových případech přichází na řadu elektronické zabezpečení.

O komplexní zabezpečení domu se postará pult centralizované ochrany

Součástí komplexního zabezpečení by mělo být připojení k pultu centralizované ochrany, díky němuž na podezřelé chování v reálném čase upozorníte operátora, který může na místo přivolat zásahovou jednotku a přispět tím tak k možnému zadržení pachatele ještě na místě činu. Bezpečností služby ve spolupráci s pultem centralizované ochrany poskytuje v Praze například bezpečnostní agentura Usir Security.

V případě, že je pult centralizované ochrany propojený s kamerovým systémem, může operátor policistům prakticky okamžitě poskytnout velmi přesný popis pachatele, což může v některých případech zásadně usnadnit jeho dopadení.

Zloději kradou ve dne i v noci. Pomůže nepřetržité zabezpečení

Ptáte se, ve kterou denní dobu zloději nejčastěji kradou? Mnoho z vás by pravděpodobně odpovědělo, že v noci. Pachatelé přitom velmi často využívají nepřítomnosti majitelů, kteří jsou v práci, a snaží se do nemovitostí dostat i za bílého dne. Z toho plyne, že správné zabezpečení by mělo být nepřetržité, čehož můžete díky službám bezpečnostní agentury Usir Security dosáhnout. Její operátoři budou na váš majetek prostřednictvím pultu centralizované ochrany dohlížet nonstop.

Jak zabezpečit dům? Zastrašte zloděje

Zloděje jen tak něco nevystraší, obzvláště pokud jsou ochotni za účelem zisku porušit zákon. Jednou z největších překážek je pro ně alarm. Ten může mít několik různých podob. Nejednomu majiteli se bezpochyby osvědčili čtyřnozí hlídači, kteří kromě hlasitého a neúnavného štěkání dokáží zloděje také velmi nepříjemně kousnout.

Hlídací pes však není jediným bezpečnostním zařízením na trhu. Čím dál oblíbenější jsou bezdrátová zabezpečovací zařízení, kterým při správné montáži neunikne sebemenší pohyb. O instalaci těchto zařízení se starají bezpečností firmy, jejichž zaměstnanci jsou náležitě vyškolení, aby v jakémkoliv exteriéru či interiéru poznali vhodné místo, kam zmíněný bezpečnostní systém umístit.

Zaměstnanci bezpečnostní agentury Usir Security z Prahy 4 pro vás připraví to nejefektivnější ochranné řešení.

Při zabezpečení objektu pomáhají moderní technologie

Jedním z prvků moderního zabezpečení je tzv. bezdrátový detektor s vestavěnou kamerou. Jakmile zmíněný detektor zaznamená pohyb, okamžitě aktivuje nejbližší bezpečností kameru, která zdroj pohybu zachytí jako sérii několika fotografií nebo videozáznam. Získaný materiál pak následně automaticky rozešle majiteli nemovitosti a zaměstnancům operačního střediska, kteří mohou podnikat další kroky – jako například kontaktovat policisty.

Pokud se skutečně jedná o zloděje, tak díky kamerovému záznamu získáte nezvratitelný důkaz použitelný u soudu.

Bezpečnostní systém funguje také jako preventivní opatření

Bezpečností systém a všechny jeho součásti jsou konstruovány tak, aby je zloděj nemohl jednoduše vyřadit z provozu. Pouhá přítomnost zabezpečovacího zařízení má účinnou preventivní funkci. Jakmile totiž zloděj alarm odhalí, v mnoha případech se o vloupání do dané nemovitosti vůbec nepokusí. V takovém případě svůj majetek nejen ochráníte před ukradením, ale zároveň si vyhnete také škodám na majetku, který by zloděj jinak během vloupání poškodil.

Napsat komentář: Ochraňte váš dům před zloději. Máme pro vás několik rad, jak zabezpečit dům

RE: Ochraňte váš dům před zloději. Máme pro vás několik rad, jak zabezpečit dům

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.