Vyrobte si domácí těhotenský test z cukru, zubní pasty nebo jedlé sody

img
26. 03. 2018 Přečteno: 41069x

Zpožděná menstruace, zvýšená citlivost prsou nebo ranní nevolnosti. Příznaků, které ukazují na těhotenství, může být mnoho. Ve chvíli, kdy máte pocit, že jste těhotná, pak už zbývá jen jediné - udělat si těhotenský test. 

V dnešní době už obvykle není problém zajít si do lékárny nebo drogerie, kde mívají pestrý výběr těhotenských testů. Co když se ale do obchodu nedostanete a chcete vědět, zda jste těhotná HNED. Právě k tomu může sloužit domácí těhotenský test.

Čtěte také:

Nejčastější příznaky těhotenství podle kterých poznáte, že jste těhotná

Domácí těhotenský test není stoprocentně spolehlivý. Jedná se spíše o jakousi předběžnou informaci o těhotenství, kterou s určitostí dokáže potvrdit až lékař. Těhotenský test reaguje na přítomnost hCG v moči. Proto je dobré domácí těhotenský test vyrábět hned z první ranní moči, která je na obsah hCG nejbohatší.

Těhotenství lze určit nejdříve 11. den

hCG neboli humánní choriový gonadotropin se někdy označuje jako těhotenský hormon. Začíná se totiž tvořit a uvolňovat v těle ženy již několik dní po početí - nejčastěji se jedná o 11. den. Dva týdny tedy lze označit jako nejzazší termín, ve kterém žena může zjistit své těhotenství. Dělat si těhotenský test dříve nemá smysl. Hladina hCG v těle se během těhotenství zvyšuje a to až několikanásobně. 

Kupované těhotenské testy v sobě obsahují hCG a v případě těhotenství ženy pozitivně reagují s močí nebo krví. 

Domácí těhotenský test (4)

Co může odhalit hCG v moči?

Někdy může domácí těhotenský test zareagovat pozitivně, přestože těhotná nejste. Stejně tak může hCG zareagovat na mužskou moč, u kterých je z fyziologického hlediska těhotenství vyloučené. Důvodů může být více:

 • užívání léků, které obsahují hCG
 • pokud žena prodělala spontánní potrat nebo interrupci
 • hCG u mužů může být příznakemrakoviny - například nádoru varlat u mužů
 • molární těhotenství

Jak vyrobit těhotenský test?

Testy vyrobené doma nejsou příliš spolehlivé. Jsou ale skvělé ve chvíli, kdy žena nemá čas si těhotenský test koupit a možnost případného těhotenství chce vědět hned. V tom případě má žena nejméně šest možností, jak test doma vyrobit. 

Domácí těhotenský test 6x jinak

1. CUKR

Obyčejný bílý cukr má v dnešní době asi doma každý. Pokud chcete vědět, zda jste těhotná, můžete vyzkoušet jednoduchý test s cukrem. Připravte si 2 až 3 lžíce cukru, které nasypejte do misky. Ranní moč zachyťte do kalíšku a pomalu nalévejte na cukr. Pokud se cukr začne rozpouštět, těhotenství by mělo být vyloučeno. Pokud se ale cukr začne spojovat do větších celků a pěnit, je možné, že jste těhotná. 

Domácí těhotenský test (2)

2. ZUBNÍ PASTA

Domácí těhotenský test lze vyrobit také z obyčejné zubní pasty. Stačí dát malé množství do kalíšku, trošku rozmíchat a přidat moč - nejlépe ranní. Pokud jste těhotná, zubní pasta začne bublat nebo zmodrá. Změna se může projevit až za několik málo minut, proto buďte trpělivá. 

3. JEDLÁ SODA

Připravte si 2 lžíce pečicí sody a vložte je do misky. Přilijte opatrně ranní moč tak, aby byla soda ponořená. Můžete krátce promíchat. Pokud začne moč pěnit, je možné, že jste těhotná

4. PAMPELIŠKY

Pampeliškové listy by po kontaktu s močí těhotné ženy měly červenat nebo vykazovat červené puchýřky. Pokud si tedy myslíte, že jste těhotná, natrhejte si několik pampeliškových lístků a zalijte je ranní močí. Nechte v misce tak dlouho, dokud nebudou patrné nějaké změny. 

Domácí těhotenský test (3)

5. OBYČEJNÉ MÝDLO

Na tento domácí těhotenský test budete potřebovat malý kousek mýdla. Dejte ho na misku nebo talířek a zalijte malým množstvím ranní moči. Pokud začne mýdlo pěnit, je možné, že jste v jiném stavu. 

6. SŮL

Vyzkoušet můžete také domácí těhotenský test ze soli, některé ženy říkají, že funguje. Do mističky dejte dvě lžíce kuchyňské soli a pomalu zalijte ranní moči. Moč těhotné ženy by po chvíli měla začít pěnit a bublat

A co vy - máte nějakou zkušenost s podomácku vyrobenými těhotenskými testy?

Napsat komentář: Vyrobte si domácí těhotenský test z cukru, zubní pasty nebo jedlé sody

RE: Vyrobte si domácí těhotenský test z cukru, zubní pasty nebo jedlé sody

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.
 • Marci

  25. 11. 2021 10:41
  Taky jsem zkusila ten s tou solí,udělali se na povrchu bublinky,tak jsem zvědavá zda nám test z drogerie potvrdí zda jsme v očekávání přírůstku.
 • Marci

  25. 11. 2021 10:29
  Tak jsem zkusila ten domácí těhotensky test ze zubní pasty a fungoval,okolo pasty se začali dělat bublinky.No uvydime koupím si ještě těhotenský test v drogerii a uvydime zda ten prokáže jestli jsme konečně v očekávání přírůstku.