Lékárna nemá být supermarket, ale místo, kde zákazník najde pomoc

img

V dnešní době můžeme mít stále častěji pocit, že lékárny fungují spíše jako supermarkety se zdravotnickými potřebami. Lékárna RUBUS, sídlící v Rožnově pod Radhoštěm, se však rozhodla pokračovat v lékárenské profesi v pravém slova smyslu. Kromě samotného prodeje léčiv a zdravotnických potřeb reaguje na konkrétní potřeby svých klientů a v rámci bezplatné konzultace doporučí ideální řešení. Mimo jiné se zaměřuje na prodej doplňků stravy, přírodních produktů, zdravotnických pomůcek a provozuje i poradnu pro odvykání kouření.

Prodej a příprava léčiv

Do lékárny chodíme nejčastěji pro léky, a to jak pro volně prodejné, tak pro ty na předpis. Lékárna RUBUS neustále reaguje na aktuální potřeby zákazníků a klinik a disponuje léčivy, která jsou žádaná. Jen málokdy se stane, že by konkrétní produkt nebyl dostupný a musel se objednávat. Zákazník tak získá potřebné léky okamžitě a s léčbou bude moci začít co nejdříve. Součástí sortimentu jsou veškeré typy léčiv včetně parafarmak a očkovacích látek.

Sortiment zahrnuje jak originální léčiva, tak generika. Generické léky jsou přitom velmi často mnohem levnější než ty originální, ale účinnou složku mají stejnou. Lékárna v Rožnově pod Radhoštěm svým zákazníkům tuto skutečnost ráda sdělí a pomůže tak při nákupu léků ušetřit nemalé sumy. Je k dispozici pro všechny, bez rozdílu věku či finančního zázemí.

Ne všechny léky jsou vyráběny ve velkém, některé se vyrábí přímo v lékárnách. Individuální příprava léčiv je jednou z mnoha důležitých činností všech lékárníků. Lékárna RUBUS jako ostatní lékárny splňuje přísné podmínky pro přípravu léčiv a zajišťuje jejich výrobu ve formě mastí, tobolek, kapek apod. Daný lék je připraven pro konkrétního pacienta na míru podle předepsaného složení.

Přírodní produkty a doplňky stravy

Používání přírodních produktů a doplňků stravy je skvělým řešením podpůrné léčby a současně i preventivním opatřením. Příroda nám nabízí neskutečné možnosti, jen je třeba vědět, po čem sáhnout a jak toho využít. Sortiment lékárny zahrnuje mimo jiné i nepřeberné druhy léčivých čajů, bylinné extrakty nebo sirupy. Zkušení lékárníci vám při výběru konkrétního přírodního produktu rádi pomohou.

Vyhledávaná je také klinicky testovaná kosmetika vysoké kvality značek Bioderma, Eucerin, Doliva a dalších. Tento typ kosmetiky má prokazatelně pozitivní účinky na pleť i pokožku a vede k viditelnému zlepšení. Pokud si v lékárně necháte poradit, získáte přípravky, které opravdu fungují. Vyhnete se tak zbytečnému utrácení za drahé produkty podpořené reklamou, ale bez prokazatelných účinků.

K dispozici jsou klientům také doplňky stravy, a to včetně speciálních doplňků pro sportovce. Ti by měli díky zvýšené námaze, zátěži a vydání energie doplnit organismu důležité látky, vitamíny i minerály. I s tím vám lékárníci v Rožnově pod Radhoštěm rádi pomohou.

Oddělení zdravotnických potřeb

Díky rozsáhlé nabídce zdravotnických potřeb, pomůcek a materiálu vzniklo v lékárně samostatné oddělení zdravotnických potřeb soustředěné do specializovaného oddělení. Zde mají zákazníci jedinečnou možnost nákupu běžně dostupných zdravotnických materiálů (gáz, obvazu, náplastí, měřicích přístrojů apod.), ale také specifických produktů.

K dispozici je množství ortopedických, inkontinentních i kompenzačních pomůcek. Jejich cílem je zmírnit projevy konkrétních problémů a zpříjemnit každodenní život. Pokud dbáte o správnou chůzi nebo vás trápí ortopedický problém, potěší vás rozsáhlý výběr certifikovaných zdravotních bot pro děti a dospělé. Lékárna RUBUS dodává zdravotnický materiál pro potřeby zdravotnických zařízení v Rožnově pod Radhoštěm i v okolí.

Přes 20 let zkušeností v lékárnictví

Zmiňovaná lékárna působí v Rožnově pod Radhoštěm již od roku 1995. Ačkoliv se situace v oblasti lékárnictví neustále proměňuje, je nestabilní a nepředvídatelná, díky dobré pověsti a kvalitním službám má ve městě své pevné místo. Kromě lékárny provozuje i výdejnu léků v obci Dolní Bečva, která obyvatelům zajišťuje základní sortiment léčiv a zdravotnického materiálu.

Stálá klientela a podpora ze strany zákazníků je obzvláště v dnešní době důležitá. Nezávislé lékárenství je v těžké situaci, a to ať už z důvodu ekonomické krize či posilování konkurence v podobě řetězců – lékárenských supermarketů. Ty však nemohou klasickým lékárnám s mnohaletými zkušenostmi z pohledu kvality přístupu k zákazníkovi konkurovat.

Odvykání kouření a další poradenství

Jednou z důležitých služeb lékárny je odborné poradenství v různých oblastech. Zákazníci tak zde nejen nakupují, ale chodí si i pro radu. V rámci lékárny je provozována také poradna při odvykání kouření. Klienti získají cenné rady, jak při odvykání kouření postupovat a jak se poprat s abstinenčními příznaky. Rovněž dostanou tipy na osvědčené přípravky, které odvykání usnadní.

Jde vám při návštěvě lékárny o víc, než jen nákup samotných léčiv a potravinových doplňků? Pak dejte přednost lékárnám, které mají v daném místě mnohaletou tradici a pyšní se přidanou hodnotou. Lékárna RUBUS v Rožnově pod Radhoštěm je jednou z nich.

Napsat komentář: Lékárna nemá být supermarket, ale místo, kde zákazník najde pomoc

RE: Lékárna nemá být supermarket, ale místo, kde zákazník najde pomoc

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.