Křišťál a jeho účinky: Ochraňuje, léčí a pomáhá

img
10. 04. 2017 Přečteno: 20780x

Křišťál si podvědomě spojujeme s čistotou a až ledovou dokonalostí. Lidé ve starověkém Řecku věřili, že je stvořen z ušlechtilého ledu, který nikdy neroztaje. Pojmenovali ho proto krustallos, což znamená v řečtině led. Křišťál má nejuniverzálnější vlastnosti ze všech kamenů a neměl by rozhodně chybět ve sbírce nikoho, kdo věří v léčivou moc drahých kamenů. Pokud s drahými kameny a jejich účinky teprve začínáme pracovat, je vhodné začít právě u křišťálu.

Je důležité neplést si  ho s křišťálovým sklem. V tomto případě jde o bezbarvý, průsvitný krystal oxidu křemičitého, tedy křemene.  Lidé ho používali už v neolitu, jeho ostré úlomky jim posloužily jako ostré hroty šípů a kopí. Antické legendy pro změnu vyprávějí o tom, že bohové si dopřávali víno zásadně z křišťálových pohárů. To byl důvod, proč byly nádoby z tohoto materiálu považovány v antickém Římě za předměty symbolizující luxus a mohli si je dopřát jen nejvyšší a nejbohatší vrstvy a samozřejmě císař. Křišťál je od pradávna považován za symbol rovnováhy a čistoty a je používán jako talisman, který kromě jiného přináší štěstí. Legenda vypráví, že císař Nero poté, co v záchvatu zuřivosti rozbil svou sbírku křišťálových pohárů, začal záhy ztrácet svůj vliv i moc. Australští šamani jej používají k přivolání deště, Tibeťané užívají křišťál a jeho účinky k léčbě otevřených ran, v Japonsku je symbolem trpělivosti a moudrosti. Pro Indiány je pomocníkem při spojení a komunikaci s duchovním světem. Lidé různých kultur jej uctívali napříč tisíciletími a i dnes se tento kámen těší úctě a oblibě.

Čtěte také:

Orákulum dříve znamenalo věštírnu. Dnes se užívá jako název pro věštění budoucnosti

Křišťál a jeho účinky z ezoterického pohledu

Křišťál dokáže vytvářet nádherné a velmi podivuhodné tvary. Za jeden s nejkrásnějších se považuje tehdy, pokud obsahuje zlatavé vrostlice rutilu. Někteří esoterikové tvrdí, že posilují jeho schopnost přenosu energie.

  • vliv na duši

Křišťál se považuje za nejúčinnější léčivý kámen, nejmocnější zesilovač energií na naší planetě. Dokáže je pohlcovat, ukládat, uvolnit i regulovat a také skvěle odblokovat. Zasvěcenci tvrdí, že pokud držíte v ruce tento minerál, vaše biomagnetické pole se může až zdvojnásobit. Kromě toho, že uvede energii do nejdokonalejší rovnováhy, zároveň hluboce pročišťuje také lidskou duši a dovede vnést harmonii i do mezilidských a partnerských vztahů. Křišťál se dá považovat za určitý druh jakéhosi přírodního počítače, který do sebe absorbuje a ukládá informace. Nejúčinněji ze všech kamenů také přijímá různá naprogramování. To však zdaleka nejsou všechny účinky křišťálu. Je schopen zvýšit duševní schopnosti i vibrace a naladit člověka k takovému duchovnímu účelu, ke kterému byl předurčen a vybrán. Při meditaci je filtrem vůči všem rušivým vlivům, podporuje soustředění a uvolní paměť, která byla dopodud blokována či uzamčena. Neutralizuje také veškerý elektromagnetický smog, jehož zdrojem jsou mobilní telefony, počítače, televizory a další technika. Eliminuje i škodlivé účinky chemického smogu a obourává geopatogenní zóny. Křišťál a jeho účinky se podepisují také na zvýšení kreativity a inspirace, posiluje paměť i další mentální funkce. Chrání také člověka před temnými silami během bdění i ve spánku a během meditace podporuje jasnovidné schopnosti.

  • vliv na tělo

Křišťál se považuje za kámen s univerzálními léčivými účinky. Dá se využít u prakticky každého onemocnění. Pozitivně ovlivňuje, posiluje a čistí každý tělesný orgán. Významný je také tím, že chrání auru a tím předchází tvorbě bloků, které brání volnému toku energií v těle. Vzniklé bloky také účinně odstraňuje. Představuje účinnou pomoc při všech druzích onemocnění, nejsilněji však působí na nervový systém. Křišťál a jeho účinky se skvěle uplatní při léčbě chronické únavy nebo deprese. Kromě psychických potíží tiší neuralgické bolesti, migrény i tělesné problémy psychosomatického původu. Ovlivňuje také funkci štítné žlázy, srdce i oběhového systému, trávicího ústrojí a pomáhá dokonce i při horečkách. Příznivě působí na nehty, vlasy, pokožku i sliznice.

Křišťál a jeho druhy

Křišťálových krystalů existuje celá řada druhů. Některé mají velkou sílu, jiné pro změnu dobře pracují s energiemi. Obvykle je třeba mít více kamenů, zejména pokud je používáme k léčitelským účelům.

Krystaly s vrostlicemi získávají nové účinky. Například vrostlice turmalínu křišťálu přidají schopnost pomáhat při odstranění citových blokád, zejména mezi blízkými lidmi. Dodávají nadhled a posilují odvahu, především k otevření mimořádně citlivých a mnohdy bolestivých témat. Křišťál poté pomáhá zvládnout i tu nejsložitější komunikaci. Je vhodný pro meditaci, kdy jeho pomoc pocítí a ocení zejména začátečníci.

Jak křišťál používat

Při léčení pokládáme křišťál na odpovídající oslabené nebo blokované čakry anebo mezi ně, abychom podpořili průchod energie. Můžeme kámen přiložit také přímo na nemocná místa. Dobrou prevencí je nošení křišťálových korálů anebo přívěsků. Křišťálová voda se používá zevně anebo vnitřně jako očistný a posilující elixír. Křišťálová drůza neboli shluk krystalů přírodního původu dokáže čistit energie v obytném prostoru. Pozitivně ovlivňuje mezilidské vztahy a vyrovnává či neutralizuje patogenní zóny.

Čištění a nabíjení křišťálu

Stejně, jako křišťál a jeho účinky pomáhají člověku, musíme také my křišťálu oplácet a vracet jeho pomoc. Potřebuje od nás pravidelnou péči. Protože pohlcuje mnoho negativní energie a tím nás chrání, musíme ho očistit. Jednou z nejlepších možností je použít tekoucí vodu. Měla by být vlažná a kámen pod jejím proudem ponecháme několik minut. Poté ho položíme na sluneční světlo, kde se nabije. Křišťál také vydatně pomáhá ostatním kamenům, které se v jeho blízkosti čistí a nabíjí.Napsat komentář: Křišťál a jeho účinky: Ochraňuje, léčí a pomáhá

RE: Křišťál a jeho účinky: Ochraňuje, léčí a pomáhá

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.