Rituál při zatmění Slunce nebo Měsíce

Při zatmění Slunce nebo Měsíce je vhodné jen tak sledovat a prociťovat, co se v nás děje, případně jen zapálit svíčku na uctění božstev a na oslavu nového začátku, který symbolizuje příchod světla. Dny před zatměním jsou dosti napjaté a roztříštěné, emoce jsou tíživé. Pomáhá meditace se zaměřením pozornosti na všechno, co může zatmění odkrýt. Vhodné jsou také návštěvy energeticky silných míst, při zatmění Měsíce pak pohřebních pahorků.

Rituál před zatměním

Vhodná doba k jeho vykonání je den před zatměním. Vytvořte na zemi kruh a doprostřed něj postavte černou svíci. Nepalte žádné vonné esence ani nezapalujte jiné svíce. Nevyvolávejte žádnou energii. Pohodlně se usaďte a zaměřte svoji pozornost do svého nitra. Sledování vlastního dechu vám v tom pomůže. Dýchejte pravidelně a zhluboka. Nechte ustoupit napětí a neklid a pozorujte vše, co přichází z hlubin vašeho nitra. Možná, že vám chce vaše duchovní já něco sdělit. Jakmile budete cítit, že jste připraveni, a to i přesto, že jste nic zvláštního nezaznamenali, zapalte černou svíci a řekněte tato slova:

"Nechť je tato svíce vnitřním světlem, lampou poustevníka, která mě vede do vlastních temnot. Nechť mám odvahu čelit čemukoli, co tam naleznu, a ať tomu porozumím, ať nechám odejít to, co pro mne již nemá cenu, a ať se posunu dál k vlastnímu dobru i k dobru všech, jejichž životy jsou s mým propojeny."

Buďte trpěliví a nesnažte se bojovat s tématy, která by bylo lepší probrat s profesionálem. Hlavním cílem tohoto rituálu je duchovní růst a ne se nutit k řešení obtížných traumat, která jste již potlačili, protože bylo příliš těžké je zvládnout.

Když skončíte, zhasněte svíci, otevřete kruh a posilněte se jídlem a pitím.

Rituál po zatmění

Rituál proveďte krátce po zatmění, ten den nebo ve dnech bezprostředně následujících. Zatmění symbolizuje znovuzrození a transformaci. K rituálu si připravte oblíbené pokrmy, nápoje a květiny. Vytvořte kruh s bílými svíčkami po obvodu, s vůněmi apod. Po vnitřním obvodu můžete ještě postavit bílé svíčky navíc. Do středu dejte jednu bílou svíčku. Uvolněte svoji energii tancem, zpěvem, bubnováním nebo jiným způsobem, který vás dostane do příslušné nálady. Vzývejte božstva, zapalte svíci uprostřed  a proneste:

"Jak se světlo vrací na oblohu, osvětluje moji cestu. Oslavuji skutečnost, že svoji cestu v příštích dnech a týdnech uvidím naprosto jasně."

Rituál zakončete jídlem a pitím, zpěvem, tancem nebo čímkoli jiným, co vám pomáhá radovat se z pocitu osvobození a zázraku znovuzrození Slunce či Měsíce. Svíci zapalujte každý den asi tak hodinku, dokud se celá nespálí.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 7234x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Lunární náramek Onyx + Křišťál

Náramek z drahých kamenů pro život v souladu s Měsícem Lunární náramek je…

Cena: 340 Kč

Lunární náramek Karneol

Náramek z minerálních kamenů pro život v souladu s Měsícem Lunární…

Cena: 340 Kč

MOC LUNY - kniha

Thomas Poppe, Johanna Paunggerová Komplexní vědění o správném načasování;…

Cena: 299 Kč

Stojánek na vonné tyčinky, Namasté

Dřevěný stojánek na vonné tyčinky z mangového dřeva, ve tvaru lyže, osazený…

Cena: 68 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte