Bígl si pochutnává na trávě, asi se nudí.
13. 06. 2018 Přečteno: 4781x

Zdravý vývoj štěněte po narození: ve 4. měsíci se výrazně projevuje psí povaha

Několik měsíců se již má ve vaší péči pejsek skvěle, hezky roste a je zdravý. Víte ale, jak dále pokračovat? Vývoj štěněte po narození ve 4. měsíci je obdobím, kdy si pejsek buduje své postavení. Proto se výrazněji projevuje jeho povaha a temperament. Je potřeba, abyste se mu co nejvíce věnovali a ukázali mu, kdo je doma pánem. Podstatné je naučit ho různým povelům. Třeba na cvičáku.

Ve 4. měsíci je pro správný vývoj štěněte po narození nutná pevná ruka

Tento měsíc psího života může být velmi divoký. Pejsek se snaží vybudovat si postavení ve své smečce. Dochází často k tomu, že se mění jeho povaha. Jinak řečeno, pejsek zkouší, co mu dovolíte. Je nutné, aby si štěně uvědomilo, že vy jste autorita. Vy musíte být vůdcem smečky, který mu dá jasně najevo, kdo je doma pravým pánem.

Čtěte také:

Zdravý vývoj štěněte po narození: 3. měsíc je období očkování a učení základním povelům

Je proto potřeba, udržet nad štěnětem pevnou ruku. Pokud tak neučiníte, budete nejspíš později litovat. Štěně si začne dovolovat stále více, až vám jeho chování přeroste přes hlavu. Pak budete mít s převýchovou velké potíže.

Autoritu si získáte a udržíte laskavým způsobem

A jak si vybudovat autoritu? Rozhodně tím není myšleno, že budete pejska trestat za každou maličkost a lumpárnu, kterou vyvede. Neustálým bitím a káráním docílíte jen toho, že vás nebude mít rád. Navíc v něm můžete vzbudit agresivitu.

Hlavně buďte trpěliví a rozumní. Když si s výcvikem nevíte rady, navštivte cvičák. Poohlédnete se v okolí, určitě bude některý poblíž. Na cvičáku se naučí pejsek kromě základních povelů také vnímat ostatní psy a vycházet s nimi. A vy pochopíte, jak psa cvičit, abyste si udrželi autoritu a zároveň nebyli příliš tvrdí.

Ve 4. měsíci podáváme granule pro štěňata 2krát denně

Krmná dávka pro štěně musí být rozložena v průběhu celého dne. Do 4. měsíce krmíme pejska 3krát denně. Poté snižujeme na 2 krmné dávky denně. Nejlepší jsou přímo granule pro štěňata, jelikož obsahují veškeré živiny a vitamíny, které jsou potřebné pro správný a zdravý vývoj štěněte po narození.

Vhodné jsou například granule pro štěňata značky Purina. Jsou chutné a bohaté na všechny potřebné látky. Kvalitní krmivo Purina dodá pejskovi dostatek energie, která mu vydrží po celý den. Pejsek získá i dostatek síly pro výcvik a další hrátky. Navíc se bude moci chlubit zdravou, hebkou a lesklou srstí.

Co dělat pro správný vývoj stěněte po narození do 4. měsíce vám radíme zde:
Vývoj štěněte po narození - 1. měsíc
Vývoj štěněte po narození - 2. měsíc
Vývoj štěněte po narození - 3. měsíc

 

Vytisknout stránku Stáhnout v PDF

Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuze k mazlíčkům: 0 příspěvků

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Další články

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Komentáře ke článkům

Jaro je tady! Vyražte do hor se správnou výbavou. Salomon sází na univerzálnost

dost slušný boty

Už víte, kam na dovolenou v ČR? Máme tip na dokonalé ubytování na Šumavě!

Ještě bych doporučila jedno ubytování, a to http://www.nadrybnikem.eu/. Je to chatová osada v Hnačovu. A je to...

Dobrý kontakt

Vyberte pro ně vhodné krmivo