Dopřejte svému psovi po každé procházce pořádné česání
13. 12. 2017 Přečteno: 1024x

Nejchytřejší plemena psů aneb Kdo se rychle učí novým povelům

Věděli jste, že se inteligence neměří jen u lidí, ale také u našich psích miláčků? Vědci sestavili žebříček těch nejchytřejších plemen psů, kteří dokážou rychle reagovat na lidské příkazy a spolehlivě je plnit. A kteří psi to jsou? Pojďme si je představit!

Vědci zjistili, že nejchytřejší plemena psů se dokážou naučit nový příkaz rychleji než za pouhých pět opakování. Povel se naučí nejen rychle, ale poté ho uposlechnou až v 95% případech.

Čtěte také:

Starý pes potřebuje speciální granule pro psy. Dodají mu potřebné vitamíny a minerály

Border kolie

Border kolii můžeme bez nadsázky nazvat Einsteinem všech psů. Určitě jste o nich již slyšeli ve spojitosti se závody agility, ve kterých téměř bez výjimky vynikají. A je to právě díky tomu, že si rychle a snadno dokážou zapamatovat příkazy, které během soutěže psovod vyslovuje.

Border kolie je plemeno poslušné na slovo a velmi rádo se učí novým věcem.  Jedná se o velmi energetické psy milující pohyb a aktivitu. Rozhodně se tedy nehodí do bytu, kde budou trpět nedostatkem místa a pohybu. Ani majitelé, kteří na border kolii nebudou mít dostatek času, by si ji neměli pořizovat - potřebují opravdu hodně pozornosti.

Border kolie a její vlastnosti: vysoká inteligence, aktivita, poslušnost, přítulnost, klidnost, obratnost

Pudl

Lehce a rychle můžete vycvičit i pudla, který se snadno učí nové povely. Jsou známí nejen díky své inteligenci, ale také pro svou věrnost a ochotu se cvičit. Všechny velikosti pudlů jsou temperamentní a potřebují stejně jako border kolie dostatek pohybu. Ideální jsou pro dlouhé procházky i hry s míčem.

Pudl potřebuje neustálý kontakt se svým pánem, skvěle se hodí pro svoji milou a klidnou povahu i k dětem. Výborný je také pro začátečníky, jelikož učenlivost, přizpůsobivost a vysoká inteligence napomáhají ke snadnému výcviku.

Pudl a jeho vlastnosti: učenlivost, chytrost, přátelskost, aktivita, mírnost

Německý ovčák

Ne nadarmo můžeme vidět německého ovčáka jako věrného parťáka mnohých policistů a vojáků. Německý ovčák patřící mezi nejchytřejší plemena psů má totiž výborné záchranářské i hlídačské vlastnosti. Snadno se dokáže naučit a zapamatovat nejrůznější povely a rychle na ně reagovat.

Německý ovčák ani nevyžaduje přílišnou péči, důležité je, aby měl dostatek prostoru a pevnou ruku při výcviku. Jen tak dokážete využít jeho inteligence a vysokého předpokladu k tomu, že se naučí rychle poslouchat. Svému pánovi a rodině je německý ovčák zcela věrný a dokáže je chránit za každou cenu. Pokud je dobře vychovaný, má velmi kladný vztah i k dětem.

Německý ovčák a jeho vlastnosti: odvaha, neohroženost, inteligence, věrnost, bojovnost, poslušnost, vytrvalost

Zlatý retrívr

Dalším chytrým a učenlivým plemenem je zlatý retrívr. Při výcviku se díky své vysoké inteligenci velmi rychle učí povely a snadno je poté plní. Hodí se proto jako policejní psi, především jsou ale skvělí jako vodiči pro slepce, kterým dokáže svou povahou a vlastnostmi ulehčit život. Dokáže hravě otevřít dveře nebo zásuvku, přinést jakoukoliv věc, podržet nákupní tašku apod. Zlatý retrívr je také velmi přátelský a má vyrovnanou a oddanou povahu. Vždy bude stát na vaší straně.

Zlatý retrívr a jeho vlastnosti: vyrovnanost, přátelskost, učenlivost, klidnost, věrnost

Dobrman

Do pětice nejchytřejších plemen psů se probojoval také dobrman. Stejně jako předešlá plemena psů se díky své chytrosti skvěle cvičí. Je ale potřeba začít striktně již od štěněte, jinak se z něj může stát nezvladatelný pes.

Dobrman je skvělým hlídačem. Dokáže levou zadní ochránit váš dům i majetek, a to i ve vaší nepřítomnosti. Zloději si při pohledu na dobrmana raději dvakrát rozmyslí, zda na váš pozemek vstoupit nebo ne. Hlídacím povelům se naučí dobrman velmi rychle a díky tomu má ty nejlepší předpoklady stát se spolehlivým a ostražitým ochranářem.

Dobrman a jeho vlastnosti: inteligence, vytrvalost, oddanost, spolehlivost, ostražitost

Nejchytřejší plemena psů potřebují i vyváženou a kvalitní stravu

Pokud si domů pořídíte nový přírůstek, je nezbytné myslet nejen na jeho pohodlí a výcvik, ale také stravu. Ať už se jedná o nejchytřejší plemeno psů nebo ne, každý pes si zaslouží kvalitní a vyváženou stravu. Volte proto taková krmiva pro psy, která jim dodají veškeré potřebné minerály a vitamíny.

Vytisknout stránku Stáhnout v PDF

Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuze k mazlíčkům: 0 příspěvků

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Další články

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Komentáře ke článkům

Detoxikace funguje na zdravotní obtíže mnohdy více než léky

pokud detoxikace, tak jedině ostropestřec mariansky a pak probiotika . Tělo se hezky vyčistí a budeš se cítit...

Jak se zbavit jarní alergie?

na tohle pomůžou pouz eléky na alergii. Ale sama jsem alergik a pravidelně beru vitamin C a probiotika. Snažím...

Dobrý kontakt

Kvalitní krmivo K-9 pro spokojený psí život plný energie

Kvalitní krmivo pro psy K-9 je komplexní strava s…