Kočičí fontána
01. 02. 2018 Přečteno: 4370x

Kočičí tráva čistí kočce žaludek a dodává jí potřebné vitamíny a minerály

Kočičí tráva, která přispívá ke zdravému vývoji vaší kočky. Že jste o ní nikdy neslyšeli? Tak to rychle napravte! Každá kočka, především ta domácí, by ji měla mít k dispozici, jelikož jí dodává zdravé vitamíny a pomáhá čistit žaludek.

Co je to kočičí tráva

Každá kočka občas dostane chuť na kousek okrasné květiny na parapetu doma anebo trávy venku na zahradě. Nejde o nic neobvyklého - kočky jedí trávu, protože si tak pročišťují žaludek. Navíc díky ní získávají do těla vitamíny a minerály, které jiné krmivo pro kočky neobsahuje. Pokud se vám však doma pustí do dekorací, měli byste ji zadržet, jelikož spousta pokojových rostlin pro ni může být nebezpečná nebo rovnou jedovatá. Ideální je proto pořídit jí kočičí trávu, kterou v zahradnictví se asi nejčastěji najdete pod názvem šáchor. Šáchor vytváří hustý zelený porost, má dlouhé a jemné listy. Je nutné jej často zalévat a občas také kropit vodou.

Čtěte také:

Skvělá povaha a krásný vzhled. Seznamte se s mainskou mývalí kočkou

Proč obstarat kočce trávu pro kočky

Venkovní kočky nemají s trávou problém, jelikož si ji naleznou kdekoliv, kde mají přístup. Trávu pro kočky bychom měli obstarat především domácím kočkám, které tráví většinu svého života v bytě. A proč je kočičí tráva tak potřebná?

  • Kočka si díky ní čistí žaludek
  • Obsahuje důležité minerální látky a vitamíny
  • Tráva pro kočky předchází vzniku smotků z chlupů v žaludku
  • Kočka nemá potřebu okusovat rostliny v domě

Jak trávu pro kočky pěstovat?

Trávu pro kočky můžete pěstovat doma v květináči. K dostání je v téměř každém zahradnictví, zverimexech i chovatelských potřebách. Stačí, když se o ni budete starat jako o běžné pokojové rostliny a krásně vám poroste. Potřebuje teplé a světlé místo. Nejideálnější je mít ji na okně směřujícím na sever nebo východ. Dorůst může až 70 cm. Nemusíte se bát, že kočičí trávu přelijete a ona vám uschne. Naopak. Tráva pro kočky dokonce uvítá, když bude stát ve vodě až po stonky.

Kočičí tráva jako doplněk stravy

Musíme však dbát na to, že základem zdraví kočky je kvalitní, chutné a vyvážené krmivo pro kočku. Vašemu kočičímu kamarádovi dopřeje veškeré potřebné živiny a látky pro zdravý vývoj a růst. Nesmíme zapomínat na to, že tráva pro kočky je pouze doplněk stravy. 

Vytisknout stránku Stáhnout v PDFVložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuze k mazlíčkům: 1

  • Zuzana Neckářová
    8. 9. 2021 | 11:12
    Dobrý den, mohu kočkám poskytnou místo kočičí trávy ze zverimexu klasickou travní směs z obchodu? Vybrala bych samozřejmě směs bez chemie a umělých přísad. Jde mi o to, zda to bude mít stejný blahodárný účinek na zažívání, nebo je to hloupost.

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Další články

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Komentáře ke článkům

Jak se vyrovnat s rozchodem či úmrtím

vím jaké to je. Před rokem mi zemře tatínek a před měsícem pejsem. Bylo to hrozné a už to nechci nikdy zažít. ...

Tipy, jak ušetřit při nákupu kosmetiky a neslevit na kvalitě

ja tedy slevám v obchodě neholduji, ale je fakt, ze damska kosmetika je tak brutalne draha, ze v tomto pripade...

Dobrý kontakt

Kvalitní krmivo K-9 pro spokojený psí život plný energie

Kvalitní krmivo pro psy K-9 je komplexní strava s…