Dlouhosrsté kočky je potřeba pravidelně kartáčovat.
31. 07. 2020

Jak zabavit kočku? Přinášíme tipy na hry i hračky pro koťata

Pírko, nebo interaktivní hračka na baterky? Nebo moucha či umělý šváb z prodejny potřeb pro domácí mazlíčky? Někdy to je s koťaty jako s dětmi – nejjednodušší věc zabaví, se složitými si vyhrají spíše dospělí. Anebo naopak, protože stejně jako lidi, jsou i kočky každé jiné. Aby to nebylo tak jednoduché, jsou i kočičí plemena, která jsou dravější, hravější a jiná spíše klidnější a s pokusy o nějaké zběsilé hraní si vysloužíte maximálně jejich udivený pohled.

Tipy, jak zabavit kočku

Než se dostaneme přímo ke koťátkům, se kterými je samozřejmě největší legrace, povíme si, jak zabavit kočku obecně. Je třeba kočce věnovat každý den nějaký čas pro hry? Pokud máte jednu nebo více koček, které mají přístup ven, o smyslové rozvíjení se postará sama příroda a jejich vlastní divoký svět. Taková kočka si ráda přijde pro hraní, ale není třeba se kočce každý den vnucovat. Často vás totiž odmítne – už má dost a přišla se domů vyspat.

Čtěte také:

Pamlsky pro kočky, které si snadno vyrobíte sami

Máte-li kočku jen doma a má-li svou kočičí kamarádku, i tady si kočky do jisté míry vystačí samy vlastními hrami, číháním apod. Určitě je ale vhodné jim čas od času hru nabídnout. Přece jen – příroda chybí. A je-li kočka sama a navíc doma, pak jakoukoliv nabídku ke hře uvítá.

Kočičí čas se skládá z téměř 16hodinové potřeby spánku, nemalou část věnují péči o kožíšek a ve zbylé době se jejich chování přizpůsobuje zvyklostem rodiny. Součástí jejich zábavy je spoluúčast na vašem životě – takže dospělé kočce uděláte radost, když ji budete vnímat jako součást každodenních činností.

Jednoduché hračky pro koťata

Máte-li malé koťátko, nemusíte hned přemýšlet o složitých hračkách, ale postačí i naprosté jednoduchosti. Máme pro vás pár tipů, které překvapivě kočky doslova unesou a ihned nastartují jejich lovecký pud.

  • Pírka zaujmou na 100 %, a to jak samostatná, tak navázaná na provázek
  • Chlupaté kuličky - z papírnictví, z potřeb pro tvoření, nebo kulichové bambule z galanterie
  • Samotný silnější provázek nebo vlna, kterou potáhnete po zemi - neskutečná je rychlost reakce kočky!
  • Špejle – nejlepší je, když mizí pod peřinou nebo dekou a chvílemi se zjevuje zpět na scéně

 

Mezi nejjednodušší hračky z obchodu pak patří různé plyšové myši, které ale někdy bývají zdrojem zklamání. Nehýbou se a aportovat umí jen některé kočky. Kočky se s nimi ale někdy zabaví samy tím, že je průběžně najdou a přinesou vám je s patřičným hlasovým doprovodem jako kořist. Nezapomeňte je pochválit!

Myšky jsou někdy plněné šantou kočičí, což zvýší zájem kočky.

Míčky, hopíky a různé kulaté chrastící hračky vypadají lákavě, ale ve většině případů kočku zaujmou jen tehdy, je-li opravdu hodně natěšená a nevyhraná. Holá a kulatá kořist zkrátka není nic moc.

Každá kočka je ale individuální a určitě postupně přijdete na to, v čem má vaše kočka zálibu. Do té doby je potřeba nestále zkoušet. A pokud se chcete zabavit i vy sami, můžete zkusit nějaké hračky vytvořit. Inspirujte se našimi tipy, jak vyrobit hračky pro kočky.

Jak zabavit kočku a rozvíjet její intelekt? Zkuste interaktivní hračky pro koťata

Dá se říci, že to je zábava spíše pro nás lidi. Ale kočky se rády přidají, o tom žádná. Mezi nejznámější interaktivní hračky patří různé robotické mechanické hmyzy a myšky - tady platí, že čím menší, tím lepší, velkých se kočky zprvu obávají a jakmile nezískají okamžitě důvěru k hračce, zájem opadá. Dalším způsobem, jak zabavit kočku, jsou motýly na drátku, kde je ale třeba mít dostatek náhradních motýlů, někteří totiž nepřežijí ani jeden útok. Zároveň je nezbytné hlídat bezpečnost – zkontrolujte, jak jsou uložené baterie v hračce a pozorujte, jak hračka v průběhu vypadá, když ji kočka například rozkouše. S interaktivními hračkami je zábava, ale také více starostí.

Inspirujte se: Už jen prohlížení obchodů s těmito hračkami je velkou zábavou, hračky si můžete obhlédnout i na internetových eshopech, nabídka je skutečně velká.

Vytisknout stránku Stáhnout v PDF

Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuze k mazlíčkům: 0 příspěvků

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Další články

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Komentáře ke článkům

Detox, vitamíny z ovoce či zeleniny a další tipy na literaturu o zdraví

Dobrý den, od A.Williama mám již 4 knihy. Přišel ke mě prostřednictvím semináře on-line, v březnu 2021. Začala...

Kosmetika na dovolenou: Jaké přípravky potřebujete na různé typy dovolených?

ja chodím jenom k vodě, takže mi stačí opalovací krém a probiotika, abych neměla střevní potíže

Dobrý kontakt

Vyberte pro ně vhodné krmivo