Kočka ke k dětem vhodná, nesnažte se ji ale vychovat.
01. 11. 2017

Jak vybrat správný pelíšek pro psa? Poradíme, jak rozeznat vhodný pelíšek pro vašeho mazlíčka

Problém, který může trápit mnoho majitelů psích mazlíčků - Jak vybrat ten správný a ideální pelíšek pro psa, aby se mu v něm dobře odpočívalo i spalo? Neměli bychom koukat pouze na cenu a milý design pelíšku pro psy. Přinášíme vám proto několik tipů a rad, díky nimž pro svého čtyřnohého kamaráda vybereme ten nejlepší možný pelíšek.

Pelíšek pro psa podle velikosti mazlíčka

Stejně tak, jak si vybíráme například příjemnou postel nebo pohodlnou židli ke stolu, je potřeba zamyslet se i nad vhodným výběrem pelíšku pro psa. Jiný pelíšek pro psa budete kupovat pro dogu, jiný pro yorkšíra nebo čivavu. Jedno z nejdůležitějších hledisek při výběru pelíšku pro vašeho mazlíčka je tedy logicky velikost psa. Nejideálnější je, když vezmeme do rukou metr a pejska změříme. Necháme ho lehnout na zem a změříme jeho celkovou délku i šířku. Nezapomínejme na to, že pelíšek pro psy musí být vždy o něco větší, a to alespoň o 15 až 20 cm. Pejsek se ve svém pelíšku musí cítit bezpečně a pohodlně, jelikož v něm tráví poměrně hodně času.

Tip! Pokud chceme ušetřit a nekupovat pelíšky pro štěňátka a později ještě pro dospělého psa, kupme pelíšek pro psa rovnou větší. Zeptáme se chovatele, od kterého psa kupujeme, do jaké maximální velikosti by měl dorůst a podle toho se zařídíme. Aby se v pelíšku i malé štěňátku cítilo co nejbezpečněji, můžeme do většího pelíšku pro psy dát deku, polštářky nebo hračky, čímž ho pro pejska zmenšíme a zútulníme.  

Pelíšky pro psy podle materiálu

Pelíšek pro psa vybíráme také podle materiálu, ze kterého je vyroben. V obchodech máme při rozhodování k dispozici širokou škálu materiálu. Přemýšlet musíme nad tím, kam pelíšek pro psa umístíme.

 • Pelíšky z dřevěného proutí se lehce umývají, proto jsou vhodné pro pejsky žijící v boudě nebo kotci venku. Opatřit jej můžeme pro pohodlné ležení měkkými poduškami nebo pelech pro psa vysteleme dekou.
 • Nylonové pelíšky pro psy jsou vysoce vodoodpudivé a také se snadno čistí. Ideální je tento typ pelíšku opět pro psí mazlíčky trávící čas venku. Využít jej můžete ale i pro psy, kteří s vámi sdílí teplo domova.
 • Pelíšky pro psy vyrobeny z textilie nebo módního plyše jsou příjemné na dotyk a velmi pohodlné. Hodí se hlavně pro pejsky doma, které po každé procházce důkladně očistíme. Jsou velmi skladné a prát se dají i v pračce nebo ruce. Nejsou však vhodné pro velká a těžká plemena psů, která je mohou svou vahou časem zdeformovat a proležet.

Pelíšky pro psy podle tvaru pelechu

V neposlední řadě musíme vybírat pelíšky pro psy také podle tvaru pelechu. Opět uvažujeme místo, kam pelíšek dáme. Jestli pelíšek umístíme do chladnější části domu, vhodný je pelíšek uzavřenější s vysokými boky nebo pelíšky pro psy ve tvaru iglú či domečků. Do teplých místností je ideálnější pelíšek otevřený, nejčastěji oválný nebo kulatý nebo z nylonu ve tvaru čtverce či obdélníku. Vybírat můžete pelíšky pro psy z mnoha tvarů, materiálů i barevnách provedení.

Starší psy nejvíce potěší ortopedické pelíšky a specializovaná strava

Jestli našeho čtyřnohého kamaráda trápí problémy s klouby při stáří nebo po operaci, k dostání jsou i speciální pelíšky pro psy. Ortopedické pelíšky jsou opatřeny paměťovou pěnou, aby měl pejsek větší pohodlí a rychleji se uzdravil. Dobrá rekonvalescence však nezáleží jen na pečlivě vybraném pelíšku. Stojí hlavně na vhodné stravě, která bude prospívat jeho kloubům a zajistí mu výbornou kondici.

Vytisknout stránku Stáhnout v PDF

Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuze k mazlíčkům: 3

 • Jitka Zemanová
  29. 11. 2018 | 08:58
  Společné spaní se psem je fajn :D , ale problém je, když má pes zdravotní komplikace. Třeba pro psy s nemocnými klouby je ten ortopdedický pelíšek prostě nutností.
 • HelenaH
  9. 7. 2018 | 10:05
  Nám stačí tenhle - https://www.zooo.cz/ovalny-pelech-jimmy-45-x-35-cm-s-tlapkami-P6644/. Přes den tam spí dost často.
 • Martin K.
  1. 11. 2017 | 08:31
  Náš Bertík si jako pelíšek vybral naši postel, když mu řekneme, že se jde spát, tak na pelíšek spíš kašle :D

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Další články

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Komentáře ke článkům

Jaro je tady! Vyražte do hor se správnou výbavou. Salomon sází na univerzálnost

dost slušný boty

Už víte, kam na dovolenou v ČR? Máme tip na dokonalé ubytování na Šumavě!

Ještě bych doporučila jedno ubytování, a to http://www.nadrybnikem.eu/. Je to chatová osada v Hnačovu. A je to...

Dobrý kontakt

Kvalitní krmivo K-9 pro spokojený psí život plný energie

Kvalitní krmivo pro psy K-9 je komplexní strava s…