Bez vhodného přístřeší se chov hus neobejde.
08. 10. 2018 Přečteno: 4470x

Čím zabavit křečka? Přinášíme tipy na nejlepší hračky a domečky pro křečky

Pořídili jste si domů křečka a přemýšlíte, čím ho zabavit? Křečci patří k aktivním hlodavcům, proto nesmíte zapomínat na dostatečné množství prolézaček, úkrytů a kolotoč. Hračky pro křečky jsou k dostání v chovatelských potřebách. S trochou fantazie však můžete hračky pro vašeho mazlíčka vlastnoručně vyrobit.

Nejlepší hračka pro křečky? Univerzální papírová rolka

Pro zabavení vašeho křečka nemusíte vymýšlet nic složitého. Spoustu materiálů k výrobě hraček pro vašeho mazlíčka už doma s největší pravděpodobností dávno máte. Ideální volbou jsou například rolky od záchodového papíru, ze kterých můžete vytvořit tunel či jiné překážky a prolézačky. Papírovou rolku stačí do klece pouze volně umístit či slepit několik rolek dohromady a vytvořit tím například pyramidu a váš křeček bude mít o zábavu postaráno.

Čtěte také:

Osmák degu: malý společník, který potěší i malé děti

Hračky pro křečky z přírody

Pokud doma nenajdete nic, z čeho by se daly hračky pro vašeho mazlíčka vyrobit, můžete se vydat na „lov“ do přírody, na procházku či do lesa. Vašemu křečkovi se zavděčíte například žebříkem vyrobeným z dřívek či větviček svázaných k sobě kouskem provázku nebo například překážkami z kůry stromů.

Tradiční kolotoč

Protože křečci patří k velmi aktivním hlodavcům, neměl by v kleci chybět kolotoč, na kterém se dostatečně vyřádí. Při výběru kolotoče byste měli brát v potaz velikost vašeho křečka a materiál. Vhodnější než kolotoč plastový je kolotoč kovový, u kterého nehrozí, že vám ho váš mazlíček rozkouše.

hračky pro křečky

Domeček pro křečka a jak jej vyrobit

Důležité je myslet také na domeček, ve kterém bude mít křeček své soukromí a klid a do kterého se může v případě potřeby schovat. Domek pro křečka můžete koupit v chovatelských potřebách, a to například dřevěný či plastový. Přinášíme vám také několik tipů, jak domeček pro křečka vyrobit.

Domeček pro křečka z krabice

K těm nejjednodušším a nejlevnějším způsobům, jak vyrobit křeččí domeček, patří výroba domečku z krabice. Vhodnou krabici seženete v každém obchodě nebo můžete použít krabici od bot. Do zvolené krabice vyřežete díry, které budou sloužit jako okna či dveře, a domeček je hotový. V případě, že se vašemu křečkovi domeček rozbije či ušpiní, nebude vás tolik mrzet jeho likvidace.

Domeček pro křečka z kokosové skořápky

Pokud patříte k těm chovatelům, kteří si potrpí na designovější kousky, dalším nenáročným způsobem, jak vyrobit domeček pro vašeho křečka, je použít skořápku od kokosového ořechu. Podobně jako u výroby domku z krabice, i tady vám stačí do rozpůlené a očištěné skořápky vyřezat díru, která bude sloužit jako dveře. Kokos by neměl být příliš malý, aby se v něm váš křeček nemusel tísnit.

Domeček pro křečka ze dřeva či překližky

V případě, že ve vás dřímá duše kutila, můžete se pustit do náročnější práce, a sice vyrobit domeček ze dřeva či překližky. Vybírejte kvalitní dřevo, nikoliv ztrouchnivělé. Používejte přírodní materiály a vynechte plastové části. To kvůli riziku, že by je váš mazlíček mohl pozřít a následně by také mohl trpět zažívacími problémy. U spojovacích prvků je důležité vyhnout se ostrým hranám, o které by se křeček mohl poranit. Jestli zvolíte domeček, který bude vypadat jako kvádr, krychle či bude mít stříšku, to je pouze na vás. Nebojte se popustit uzdu fantazii. Pokud se rozhodnete domeček natřít, vybírejte ekologicky nezávadné barvy, aby se váš křeček neotrávil.

Vytisknout stránku Stáhnout v PDF

Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuze k mazlíčkům: 0 příspěvků

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Další články

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Komentáře ke článkům

Jaro je tady! Vyražte do hor se správnou výbavou. Salomon sází na univerzálnost

dost slušný boty

Už víte, kam na dovolenou v ČR? Máme tip na dokonalé ubytování na Šumavě!

Ještě bych doporučila jedno ubytování, a to http://www.nadrybnikem.eu/. Je to chatová osada v Hnačovu. A je to...

Dobrý kontakt

Agro Hochstaffl, s.r.o.: chov a prodej koní ve stáji Venus v Mysletíně

Upejska.cz: kvalitní krmiva pro psy s vysokým obsahem masa

Aleš Benda – poplatkový lov

Patříte mezi myslivce nebo jste příznivci…

Kvalitní krmivo K-9 pro spokojený psí život plný energie

Kvalitní krmivo pro psy K-9 je komplexní strava s…