Gekončík noční je netradičním domácím mazlíčkem.
22. 04. 2019 Přečteno: 1027x

6 důvodů, proč je suchozemská želva skvělým mazlíčkem pro děti i dospělé

Chcete mazlíčka, ale nemáte na něj příliš času? Nechcete se každý den dlouhé hodiny starat o jeho srst nebo trávit hodiny s výcvikem? Co takhle suchozemská želva? Tento mazlíček je ideální nejen pro děti kvůli nenáročnosti na chov, ale také pro dospělé, kteří tráví hodně času v práci anebo jsou zvyklí na několika týdenní dovolené mimo domov. Pokud váháte, zda je želva pro vás dobrým mazlíčkem, máme pro vás 6 důvodů, proč by mohla být suchozemská želva nejlepší volbou právě pro vás.

Suchozemská želva vám bude dělat společnost i 50 let

Pokud vás trápí představa, že si pořídíte pejska, kočičku nebo jakékoliv jiné zvířátko, které vám bohužel i při nejlepší péči za několik let zemře, se suchozemskou želvou máte vyhráno. Tento mazlíček vás možná i přežije. Želva suchozemská se může dožít i 50 let a více. Nebudete se tedy muset obávat, že vás za pár let želva opustí.

Čtěte také:

Mazlíček nejen pro milovníky teraristiky. Jak na chov agamy vousaté?

Suchozemská želva - chov je nenáročný a zabaví i děti

Chov želvy není vůbec náročný jako třeba u kočky nebo psa. Nemusíte se starat o srst anebo myslet na očkování. Želva také nepotřebuje vaši neustálou přítomnost a není na svého majitele tak fixována, jako jiní mazlíčci, kteří bez svého pána jen trpí. Navíc si s želvou užijí i děti, kteří se mohou naučit zodpovědnosti při péči o domácího mazlíčka.

Suchozemská želva vás nepřijde příliš draho a potravu seženete kdykoliv

Želva je také finančně nenáročný mazlíček. Do začátku budete potřebovat jen dobře vybavit terárium pro suchozemskou želvu. Dále už ale nepotřebujete žádné doplňky nebo drahou výbavu, aby si želva v klidu užívala života. A ani za stravu neutratíte majlant. Želva miluje ovoce, zeleninu a plané rostliny jako jsou jitrocel, jetel nebo pampeliška. A takovou stravu seženete téměř po celý rok.

Suchozemská želva nebude rušit vaše sousedy

Nikdo vám nezaklepe ze sousedů na dveře a nebude si stěžovat na to, že želva je příliš hlučná. Především lidé žijící v bytě ocení klid a pohodu, kterou želva představuje. Nadměrný hluk problémem rozhodně nebude. Což je výhodou i pro vás, pokud budete potřebovat doma pracovat nebo se na něco soustředit. Želva vás u důležitých věcí rozhodně nebude vyrušovat jako třeba pejsek, který žadoní o pozornost a hrátky.

Želva nezabere příliš místa a je ideální i do malých bytů

Bydlíte v malém bytě nebo jste v pronájmu a majitel vám nedovolí chovat psa ani kočku? Suchozemská želva je trefou do černého. Celý život bude spokojená ve svém teráriu, v létě ji můžete nechat proběhnout i na trávě. Želva váš malý prostor tedy rozhodně neohrozí. A věřte, že někdy i zapomenete, že ji doma máte.

Suchozemská želva si vystačí sama i týden

Nemusíte kvůli želvě zůstávat doma a oželet dovolenou s rodinou nebo přáteli. Želva suchozemská je výtečná také v tom, že si vystačí naprosto sama třeba celý týden. Týden není pro želvu přeci žádná doba, když se zamyslíme nad tím, jak dlouho může žít. Netrpí bez vaší neustálé přítomnosti a je spokojená se suchou trávou a vhodným prostředím, což je dobře vybavené terárium. A to nás dostává k tomu, jak byste měli terárium pro suchozemskou želvu vybavit.

Jak zařídit terárium pro suchozemskou želvu?

Aby byla želvička spokojená a dělala vám radost dlouhá léta, základem je dobře vybavené terárium. I když je želva malá, potřebuje prostornější terárium, které nesmí být menší než pětinásobek délky želvy. Co do terária patří?

1. Žárovka - terárium přes den vytopí na 40 stupňů. Nedávejte ji ale po celém teráriu, jelikož želva potřebuje i chladnější místa s teplotou okolo 20 stupňů.

2. Písek a kameny - na kamenech se může želva hezky vyhřívat, dno by mělo být vyloženo pískem, na kterém bude mazlíček odpočívat.

3. Nádržka s vodou - želva se z nádržky ráda napije, ale také se i ráda vykoupe. Vodu je tedy nutné měnit a nejlépe i zařídit v teráriu místečko s vodou, které želva využije pro radovánky.

Vytisknout stránku Stáhnout v PDF

Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuze k mazlíčkům: 0 příspěvků

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Další články

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Komentáře ke článkům

Jaro je tady! Vyražte do hor se správnou výbavou. Salomon sází na univerzálnost

dost slušný boty

Už víte, kam na dovolenou v ČR? Máme tip na dokonalé ubytování na Šumavě!

Ještě bych doporučila jedno ubytování, a to http://www.nadrybnikem.eu/. Je to chatová osada v Hnačovu. A je to...

Dobrý kontakt

Agro Hochstaffl, s.r.o.: chov a prodej koní ve stáji Venus v Mysletíně

Upejska.cz: kvalitní krmiva pro psy s vysokým obsahem masa

Aleš Benda – poplatkový lov

Patříte mezi myslivce nebo jste příznivci…

Kvalitní krmivo K-9 pro spokojený psí život plný energie

Kvalitní krmivo pro psy K-9 je komplexní strava s…