další zvířátka

Alergie u psa může být i na granule. Holistické krmivo pro psy je ideální řešení

U našich psích miláčků se mohou projevit různé alergie. Jednou z nich je potravinová alergie, kdy pejsek špatně tráví některou látku obsaženou v psím krmivu. Většinou se jedná o obiloviny, se kterými psí žaludky často bojují. Snadným řešením jsou takzvaná holistická krmiva, která jsou vysoce kvalitní a výživná. A rozhodně je nemusí jíst jen psi s potravinovou alergií. Svým mazlíčkům je můžete podávat běžně, což jim jen a jen prospěje.

Krmivo může vyvolat alergie u psa

Potravinovou alergií může trpět každý mazlíček. Jde o to, že pejskovi nesedne nějaká složka v podávaném krmivu. Často se jedná o obiloviny, které jsou ve většině psích granulí. To je však velká chyba, jelikož kvalitní granule pro psy by měly obsahovat především vysoký podíl masa a zdravé látky, které podporují jeho správný vývin a růst.

Jaké jsou projevy alergie u psa?

Alergie na podávané krmivo se může projevit po několika měsících i letech. Existuje celá řada projevů, díky kterým můžete snadno alergii odhalit a včas reagovat.

Projevy alergie u psa:

 • Zčervenalá kůže
 • Nadměrné drbání
 • Vykusování srsti
 • Vypadávání srsti
 • Ztráta lesku srsti
 • Úbytek na váze
 • Zvracení
 • Nadýmání
 • Průjem

 

Pokud si všimnete některých projevů u svého psa, ihned navštivte veterináře. Ten psa prohlédne a pokud skutečně nazná, že se jedná o potravinovou alergii, je potřeba krmivo změnit. Vyzkoušet můžete psí granule bez obilovin, vhodnou volbou jsou tak tzv. holistická krmiva.

Holistické krmivo pro psy pomůže s alergií

Co je to holistické krmivo? V překladu znamená slovo holistický celostní. Krmiva nabízí pejskům celek, který kromě základních a potřebných živin obsahuje i něco navíc. Tyto látky zajistí preventivní výživu pejska a poskytnou mu skutečně vše, co potřebuje.

Ve volné přírodě se psovitá šelma běžně k těmto látkám dostane, a to, když požírá ulovenou kořist. Ovšem v běžném krmivu se takovým látkám psům nedostává, a právě holistické granule nabídnou mazlíčkovu komplexní nutriční hodnoty, které jen tak někde nenajde.

Proč je holistické krmivo výhodné?

Holistické granule ale nemusíte dávat jen těm pejskům, u kterých se prokáže potravinová alergie. Holistické krmení je komplexní a perfektně vyvážené. Neobsahuje žádné obiloviny, které by mohly způsobit opět potíže.

Mezi největší výhody holistického krmiva patří:

 • Obsahuje mastné kyseliny, minerální látky, základní živiny
 • Hlavní složkou je čerstvé maso nebo masová moučka z čerstvého masa
 • Je vysoce stravitelné
 • Ideální je pro psy s potravinovou alergií
 • Vyrábí se z kvalitních surovin
 • Neobsahuje konzervační látky ani zahušťovadla

 

Holistické granule jsou sice o něco dražší než běžné krmivo, ale věřte, že do kvalitního krmiva se vyplatí investovat. Toto krmivo totiž působí zároveň i jako prevence proti potížím se zažíváním. Taktéž se snižuje riziko běžných onemocnění psů a dochází k potlačení projevů některých dědičně podmíněných vad.

Holistické krmivo má pozitivní vliv na celý psí organismus

Holistický přístup můžeme označit vlastně za filosofický přístup k životu, který zastává názor, že zdravotní problémy se nemají řešit až když nastanou, ale má se jim předcházet. Holistické granule svým obsahem pejska nejen dobře nakrmí, ale mají taktéž vysoce pozitivní vliv na celý organismus pejska. Granule ho tak svým způsobem chrání, a to mnohem více než třeba teplý obleček v zimě.

Rozbalit všechny příspěvky
Vložit příspěvek

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Video týdne

Taky se občas po práci cítíte tak, že si říkáte: ať mi všichni třeba vlezou na záda!? Dnes už prostě nic dělat nebudu...

Příběh zvířátka

Říkají mi Rago, Ragoušku, Ragajdo, Rufajdo, nebo když si vypůjčím třeba botu, tak křičí Ragíííno! (to je povel k držení v zubech, to já už poznám)...

Komentáře ke článkům

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte