Hlavička

První školní den je tady! Věci do školy, které musíte zařídit během prvního školního týdne

4. 9. 2017

Čas nelze zastavit. A tak od chvíle, kdy jste vaše děťátko poprvé drželi v rukou, uplynulo už několik let. Dnes slavíte výjimečnou událost, první školní den vašeho dítěte. Kromě radosti a bezstarostnosti, která první školní den provází, je ale v celém týdnu potřeba zařídit mnoho organizačních věcí. Proto jsme pro vás připravili podrobný návod, na které věci do školy, první školní týden nezapomenout.  

Rozvrhy jsou rozdané, děti svírají darovaný penál od nové školy a vy míříte na společný oběd nebo do cukrárny. První školní den je za vámi a je třeba říct, že teď to teprve začne. Tedy vám rodičům. Přečtěte si, na jaké důležité věci do školy, první týden ve škole nezapomenout. 

Věci do školy, na které byste první školní týden neměli nezapomenout

1. Dokupte potřebné věci do školy jako jsou učebnice a sešity

Určitě jste o prázdninách nelenili a vašemu školákovi nakoupili potřebné vybavení. Většinou se ale děti až první školní týden dozví, co přesně potřebují. A tak se může stát, že si školák vzpomene, že nemá učebnici do fyziky, náhradní přezůvky nebo třeba laboratorní plášť. Využijte proto nejen první školní den k tomu, abyste všechny potřebnosti dokoupili. 

2. Naplánujte kroužky a mimoškolní aktivity

Možná chcete, aby vše dítě začalo hrát na klavír nebo na housle. Nebo je váš školák nadaný na sport a začne hrát hokej nebo baseball. Ať už jste se rozhodli pro jakoukoliv aktivitu, je potřeba co nejdříve zajít do základní umělecké školy a domluvit s nimi rozvrh. Soukromé školy a kluby mají většinou rozvrhy pevně dané. I tak je ale potřeba tam co nejdříve zajít a doladit některé detaily. Dále je třeba uhradit přihlášku, pokud jste to ještě neudělali. 

3. Naplánujte rodinný harmonogram

Maruška končí v úterý v jednu a o půl druhé už má tancování. Na přesun má tedy jen 30 minut. Mezitím bude Toník v družině a mohla by ho vyzvednout babička. Víme, že na plánování rodinného harmonogramu by kolikrát bylo nejlepší mít superschopnosti. Sladit vaši práci se školou a kroužky dětí občas bývá nadlidský úkol. Čím dříve se ale pokusíte organizační věci naplánovat, tím méně stresu budete první školní týdny zažívat. Pokud můžete, zapojte prarodiče. Pečlivě si naplánujte, kdy chodí děti školy, kam je potřeba je odvézt nebo kdo je vodí na odpolední kroužky. 

Dítě jde poprvé do školyS dítětem je třeba dělat domácí úkoly a učit se.

Na které věci do školy nezapomenout? Složenky a zase složenky

4. Pořiďte školákovi žákovskou jízdenku nebo průkazku

Pokud bude vaše dítě pravidelně využívat MHD ve vašem městě nebo musí dojíždět dálkovými autobusy nebo vlaky, nezapomeňte s ním vyřídit průkazku. První školní den si ještě nechte k oslavování, vrhněte se ale do těchto povinností co nejdříve. 

5. Zaplaťte obědy, účet v knihovně...

A u peněz ještě chvíli zůstaneme. Další věci do školy, které budete muset zařídit, budou platby. Zjistěte si, kolik a kam posílat za školákovy obědy ve škole a rovnou si raději nastavte trvalý příkaz. Dále zaplaťte členství v knihovně a další faktury, které nepočkají.

6. Vybavte školáka správnou obuví a oblečením

Ujistěte se, že má školák dobrou obuv. Ortopedické papuče, boty na tělocvik, boty do školy a tak dále. Dětská noha je v nízkém věku velmi citlivá, a tak je třeba dávat maximální pozor na to, jakou obuv dítě nosí. Pokud tápete, nechte si poradit ve speciálních dětských obuvnictvích. 

7. Motivujte školáka k učení

A poslední bod, nejpříjemnější pro vás, méně příjemný pro dítě. Sedněte si s vaším potomkem a promluvte si otevřeně o tom, jakým způsobem by se měl připravovat do školy. Samozřejmě že u mladších dětí je nutná každodenní kontrola a asistence, ale dítě by především mělo chápat, že se učí pro sebe a pro svou budoucnost. K takovéto debatě je vhodný třeba rodinný oběd na první školní den nebo společná večeře nebo svačina. 

A to je vše, doufáme, že jste si první školní den vašeho dítěte užili, ať už jste ho vypravovali do první třídy, na střední školu nebo třeba na vysokou. A teď se běžte vrhnout na všechny věci do školy, které musíte zařídit. Ať z toho brzy nemáte hlavu jako pátrací balón. 


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

Propolisový nosní sprej PROPOLAID 20ml

Nosní sprej Složení: čištěná voda, chlorid sodný, dihydrogenfosforečnan…

Cena: 96 Kč  129 Kč 

RIGENFORTE kapsle pro růst vlasů 30ks

Doplněk stravy na vlasy, výživu pokožky a nehty s Biotinaxem, vitamíny,…

Cena: 172 Kč  212 Kč 

Glycerin čistý přírodní 150ml Ayumi

100% čistá a přírodní hydratace těla Kožní výhody glycerinu: hluboce…

Cena: 180 Kč  239 Kč 

C-KOMPLEX Formula 1000, 60tbl. VH

Postupné uvolňování, se šípky a echinaceou Vitamin C pro přirozenou imunitu,…

Cena: 109 Kč  159 Kč 

Spektrum zdraví Academy - spektrum zdraví

Dobrý kontakt k tématu

Mateřská škola Dobřichovice: Děti učíme dobrému vztahu k přírodě

Bezpečí, jistota, vzájemné porozumění a pozitivní lidské vztahy - toto...

Mateřská škola Opletalova: snadný příchod dětí do školky

Mateřská škola Opletalova se snaží o co nejhladší přechod dítěte do školního...

ZŠ v Pelhřimově

Základní škola Pelhřimov, Komenského ulice 

Základní škola v Komenského ulici v Pelhřimově kromě kvalitní výuky pamatuje i na řadu zájmových a...

truhla12

Základní škola a Gymnázium Jiřího Gutha-Jarkovského, Praha 1

Základní škola a Gymnázium Jiřího Gutha-Jarkovského se sídlem v městské části...

Dům dětí a mládeže Blovice: Budeme vás bavit!

Nuda? Kdo někdy navštívil Dům dětí a mládeže Blovice v Plzni, toto slovo už ve svém slovníku...

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte