Účinný krém na vrásky vyrobíte z potravin, které máte běžně doma

img
20. 01. 2020

Většina lidí, zejména žen, dbá o svoji pokožku a pleť tak, aby zůstala co nejdéle zdravá, mladistvá a krásná. Kromě správné péče o pleť, používání kosmetiky, krémů a šetrné odlíčení, je třeba se vyvarovat rizikových aspektů, které stárnutí kůže ovlivňují. Vliv na proces stárnutí kůže a vrásky mají časté vystavování kůže slunci, nezdravá strava, málo spánku, hormonální výkyvy a další.

Průmyslově vyráběná kosmetika proti vzniku vrásek se může mnohdy finančně prodražit. Účinnou, levnější a mnohdy i pro pleť zdravější variantu krému a masky na pleť si však můžete jednoduše vyrobit i doma. Vrásky pod očima, vrásky kolem úst nebo na čele vás tak nebudou trápit nebo zmírníte jejich projevy.

Čtěte také:

Jak může kosmetika ovlivňovat naše zdraví?

Jednoduchý domácí krém na vrásky

Nejjednodušší variantu krému na vrásky si vyrobíte ze základních ingrediencí, které nejspíše najdete doma. Budete potřebovat lžíci rýže, lžíci medu, lžíci mléka a šálek vody. Do vody nasypeme rýži, přivedeme ji k varu a povaříme po dobu tří minut. Necháme ji vychladnout a scedíme. Poté přidáme teplé mléko a med, vytvoříme tak směs, kterou nanášíme na obličej. Tuto masku můžete použít i na vrásky pod očima, kde je kůže nejcitlivější, také na vrásky na čele, vrásky kolem úst nebo na krku. Na umytý obličej vmasírujeme masku jemnými, krouživými pohyby. Necháte působit asi 15 minut. Doporučené opakování použití této masky na vrásky je jednou týdně. 

Domácí krém na vrásky a pigmentové skvrny

Pro výrobu tohoto domácího krému na vrásky a pigmentové skvrny budete potřebovat kokosový olej a čerstvou dužinu z aloe vera. Jedná se opět o jemnou masku, kterou můžete použít kromě vrásek kolem úst a na čele i na vrásky pod očima. Aloe vera je dekorativní a léčivá pokojová rostlina, kterou můžete pěstovat doma. Krém připravíte v poměru jedna ku jedné, tedy jeden díl aloe vera a jeden díl kokosového oleje, ideálně v bio kvalitě.

maska žena ovoce

Pokud chcete použít krém jednorázově a pouze na pleť, pak vám budou stačit jedna až dvě lžičky každé ze surovin. Obě suroviny smícháme, k usnadnění můžeme použít i mixér. Míchejte, dokud nezískáte stejnoměrnou směs a ihned spotřebujte. Pokud chcete krém uschovat, pak by měl v chladu a tmě vydržet několik dní.

Avokádový krém na vrásky

Pro jednorázové použití budete potřebovat jednu polévkovou lžíci mandlového nebo olivového oleje, čajovou lžičku medu, jeden vaječný žloutek a jedno zralé avokádo. Připravte si misku, ve které směs připravíte. Avokádo oloupete a jeho dužinu vidličkou rozmělníte. K dužině přidejte ostatní ingredience. Míchejte dokud nevznikne krémová směs. Tu nechte pět minut odstát a používejte na pleť. Masku vtírejte jemnými krouživými pohyby do obličeje a nechte působit asi půl hodiny. Poté smyjte vlažnou vodu. Tento krém je k pleti velmi jemný, takže jej klidně můžete aplikovat každý den. Funguje skvěle a navíc není vůbec časově náročný.

Banánová maska

I tento jednorázový krém na masku proti vráskám je velice jednoduchý na výrobu. K výrobě vám bude stačit jeden banán, lžíce medu, dvě lžíce smetanového jogurtu a ovesnou mouku. Z těchto surovin vymícháte krémovou směs, kterou jemně nanesete na omytý obličej a necháte půl hodiny působit. Poté opět omyjete vlažnou vodou.

Lněný olej

Lněný olej za studena lisovaný je účinná první jednoduchá pomoc na vrásky. Denně natírejte místa, kde vrásky již vznikly, ale i jako prevenci, aby nevznikaly vrásky pod očima nebo vrásky kolem úst.

Napsat komentář: Účinný krém na vrásky vyrobíte z potravin, které máte běžně doma

RE: Účinný krém na vrásky vyrobíte z potravin, které máte běžně doma

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.