Jak vybrat správnou matraci pro kvalitní spánek

vyrezSpánek je fyziologickou potřebou každého z nás. V posteli strávíme průměrně 25 let svého života, kvalita spánku přímo souvisí s naší výkonnosti během dne. Mezi příznaky nedostatečné kvality spánku patří porucha soustředění, fyzická i psychická únava či podráždění. Pořízením kvalitní matrace se úroveň spánku výrazně zlepší.

Studio zdravého spaní v Boskovicích vám poradí, jak vybrat správnou matraci a docílit kvalitního zdravého spaní.

 

 

Kvalitní matrace jako základ zdravého spánku

Správná pozice ve spánku je pro regeneraci páteře klíčová. Právě při spánku je totiž člověk schopen zregenerovat až 90% svých fyzických i duševních sil. Tělo se má dostat do uvolněné pozice, která nebude pohybový aparát blokovat. Hlavním úkolem matrace je tedy vytvořit tělu správnou podporu zakřivení páteře při spaní na zádech, zabránit zalomení páteře v bederní oblasti při spaní na boku, uvolnit během spánku obratle a tím vytvořit prostor pro regeneraci meziobratlových plotének. Jen pak může tělo dokonale regenerovat a nehrozí svalové, kloubní ani jiné bolesti.

Problémy, spojené s bolestmi šíje, krku, zad, svalů a dalších partií úzce souvisí s výběrem vhodné zdravotní matrace. Kvalitní matrace je navržená a testovaná ve spolupráci s profesionály z různých oborů, od ortopedů přes anatomy až po odborníky na spánek.

Jak vybrat správnou matraci

Při výběru zdravotní matrace musíme zohlednit proporce a specifika každého jedince. Tuhost matrace se volí na základě tělesné hmotnosti, pohlaví, nejčastější polohy spánku či věku. Samozřejmě musíme brát v potaz i individuální zdravotní problémy. Velmi důležité je také složení matrace a použité materiály. Matrace nesmí obsahovat žádné zdraví škodlivé látky. Potahy jsou ideálně odnímatelné a pratelné, s dobrými termoregulačními vlastnostmi.

Pokud chcete vybrat zdravotní matraci na míru, která bude přesně odpovídat vašim potřebám, navštivte showroom studia Dobrý spánek v Boskovicích. Budete mít jedinečnou možnost vyzkoušet si různé typy matrací, školení zaměstnanci vám s výběrem pomohou a zohlední výše uvedené parametry.

Zdravotní certifikace – záruka kvalitní matrace

Certifikace a provedené nezávislé testy o kvalitě matrace mnohé vypoví. Absolutní špičkou na trhu jsou matrace s certifikátem Medical Device Class 1, která platí v rámci celé EU. Jedná se o zdravotní produkty 1. kategorie, které poskytují dokonalou oporu páteři, klubům i svalům a mají prokazatelně pozitivní zdravotní účinky na lidské tělo. Řadí se mezi zdravotní produkty, na které se v ČR vztahuje snížená 15% DPH.

Jak vybrat zdravotní matraci? Zásadní je si ji osobně vyzkoušet, poradit se s odborníky a zohlednit získané certifikáty a provedené nezávislé testy. V showroomu studia zdravého spaní v Boskovicích si všechny typy matrací vyzkoušíte a vybere tu nejvhodnější.