Základem zdravého stravování mazlíčků není jen pečlivý výběr krmiva z přírodních surovin. Je třeba dávat pozor také na správné dávkování - malý jezevčík rozhodně nepotřebuje stejně velkou porci, jako vzrostlý vlčák. I když se tak může zdát, že váš menší pes má stále hlad, mohli byste mu přemírou potravy spíše uškodit. Zdraví vašeho pejska nebo kočičky by pro vás mělo být na prvním místě.

Dospělého psa je třeba správně krmit

Jakkoliv je krmivo HAF pouze z kvalitních přírodních surovin, i u něj je třeba klást důraz na dodržování doporučeného dávkování. Dospělý pes potřebuje potravu minimálně dvakrát denně. 

Ať už se jedná o HAF paštiky, vaničky nebo salámy, každé z krmiv je třeba servírovat při pokojové teplotě. Vždy byste se měli držet dávkování, je však třeba si uvědomit, že denní doporučená dávka je pouze orientační. Měli byste brát ohled na momentální fyzickou kondici psa  i jeho pohybovou aktivitu. Na zřeteli byste také měli mít jeho zdravotní stav, teplotu prostředí a věk.

Nejlepší stravování vašeho psa nebo kočky

  • Určení ideální dávky pro vašeho psa nebo kočku není nic jednoduchého, měli byste je pečlivě sledovat, zda postupně netloustnou nebo naopak neztrácí váhu. Pokud si budou neustále udržovat stálou váhu a zároveň jim zajistíte dostatek možností pro pohyb, zvolenou dávku můžete zachovat. Pokud by se jejich tělesný stav nebo přísun pohybu opět změnil, musíte samozřejmě opět vyměřit a změnit dávku, aby byla co nejideálnější.
  • Do přísunu kalorií je třeba započítat i počet podávaných sladkostí. Na pamlsky se často při počítání zapomíná, přitom hrají velkou roli při začínající nadváze. Když už budete počítat jejich kalorickou hodnotu, měli byste se zaměřit také na jejich kvalitu. HAF doplňková krmiva, jako jsou kostičky nebo psí piškoty, vašemu pejskovi budou nejen chutnat, ale při správném dávkování po nich nebudou ani tloustnout.

Poctivá česká výroba krmiv od HTC servis s.r.o.

Už více jak deset let vyrábíme krmiva pro psy a kočky jen z nejlepších přírodních surovin. Snažíme se o to, aby si vaši mazlíčci nejen pochutnali, ale zároveň jsme jim poskytli vyváženou stravu, která jim bude prospívat. Toho jsme schopni docílit jen díky přísným standardům pro naši výrobu, díky kterým jsme stále schopni zachovat tradiční českou kvalitu.