První školní den je tady! Věci do školy, které musíte zařídit během prvního školního týdne

img
04. 09. 2017 Přečteno: 1103x

Čas nelze zastavit. A tak od chvíle, kdy jste vaše děťátko poprvé drželi v rukou, uplynulo už několik let. Dnes slavíte výjimečnou událost, první školní den vašeho dítěte. Kromě radosti a bezstarostnosti, která první školní den provází, je ale v celém týdnu potřeba zařídit mnoho organizačních věcí. Proto jsme pro vás připravili podrobný návod, na které věci do školy, první školní týden nezapomenout.  

Rozvrhy jsou rozdané, děti svírají darovaný penál od nové školy a vy míříte na společný oběd nebo do cukrárny. První školní den je za vámi a je třeba říct, že teď to teprve začne. Tedy vám rodičům. Přečtěte si, na jaké důležité věci do školy, první týden ve škole nezapomenout. 

Čtěte také:

Kapesné pro děti: Naučte potomky, jak hospodařit s penězi

Věci do školy, na které byste první školní týden neměli nezapomenout

1. Dokupte potřebné věci do školy jako jsou učebnice a sešity

Určitě jste o prázdninách nelenili a vašemu školákovi nakoupili potřebné vybavení. Většinou se ale děti až první školní týden dozví, co přesně potřebují. A tak se může stát, že si školák vzpomene, že nemá učebnici do fyziky, náhradní přezůvky nebo třeba laboratorní plášť. Využijte proto nejen první školní den k tomu, abyste všechny potřebnosti dokoupili. 

2. Naplánujte kroužky a mimoškolní aktivity

Možná chcete, aby vše dítě začalo hrát na klavír nebo na housle. Nebo je váš školák nadaný na sport a začne hrát hokej nebo baseball. Ať už jste se rozhodli pro jakoukoliv aktivitu, je potřeba co nejdříve zajít do základní umělecké školy a domluvit s nimi rozvrh. Soukromé školy a kluby mají většinou rozvrhy pevně dané. I tak je ale potřeba tam co nejdříve zajít a doladit některé detaily. Dále je třeba uhradit přihlášku, pokud jste to ještě neudělali. 

3. Naplánujte rodinný harmonogram

Maruška končí v úterý v jednu a o půl druhé už má tancování. Na přesun má tedy jen 30 minut. Mezitím bude Toník v družině a mohla by ho vyzvednout babička. Víme, že na plánování rodinného harmonogramu by kolikrát bylo nejlepší mít superschopnosti. Sladit vaši práci se školou a kroužky dětí občas bývá nadlidský úkol. Čím dříve se ale pokusíte organizační věci naplánovat, tím méně stresu budete první školní týdny zažívat. Pokud můžete, zapojte prarodiče. Pečlivě si naplánujte, kdy chodí děti školy, kam je potřeba je odvézt nebo kdo je vodí na odpolední kroužky. 

Dítě jde poprvé do školy

Na které věci do školy nezapomenout? Složenky a zase složenky

4. Pořiďte školákovi žákovskou jízdenku nebo průkazku

Pokud bude vaše dítě pravidelně využívat MHD ve vašem městě nebo musí dojíždět dálkovými autobusy nebo vlaky, nezapomeňte s ním vyřídit průkazku. První školní den si ještě nechte k oslavování, vrhněte se ale do těchto povinností co nejdříve. 

5. Zaplaťte obědy, účet v knihovně...

A u peněz ještě chvíli zůstaneme. Další věci do školy, které budete muset zařídit, budou platby. Zjistěte si, kolik a kam posílat za školákovy obědy ve škole a rovnou si raději nastavte trvalý příkaz. Dále zaplaťte členství v knihovně a další faktury, které nepočkají.

6. Vybavte školáka správnou obuví a oblečením

Ujistěte se, že má školák dobrou obuv. Ortopedické papuče, boty na tělocvik, boty do školy a tak dále. Dětská noha je v nízkém věku velmi citlivá, a tak je třeba dávat maximální pozor na to, jakou obuv dítě nosí. Pokud tápete, nechte si poradit ve speciálních dětských obuvnictvích. 

7. Motivujte školáka k učení

A poslední bod, nejpříjemnější pro vás, méně příjemný pro dítě. Sedněte si s vaším potomkem a promluvte si otevřeně o tom, jakým způsobem by se měl připravovat do školy. Samozřejmě že u mladších dětí je nutná každodenní kontrola a asistence, ale dítě by především mělo chápat, že se učí pro sebe a pro svou budoucnost. K takovéto debatě je vhodný třeba rodinný oběd na první školní den nebo společná večeře nebo svačina. 

A to je vše, doufáme, že jste si první školní den vašeho dítěte užili, ať už jste ho vypravovali do první třídy, na střední školu nebo třeba na vysokou. A teď se běžte vrhnout na všechny věci do školy, které musíte zařídit. Ať z toho brzy nemáte hlavu jako pátrací balón. 

Napsat komentář: První školní den je tady! Věci do školy, které musíte zařídit během prvního školního týdne

RE: První školní den je tady! Věci do školy, které musíte zařídit během prvního školního týdne

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.