Zašlá špinavá fasáda vypadá po odborném čištění jako nová

img
25. 07. 2017

Už je to pár let, co jste si na svém bytu nebo domu nechali dělat novou fasádu? Pak bude s největší pravděpodobností zašlá a špinavá. Zdroje znečištění bývají různé, od působení mikroorganismů přes zašpinění atmosférickými nečistotami až po řádění vandalů. Ačkoliv by se mohlo zdát, že znečištění fasády je čistě estetickým problémem, není tomu tak. Všechny typy nečistot snižují životnost fasády a také vytváří závadné prostředí pro lidský organismus. Pokud chcete ze své fasády odstranit nežádoucí mikroorganismy nebo jiné typy znečištění, využijte služeb profesionální společnosti, která se na čištění fasád a střech specializuje.

Čištění fasád přenechejte odborníkům

Možná si říkáte, že byste mohli vzhled fasády oživit svépomocí. Takový postup však rozhodně nemůžeme doporučit. Každý povrch vyžaduje individuální péči vzhledem ke konkrétnímu typu znečištění. Laické postupy čištění fasád a střech tak nemusí vůbec fungovat nebo mohou vést k závažnému poškození povrchu. Totéž platí při odstraňování graffiti.

Anti-graffiti přípravky, které zakoupíte v běžných obchodech, jsou funkční obvykle jen částečně a na některé povrchy dokonce reagují agresivně. Čištění fasád či střech může být i nebezpečné, a to především u vyšších budov. Odborníci na čištění fasád a stech ovládají horolezecké techniky a metody jištění a vědí, jak se bezpečně pohybovat a pracovat ve výškách.

Jak odborné čištění fasád probíhá?

Pokud se rozhodnete povolat na vyčištění fasády nebo střechy specializovanou firmu, nemusíte se na to nijak zvlášť připravovat. U specializované firmy se na konkrétní termín předem objednáte, popíšete charakter a specifikaci objektu, finanční možnosti i zvláštní požadavky. Doporučujeme zpřístupnit příjezdovou cestu a odstranit veškeré objekty v bezprostřední blízkosti fasády. Pokud si však se stěhováním objektů nebudete chtít dělat starosti, specializovaná firma se po domluvě postará obvykle také o to.

Profesionální společnosti, zabývající se čištěním fasád a povrchovou ochranou, využívají tlakové myčky s regulovatelným tlakem v kombinaci s použitím adekvátních čisticích prostředků. Díky tomu je čištění šetrné a efektivní. S využitím speciálních prostředků a techniky je povrch dokonale čistý bez stop po předchozím znečištění. Odborníci si poradí i s graffiti, které odstraní zpravidla bez viditelných následků.

Čištění různých povrchů

Graffiti a organické i anorganické nečistoty lze odstranit z naprosté většiny povrchů. Ať už chcete vrátit původní vzhled cihle, keramice, betonu, omítce, pískovci, žule, hlíníku, mramoru či zámkovým dlažbám, specialista na čištění fasád a střech si s tím hravě poradí. Totéž platí při odstraňování graffiti. Problém však může nastat u ploch, které jsou opatřeny nátěry, stejně jako u ploch se strukturovanou omítkou na bázi umělých pryskyřic. U nich nelze stoprocentně zaručit odstranění graffiti bez poškození původní vrstvy. U takových povrchů je proto na místě investovat do kvalitní anti-graffiti úpravy, která zabrání riziku poškození. Z fasád, které jsou takovou povrchovou ochranou opatřené, totiž graffiti jednoduše smyjete vodou.

Při čištění fasády trvejte na záruce

Povolali jste si na pomoc specializovanou firmu na čištění fasád a střech? Trvejte na záruce. Společnosti, které mají mnohaleté zkušenosti v oboru a stojí si za kvalitou svých služeb, poskytují záruku na provedení čištění automaticky. Některé firmy poskytují záruku na provedené úkony v délce až 5 let. Po čištění a nanesení povrchové úpravy tak budete mít jistotu, že po dobu následujících 5 let budu fasáda nebo střecha čistá a chráněná před opětovným organickým či atmosferickým znečištěním.

Čištění střechy

Druhy znečištění střech a fasád

Vaše střecha či fasáda může být zašpiněna různými druhy nečistot. Specializované firmy používají vysokotlakové čističe v kombinace s čisticím prostředkem, určeným pro daný typ znečištění. Na konkrétním druhu znečištění závisí i typ povrchové ochrany pro prevenci před dalším znečištěním. Odborníci dělí znečištění fasád a střech na:

  • Biologické nečistoty – plísně, řasy, mechy. Nejrozšířenější typ znečištění, které vzniká působením mikroorganismů ve vlhkém prostředí. Vlhkost vyživuje plísně a řasy, které prostupují hluboko do zdiva a poškozují omítku.
  • Atmosférické nečistoty – zplodiny z komínu, polétavý prach, smog. Tento typ znečištění vytváří viditelně zašednutí a černý povlak na povrchu. Ten je způsobený reakcí fasády s kyselým deštěm.
  • Specifické nečistoty – solné výkvěty, cementové povlaky, mastnoty. Obvykle vyžadují odborný zákrok. Neodborným čištěním solných výkvětů dochází k jejich následnému rozšíření v mnohem větším rozsahu.
  • Graffiti

Anti-graffiti servis

Vlastníte objekt, který přitahuje sprejery? Firmy, zabývající se čištěním fasád, poskytují odborný anti-graffiti servis, který je stále vyhledávanější. Jeho součástí je jednak samotné co nejšetrnější odstranění graffiti, ale také preventivní povrchová ochrana. Pokud se chcete vyvarovat následným finančním výdajům za opakované čištění fasády od graffiti, investuje do povrchové ochrany. Přípravky na bázi syntetických organosilikonových polymerů ukončí řádění vandalů. Posprejovanou fasádu, která byla touto ochranou opatřena, totiž jednoduše omyjete čistou vodou nebo vodou se saponátem a graffiti pak jednoduše odstraníte svépomocí.

Odborným vyčištěním střechy či fasády zlepšíte vzhled objektu, ale také prodloužíte jeho životnost a uděláte něco pro své zdraví. Řasy a plísně mohou lidskému organismu vážně škodit a na budovách nemají co dělat. Porozhlédněte se po okolí a vyhledejte společnost s mnohaletou zkušeností, která na své služby poskytuje dostatečně dlouhou záruku a ráda se pochlubí referencemi.

Napsat komentář: Zašlá špinavá fasáda vypadá po odborném čištění jako nová

RE: Zašlá špinavá fasáda vypadá po odborném čištění jako nová

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.