Trápí vás bolest zad? Častou příčinou je nevhodná matrace

img
16. 02. 2017

Osmihodinový spánek na matraci Magnistretch má podobný účinek jako 30 minut intenzivního strečinku.

 

S bolestí zad se během svého života setkala naprostá většina populace. Příčiny bolestí mohou být různého původu. Výrazně se na nich podílí špatný životní styl, stres či přetěžování určitých svalových partií. Velmi negativní vliv má rovněž nekvalitní matrace, která neumožňuje dostatečnou oporu páteři a regeneraci svalů. Výběr kvalitní zdravotní matrace dokáže vyřešit mnohé problémy, včetně bolestí zad. S pořízením nové kvalitní matrace docílíte zdravého spánku a budete se cítit mnohem lépe jak fyzicky, tak psychicky.

Matrace s aktivní regenerací těla během spánku

Pořídíte-li si správnou zdravotní matraci, její pozitivní vliv na tělo poznáte velmi brzy. Budete se cítit odpočatí, bolesti zad, šíje či krku pomalu ustoupí, docílíte zdravého spaní. Společnost Magniflex, odborník na kvalitní matrace s více než 50 letou tradicí, uvedla na trh naprosto převratnou novinku – matraci Magnistretch.

Na rozdíl od jiných matrací je matrace Magnistrech unikátní v tom, že zajišťuje rehabilitaci a aktivní regeneraci páteře. Zatímco vy spíte, tělo se nejen regeneruje a nabírá potřebnou energii, ale dokonce se protahuje a to bez vašeho přičinění. Zmírňuje se bolest v oblasti krční a bederní páteře a snižuje riziko vzniku svalových křečí. Díky tomu se budete cítit zdravěji, energičtěji a pocítíte zásadní úlevu od bolesti zad.

Matrace Magnistrech jsou sestaveny z kombinace kvalitních studených pěn a prodyšného potahu, který má prošitou vrstvu paměťové pěny. Matrace vznikaly ve spolupráci s anatomy, odborníky na zdravý spánek, ortopedy a dalšími odborníky, respektují tak veškeré potřeby těla pro zdravé spaní. Do vývoje se zapojila také univerzita v Zaragoze.

Matrace Magnistretch pomáhá páteř natahovat

Páteř lidského těla je silně zatěžována každým dnem. Po několika hodinách zátěže sesedne o 1 až 2 centimetry. Proto také většina lékařů doporučuje pravidelný strečink, protažení těla. Pomocí protahování dokážeme připravit tělo na zvýšenou zátěž, stejně jako zlepšit obyčejné fungování lidského těla. Matrace Magnistretch vychází právě z potřeby protahování těla. Díky vyjímečné patentované technologii dokáže totiž páteř natahovat, zatímco vy spíte.

Při zatížení matrace dochází pod plochou těla k roztahování horní vrstvy materiálu, což vede současně i k jemnému natahování páteře. Tento jev je dán díky skladbě vrstev ze zmíněné studené HR pěny. Ta má unikátně řešené šikmé průřezy – od poloviny napravo v jednom směru a od poloviny nalevo v druhém směru. Uprostřed jsou průřezy kolmé. Rozšířením na obou koncích matrace vzniká v obou směrech pohyb zajišťující právě jemné „natažení“ páteře do přirozené polohy a odstranění protitlaku. Tento pohyb jemně táhne záda, zvětšuje prostor mezi obratli a vytváří prostor pro regeneraci a revitalizaci meziobratlových plotének během spánku.

Matrace působí protisměrně, tj. od kyčelních kloubů jedním směrem k hlavě a druhým směrem k nohám. Tento pohyb jemně táhne záda a dochází současně ke zvětšení prostoru mezi obratli. Jedná se o zdravé spaní, během kterého dochází k regeneraci a revitalizaci meziobratlových plotének. Patentovaný systém matrace Magnistretch rovněž umožňuje lepší rozložení hmotnosti a díky paměťové pěně v potahu zlepšuje průtok krve. Matrace vede ke zdravému spánku jak v poloze na zádech, tak na boku.

grafico Magni Stretch

Řešení zdravotních problémů volbou kvalitní matrace

Výběrem nové zdravotní matrace výrazně zlepšíte svůj zdravotní stav – dochází ke znatelnému zmírnění již vzniklých zdravotních problémů či jim rovnou předcházíte. Zmiňovaná matrace Magnistretch od výrobce Magniflex napomáhá při:

 • bolesti kloubů
 • bolesti svalů a častých křečích
 • výhřezu ploténky
 • sesedání páteře
 • skřípnutí nervu v oblasti páteře
 • bolestech krční a bederní páteře

Zdravý spánek jako cvičení

Testy potvrdily, že po půl hodině strečového cvičení a protahování těla se dokáže páteř znovu natáhnout o 1 až 1,5 centimetru. Ke srovnatelnému efektu dochází v případě, budete-li 8 hodin spát na matraci Magnistretch. Zdravý spánek se tak vyrovnává cvičení a protahování. Vy spíte, tělo se regeneruje a podporuje vaši páteř, zádové svalstvo i klouby.

 Matrace jsou k dispozici ve dvou tuhostech a třech výškách. Klient si tak vybere přesně podle svých požadavků a propozic. Měkčí a vyšší typy zdravotní matrace jsou vhodné především pro osoby, které trápí nejen problémy s páteří, ale také s klouby. Všechny typy matrací pro zdravé spaní jsou k dispozici ve velkém moderním showroomu studia zdravého spaní v Boskovicích. Osobně si vyzkoušíte, které typy jsou pro vaše tělo nevhodnější. S tím vám pomůže i odborný školený personál.

Třetinu svého života strávíme spánkem. Pokud se snažíme o zdravý a kvalitní život, zatímco bdíme, o totéž bychom měli usilovat i během spánku. Zdravotní matrace jsou jedním z prostředků, které nám dopomohou ke zdravému spaní. To se ve výsledku odrazí na našem fyzickém i psychickém stavu.

Napsat komentář: Trápí vás bolest zad? Častou příčinou je nevhodná matrace

RE: Trápí vás bolest zad? Častou příčinou je nevhodná matrace

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.
 • Studio Dobrý spánek

  14. 6. 2018 10:57
  Dobrý den paní Nováková,<br> děkuji za Váš dotaz. Co se týká značky Magniflex, jedná se o výrobce s více jak 50-ti letou tradicí vlastního vývoje a výroby. Patří ke světovým lídrům v oblasti zdravého spánku. Ve svých výrobcích používá patentované pěny a ekologické materiály. Produkty prochází… celý příspěvek
 • Novákovi

  12. 6. 2018 10:13
  Dobrý den, to zní velice příjemně :-) My jsme se chtěli zeptat na možnost zapůjčení matrace na vyzkoušení, protože zkušenost s touto značkou zatím nemáme.
  Děkuji Irena Nováková
 • Studio Dobrý spánek

  11. 6. 2018 12:19
  Vážení příznivci studia Dobrého spánku v Boskovicích, s potěšením bychom vás chtěli pozvat na návštěvu našeho studia. Od 15.6. 2018 vás tu čeká hodnotný dárek k nákupu zdravotních matrací Magniflex.