Atlas hub

Houbaření je jednou z nejoblíbenějších volnočasových aktivit, které se méně i více aktivně věnují děti i dospělí. Procházka do míst, kde rostou houby, se může v případě příznivých podmínek proměnit v opravdové houbařské hody. Aby však nadšení z úlovků vydrželo, je dobré využívat atlas hub.

Online atlas hub, který jsme pro vás připravili, je pomocníkem, co prozradí, s jakou houbou máte tu čest, jak s ní můžete naložit a jaké zdraví prospěšné účinky v sobě ukrývá. Vyplatí se proto využít tento atlas hub nejen po každé úspěšné houbařské výpravě, ale také před ní. Díky fotografiím a konkrétním popiskům, které atlas hub obsahuje, bude vaše seznámení s říší hub mnohem snazší. Kvalitní atlas hub patří totiž k základnímu vybavení každého houbového nadšence!


Atlas hub - kategorie:

Jedlé houby

Jedlé houby jsou pochutinou specifických chutí a vůní. Díky těmto charakteristickým vlastnostem se jedlé houby staly nezaměnitelnou součástí české kuchyně a jsou základem mnoha výtečných pokrmů. Kategorie jedlé houby vám proto přináší přehled známých i méně známých druhů hub, na...

Nejedlé houby

Nejedlé houby svými vlastnostmi sice nijak výrazně neohrožují lidské zdraví, i tak se ale jejich konzumace nedoporučuje. Jejich chuť je totiž povětšinou odporná. Použití nejedlé houby při přípravě pokrmu je tak jasným krokem ke kulinářskému neúspěchu. I tak jsou ale nejedlé houby velkou potěchou pro oko i nos.

Jedovaté houby

Velkým nebezpečím jsou jedovaté houby, které mohou způsobit i závažné zdravotní obtíže. Často jsou však jedovaté houby sbírány s vědomím, že se jedná o poživatelné a nezávadné druhy. A tak je vhodné jedovaté houby znát, umět je od ostatních druhů odlišit a vyvarovat se otravě, kterou může konzumace jedovaté houby vyvolat.

Smrtelně jedovaté houby

Pozitivní dojmy z houbaření může pokazit spousta situací. Tou nejzávažnější je určitě konzumace smrtelně jedovaté houby. Toxiny, které v sobě smrtelně jedovaté houby obsahují, jsou schopné pracovat v lidském těle s velkou rychlostí a razancí. Rozpoznání smrtelně jedovaté houby...


Stáhnout v PDF

Přečteno: 67157x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.