Tradice blatnického vinařství sahá až do 14. století. Historické prameny podávají informace o tom, že blatnická vína patřila k nejlepším moravským vínům vůbec. Ani dnes tomu není jinak. V Blatnici pod Svatým Antonínkem se o pěstování vinné révy a výrobu a prodej vína stará především společnost VÍNO BLATEL. Ta obhospodařuje 189 hektarů půdy, v obci se přitom vinná réva pěstuje na rozloze 284 ha. Vína z blatnického vinařství sklízí úspěchy na mnoha soutěžích a výstavách.

Pěstování vinné révy a výroba vína

Na vinicích vinařství VÍNO BLATEL narazíte zejména na odrůdy Ryzlink rýnský, Müller Thurgau, Muškát Moravský, Rulandské bílé a Chardonnay. Společnost je největším českým pěstitelem odrůdy Merlot. Právě víno této odrůdy bývá pravidelně oceňováno na prestižních výstavách. Vinařství z Blatnice pod Svatým Antonínkem má k dispozici profesionální vybavení, využívá tradiční i moderní technologické postupy a klade důraz na poctivé a pečlivé pěstování vinné révy. Právě proto je víno z vinařství VÍNO BLATEL kvalitní a mezi milovníky vína vyhledávané.

Kde si koupit blatnické víno

Rádi byste ochutnali vyhlášené víno z blatnických vinic? Máte hned několik možností, jak se k němu dostat. Společnost VÍNO BALTEL provozuje vlastní internetový obchod, ve kterém nabízí jakostní, výběrová i luxusní vína za výhodné ceny. Víno si můžete zakoupit přímo ve vinotéce v Blatnici pod Svatým Antonínkem.

Vína ze zmiňovaného vinařství však můžete ochutnat na mnoha místech po celé republice. Mezi vinotéky s výhradním prodejem těchto vín patří například vinotéka Na Rohu ve Zlíně, vinotéka Víno Blatel v Dolním Němčí či vyhlášená restaurace Blatnice v Praze. Jakostní vína z vinařství z Blatnice pod Svatým Antonínkem jsou podávána v mnoha restauracích a hotelových zařízeních. Kompletní přehled vinoték, restaurací a barů naleznete na internetových stránkách vinařství.