MUDr. Helena Bartůšková patří mezi lékaře využívající poznatků homeopatie, uplatňuje znalosti hypnózy a indické medicíny zvané ájurvéda. Propojení jednotlivých technik individuálně u každého klienta jí umožňuje dosahovat výborných výsledků. Své znalosti může doložit nejen dlouholetou praxí, ale také získanými diplomy a certifikáty v oblasti medicíny, homeopatie, homotoxikologie, hypnoterapie, marma terapie i ájurvédy. Své dovednosti neustále prohlubuje nejen dalším vzděláváním v uvedených oblastech, ale i metodami osobního rozvoje, např. absolvováním týdenního pobytu ve tmě.

Pediatrie jinak

Po 18 letech, kdy jsem pracovala jako pediatr ve zdravotnictví, jsem se rozhodla tuto praxi ukončit a věnovat se pediatrii v jiné, celostní podobě tak, jak jsem ji vždy chtěla praktikovat. Jsem tedy zcela mimo systém zdravotnictví a neposkytuji služby registrujícího praktického lékaře pro děti. Nabízím rodičům odborné konzultace týkající se zdravého vývoje dětí i konkrétních možností zlepšení chronických i akutních onemocnění. Zaměřuji se přitom na využití prostředků přírodní medicíny, které přináší přirozené a účinné výsledky při řešení chronických i akutních problémů u dětí. Rodičům poskytuji informace ohledně očkování, zabývám se i detoxikací po očkování. 

Mé přesvědčení je, že pediatr má být průvodce rodičů při hledání nejlepšího způsobu péče o zdraví jejich dětí.

Homeopatie a ájurvéda

Homeopatie a ajurvéda patří mezi metody celostní medicíny, která často dokáže úspěšně vyléčit i chronická onemocnění, se kterými si tradiční medicína neporadí. Důležitým předpokladem celostní léčby je převzetí zodpovědnosti za své zdraví nemocným, který díky doprovodu celostního terapeuta může přestat být ne-mocný a může se stát opět mocným a tím i zdravým. Je potřeba si uvědomit, že tyto metody nepatří mezi zázračné a rychlé způsoby uzdravení, ale vyžadují čas a hlavně změnu způsobu života.

Homeopatie patří mezi nejrozšířenější a nejúspěšnější metody nekonvenční medicíny na celém světě. Ačkoliv jsem původní profesí pediatr, jako homeopat léčím nejen děti, ale i dospělé. V rámci homeopatické poradny nabízím jednak akutní homeopatickou terapii, účinnou při infekcích či traumatických úrazech, tak i hlubší, konstituční léčbu. 

Využívám také znalostí tradiční indické medicíny ájurvédy s 5000 letou tradicí. Její principy se dají úspěšně využívat ke zlepšení zdraví i v našich podmínkách.

Hypnóza a psychosomatika

WP_20160208_13_07_27_ProZásadní vliv na zdraví člověka má jeho psychický stav. Pomocí hypnózy lze úspěšně odstranit bloky, strachy i jiné formy potíží. Hypnóza, prováděná kvalifikovaným a zkušeným hypnoterapeutem, odhalí jádro mnohých problémů. Již po několika sezeních jsou velmi často pozorovatelné viditelné pokroky, které pomohou k dosažení psychického i fyzického zdraví. 

Díky psychosomatickým principům se daří odhalit příčinu nemocí, které vznikají na úrovni duše, životních okolností a vztahů s okolím.

MUDr. Helena Bartůšková dokáže díky znalosti řady tradičních i alternativních přístupů pomoci lidem řešit problémy v různých oblastech. Své poradenské služby poskytuje dětem i dospělým pacientům.