V dnešní době lidé nevěnují zraku takovou pozornost, jakou by mu měli dopřávat. Zrak je důležitým smyslem nejen pro rozeznávání tváří a věcí, ale také pro celkovou orientaci v prostoru. Dlouhé hodiny strávené u obrazovek počítačů a televizorů mohou časem zrak zhoršovat. Jeho každoroční kontrola by měla být součástí prevence. Není nutné objednávat se ke svému očnímu lékaři, ale stačí navštívit oční optiku Cairoo, která je pro tyto vyšetření vybavena. Zkontroluje se nejen velikost zorného pole, ale také kontrastní citlivost a další vady zraku.

Po vyšetření dioptrií zbývá jediné - vybrat správné brýlové obruby

Ne nadarmo se říká, že šaty dělají člověka, a u brýlí to platí dvojnásob. Brýle často definují identitu jedince, jelikož jsou součástí jeho obličeje. Vhodné brýle se často vybírají podle tvaru tváře. Někomu mohou vyhovovat silné obruby s očnicemi, jinému naopak jemné bez očnic. Důležitý také může být, zvláště pro alergiky, výběr správného materiálu - kov, titan nebo směs měkčených plastů. Výrobě brýlí se věnují světoví designéři, jako jsou Tonino Lamborghini, Ferrari, Versage, D&G, Gucci, jejichž modely jsou v nabídce oční optiky Cairoo.

V optice jsou v nabídce nejen dioptrické, ale i sluneční brýle

Na ochranu zraku je nutné myslet ještě před jeho poškozením, a to zvláště před sluncem. Ostrý horský sluneční svit může být očím nepříjemný, ale správné sluneční brýle s vysokým UV filtrem je dokážou ochránit. V oční optice v Uherském Hradišti nabízejí sluneční brýle pro různé sportovní aktivity, všechny se zárukou kvality a za nízké ceny.

Místo dioptrických brýlí nenápadné kontaktní čočky

Alternativním řešením brýlí mohou být kontaktní čočky, které nijak nezmění celkový vzhled obličeje. Péče o ně vyžaduje zvláštní roztoky, například od společnosti BAUSCH & LOMB, ve kterých se čočky ukládají. I samotné čočky mají mnoho výrobců, oční optika Cairoo nabízí Biotrue, PURE VISION 2HD, SofLens, Optima FW. Při prvním nákupu může personál optiky pomoci s první aplikací a poradí, jak s čočkami zacházet doma.