Obec Lampertice se rozkládá nádherné krajině podhůří Krkonoš nedaleko města Trutnov. Vesnice nabízí různé možnosti vyžití jak pro své obyvatele, tak i pro turisty. Sjíždí se sem z celé země kvůli výletním cílům, kterých je v okolí nespočet. 

Obec Lampertice v malebném podhůří Krkonoš

Obec Lampertice se nachází v okrese Trutnov pouhých pár kilometrů od státní hranice s Polskem. Položena je v nadmořské výšce 504 metrů nad mořem a rozkládá se v malebném podhůří Krkonoš, na severozápadě oblasti známé jako Broumovská vrchovina. Podle pověsti byly Lampertice založeny kolem roku 1006. První písemná zmínka je dle kronikáře A. Herrmana z roku 1521. Rozloha vesnice je 5,84 kilometrů čtverečních a v současnosti ji obývá 417 lidí. 

Ideální lokalita pro výlety

Právě díky své poloze lákají Lampertice stále více návštěvníků. Broumovská vrchovina nabízí nespočet možností pro vycházky a výlety. Nedaleko od obce se rozkládají třeba Rýchory a rýchorský prales nebo Vraní hory s nejvyšším vrcholem regionu, Královeckým Špičákem. Právě odtud se turisté mohou těšit z nezvyklého pohledu na Krkonoše. Vraní hory jsou oblíbené zejména horskými cyklisty, ale postupně tuto krásnou oblast objevují i turisté. Za návštěvu samozřejmě stojí i nedaleké adršpašské skály a mnohé další. 

Lokalita, kde se obec Lampertice nachází, je zkrátka ideálním místem pro nejrůznější výlety. Čerstvý vzduch, lesy a hory – to všechno, a ještě něco navíc zde najdete. 

Krásné místo pro turistiku i pro život

Lampertice nejsou jen součástí krásného místa české krajiny, ale také obcí, kde se dobře žije. Ve vesnici se nachází knihovna, domov pro seniory, ale také hotel přebudovaný z bývalé školy. Obec Lampertice má také Spolek dobrovolných hasičů. 

V Lamperticích jsou k vidění také různé pamětihodnosti jako kostel Nanebevstoupení Páně či smírčí kříž mezi silnicí a potokem. Za zmínku stojí také dnes už uzavřený uhelný důl Jan Šverma. Areál dolu je poslední dochovanou památkou na hlubinné uhelné hornictví ve východních Čechách. K expozici patří kromě prohlídky dolu také vyhlídka z těžní věže na panorama Krkonoš i na nedaleké Vraní hory.