bghead

Národní muzeum láká na mnoho zajímavostí

Národní muzeum Praha je instituce zřízená Ministerstvem kultury České republiky, která schraňuje sbírky archeologických a přírodovědeckých artefaktů a vystavuje je veřejnosti. Muzeum přitažlivou formou přibližuje historii, kulturu i přírodu zvláště českého národa a podporuje vzdělanost především mezi dětmi a mladými lidmi.

Národní muzeum Praha - historie, kultura i příroda

Říká se, že navštívit alespoň jednou za život Národní muzeum v Praze patří k povinnostem každého Čecha. Ani po opakovaných návštěvách ale muzeum své kouzlo neztratí, spíše naopak. Stálé expozice jsou doplněny aktuálními výstavami, které jsou pravidelně obměňovány a skýtají tak nové zážitky i poučení.

Stálé expozice po celé Praze

Národní muzeum Praha - to není jen známá novorenesanční budova na Václavském náměstí. Sbírky muzea jsou tak obsáhlé, že jsou všechny stálé exponáty vystaveny hned v několika objektech. Pod Národní muzeum v Praze spadá například i národní památník na Vítkově, národopisné muzeum v letohrádku Kinských, Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur nebo muzea českých skladatelů Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka. Potěší jak milovníky historie či přírody, tak i hudební nadšence nebo objevitele cizích kultur.

Národní muzeum žije

Stálé sbírky oživují aktuální výstavy, koncerty, přednášky odborníků a další akce pro veřejnost. Národní muzeum v Praze se zdaleka nevěnuje jen historii, ale jde s dobou, provozuje například stránku eSbírky, kde je digitálně vystaveno asi padesát tisíc muzejních exponátů. Myslí také na návštěvníky s handicapem, neslyšící si od letošního července mohou přírodovědeckou expozici v Nové budově Národního muzea prohlédnout s videoprůvodcem ve znakovém jazyce, v Národopisném muzeu je zase instalována hmatová expozice Tradiční lidová kultura dotykem věnovaná nevidomým návštěvníkům.

Národní muzeum v Praze pro děti

Národní muzeum se snaží zaujmout návštěvníky všech věkových kategorií. Speciálně se zaměřuje na děti, v projektu Hravé muzeum se je snaží zábavnou formou seznámit s taji přírody i historie. Mimo jiné pro ně během prázdnin pořádá příměstské tábory a v rámci školního roku zase workshopy zaměřené na různé oblasti. Na stránkách Národního muzea si rodiče mohou pro děti stáhnout speciální pracovní listy k prohlídkám různých českých zámků.


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte