Pro seniory ve věku 60 a více let je ve městě Pilníkov v okr. Trutnov připraven příjemný a bezpečný Domov pro seniory. Domov poskytuje pobytovou službu všem osobám, které mají sníženou soběstačnost hlavně z důvodu věku a jejichž situace vyžaduje pravidelnou pomoc jiné osoby. Příjemný a profesionální personál napomáhá osobám zajistit jejich psychickou a fyzickou soběstačnost. Cílem je umožnit jim zapojení do běžného života v co nejvyšší možné míře.

Domov pro seniory nabízí příjemné a bezpečné prostředí

Domov pro seniory poskytuje osobám se sníženou soběstačností ubytování ve dvoulůžkových i vícelůžkových pokojích s vlastním sociálním zařízením a společnou kuchyňkou. Klienti mají možnost ozdobit si pokoj vlastními dekoračními předměty, aby se zde cítili příjemně a jako doma. K dispozici je v pokojích lůžko, noční stolek, šatní skříň, zrcadlo, noční světlo a lampička.

Senioři mohou využívat společné prostory s televizí, chodby s posezením, terasu a rozsáhlou zahradu s altánkem. Praní i žehlení zajišťuje klientům spolehlivá a kvalitní ústavní prádelna.

Komplexní péči o všechny klienty obstará profesionální personál

Domov pro seniory nabízí klientům komplexní péči. Zajišťuje jim celodenní stravování v podobě snídaní, přesnídávek, obědů, svačin i večeří. Na požádání je možné podávat žlučníkovou a diabetickou stravu. 24 hodin denně je na každém patře a v jídelně k dispozici teplý čaj v termosech.

V domově pracuje zkušený a profesionální personál, který se dennodenně stará pečlivě o všechny seniory. Klienti získají pomoc při:

  • osobní hygieně
  • zvládání běžných úkonů péče o vlastní osobu
  • kontaktu se společenským prostředím

Pomoc se klientům dostane taktéž při nácviku a upevňování motorických, psychických i sociálních schopností a dovedností. Pro zpestření a zábavu nabízí domov i širokou škálu volnočasových a zájmových aktivit.