Hotel Alpenhof je nejlepším místem pro letní horské túry i zimní lyžování v Alpách

img
12. 10. 2017

Přemýšlíte o zimní nebo letní dovolené na horách a hledáte ubytování v rakouských Alpách? Pak určitě věnujte pozornost hotelu Alpenhof v oblasti Semmering. Moderní horský hotel je nadstandardně vybavený a poskytuje skvělé zázemí pro zimní lyžování v Alpách i letní turistiku v okolí. Upravené sjezdovky, nádherné výhledy i přírodu budete mít na dosah ruky, stejně jako odpočinek v relaxační zóně hotelu.

LOGO

Zimní dovolená a lyžování v Alpách

Ubytování v rakouských Alpách v hotelu Alpenhof vám otvírá bohaté možnosti zimních aktivit. Ať už jste vášniví lyžaři, běžkaři nebo jen milujete trávit čas v zasněžených horách, budete spokojeni. Hotel Alpenhof je přímo ideálním místem pro lyžování v Alpách, je totiž umístěn v proslulé lyžařské lokalitě. V jeho blízkosti najdete hned dva špičkově vybavené lyžařské areály Semmering a Stuhleck. Hotel v zimě nabízí odvoz hostů skibusem ke sjezdovkám, zároveň je možné předem dohodnout i jiné destinace.

  • Lyžařské středisko Semmering

Lyžování v Alpách ve středisku Semmering, vzdálené od hotelu pouhých 5 minut jízdy autem, si rozhodně užijete, můžete se tady totiž projet po nejdelší osvětlené sjezdovce v Evropě. V areálu se zabaví i nelyžaři a malé děti – mohou si vyzkoušet svižnou jízdu na bobové dráze nebo si užít hry v dětském areálu. Středisko Semmering je vhodným místem pro lyžařské začátečníky, kteří se mohou přihlásit do lyžařské školy.

  • Lyžařské středisko Stuhleck

Do lyžařského střediska Stuhleck pojedete o 5 minut déle, rozhodně to ale stojí za to. Středisko je totiž rájem lyžařů i milovníků běžkování. Kvalitu sjezdovek potvrzuje skutečnost, že v obou areálech se pravidelně pořádají závody světového poháru. Oblíbené je i místní noční lyžování na třech mega nočních sjezdovkách Weltcuppiste. Rodiny s malými dětmi ocení malý lyžařský areál a speciálně vyhrazený rodinný svah. Tím ale možnosti nekončí – k dispozici je také sáňkařská dráha, snowtubing nebo osvětlený funpark pro milovníky free stylu.

Letní dovolená – horská turistika, jízda na kole i dětské atrakce

Hotel Alpenhof zároveň představuje i ideální letní ubytování v rakouských Alpách. Na své si přijdou pěší turisté, cyklisté i rodiny s dětmi.

  • Na kole

Okolí městečka Semmering je protkané nápaditou sítí cyklostezek a okruhů, které potěší jak cyklisty, tak i milovníky in-line bruslí. Pro zapálené horské cyklisty jsou k dispozici mountbikeové dráhy různých náročností.

  • Pěšky

Čerstvého vzduchu a krásné krajiny si užijí i pěší turisté, okolí městečka Semmering je protkáno pestrou škálou pěších stezek. Můžete se projít mezi modely planet sluneční soustavy po stezce „Obloha na zemi“ nebo jít po stopách staré železnice. Během procházek můžete navštívit také historickou železnici s vlastním muzeem Semmeringbahn, která je zapsána do seznamu památek UNESCO. Délky pěších tras jsou variabilní a dají se snadno přizpůsobit zdatnosti i věku turistů.

  • Výlety v okolí

Když budete unaveni túrami, můžete se projet na ozubené dráze Salamander nebo si vychutnat projížďku historickým parním vláčkem Schneeberg. K návštěvě lákají i nedaleké překrásné poutní místo Mariazell nebo přírodní park Hohe Wand s dětskými atrakcemi a jedinečnou vyhlídkou SkyWalk. Milovníci historie ocení velké množství kulturních památek, hradů a zámků v blízkém okolí.

  • S dětmi

Ani s dětmi se v Semmeringu rozhodně nudit nebudete, oblast nabízí velké množství atrakcí a zábavy pro rodiny s dětmi. Navštívit můžete dětský svět hor na horní stanici Schneebergu, dětské atrakce v Hohe Wandu nebo blízký aquapark a zoopark. Dovolenou můžete oživit také návštěvou horolezeckého lesa Stuhleck, kde překážky ve výšce až 16 metrů zaručují adrenalinový zážitek pro děti i dospělé.

  • Koupání

V horkých letních dnech určitě zamiřte k některému z nádherných přírodních koupališť v oblasti Semmering. Koupání uprostřed nádherné přírody je navíc zcela zdarma.

Alpenhof - pokoj

Po náročném dni si dopřejte hotelový relax

V létě i zimě oceníte nadstandardní pohodlí hotelu Alpenhof a možnosti odpočinku, které nabízí. Všichni hoteloví hosté mohou využít bohatého wellness vybavení nebo sportovních her v relax zóně. Odpočinout a povzbudit své tělo můžete v některé ze saun. Ať už dáte přednost infrasauně nebo tradiční finské sauně, můžete se na závěr schladit ve velkém hotelovém bazénu s výhledem do okolních lesů. Ubytování v rakouských Alpách v hotelu Alpenhof ale nabízí i další možnosti relaxace, které využijete zejména v případě špatného počasí. V relax centru hotelu si s přáteli či rodinou můžete zahrát kulečník, šipky, stolní fotbal nebo stolní tenis.

Ubytování v rakouských Alpách v hotelu se skvělým zázemím

Ať už do Alp zamíříte v zimě či v létě, hotel Alpenhof vám vždy zajistí kompletní zázemí. Kapacita budovy je 126 lůžek, pokoje jsou většinou dvoulůžkové, k dispozici jsou ale i rodinné apartmány. Všechny pokoje mají vlastní koupelnu, televizi, telefon a trezor. Velkou předností tohoto příjemného ubytování v rakouských Alpách je česky mluvící personál hotelu. V prostorách hotelu je vám samozřejmě k dispozici i bar, restaurace a terasa s výhledem do okolí.Napsat komentář: Hotel Alpenhof je nejlepším místem pro letní horské túry i zimní lyžování v Alpách

RE: Hotel Alpenhof je nejlepším místem pro letní horské túry i zimní lyžování v Alpách

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.