Máte psa s citlivým zažíváním? Vyzkoušejte granule bez masa s podílem hmyzí bílkoviny

img

Fotolia_80710354_XS

Maso je důležitou složkou stravy každého psa. Obsahuje velké množství bílkovin a dalších látek, které jsou zásadní pro jeho správný vývoj. Co ale dělat, pokud máte doma psa, který neholduje masové stravě nebo má příliš citlivé zažívání? V první řadě se musíte postarat o to, aby v potravě přijímal dostatečné množství bílkovin. Tento těžký úkol ale můžete vyřešit elegantně. Český výrobce super prémiových krmiv BARDOG představil nový typ krmiva, který obsahuje vysoký podíl hmyzí bílkoviny a je ideální právě pro psy s citlivým zažíváním.

Pes "vegetarián" 

Vegetariánství je stále rozšířenějším a diskutovanějším způsobem životního stylu. Spoustě lidí maso jednoduše nechutná, jiné se rozhodli pro vegetariánství z etických důvodů. A vegetariány máme pochopitelně i mezi chovateli psů. Představa, že psa krmí masem, ze kterého se jim dělá špatně, je jim proti srsti, a tak se rozhodnou udělat ze svého čtyřnohého mazlíčka vegetariána. Vyvstává tak otázka, jestli je vegetariánský přístup pro psy vůbec zdravý a odpovědný.

Pokud se rozhodnete vychovávat svého psa jako vegetariána, musíte zajistit kvalitu a vyváženost stravy. Pomineme otázku přirozenosti odpírání masa psům a na chvíli se zastavíme u hlediska vyváženosti stravy. Proč pes vlastně potřebuje maso? Je bohatým zdrojem bílkovin, navíc obsahuje všechny aminokyseliny, které bezmasou potravou dodáme psům jen stěží. Pes živočišné suroviny obvykle tráví velmi dobře, jeho zažívací ústrojí je k tomu přizpůsobené.

Pozor na bílkoviny ze sóji a obilovin

Možná vás napadlo, že přece i obiloviny a sója obsahují dostatek bílkovin, do mnohých krmiv se navíc přidávají. Problém je však v tom, že organismus psa dokáže tyto živočišné zdroje strávit jen přibližně z 45 %. Jak jsme zmínili výše, neobsahují ani všechny potřebné aminokyseliny. Spousta psů navíc často trpí alergiemi na lepek i obiloviny, takže musí přijímat jen kvalitní hypoalergenní krmivo. Existuje vůbec způsob, jak dodat psovi dostatek bílkovin i bez příjmu kuřecího, krůtího či rybího masa? Řešením jsou granule s vysokým obsahem hmyzí bílkoviny.

Co dělat, když má pes citlivé zažívání

Chovatelů, kteří by své mazlíčky nutili do vegetariánství, u nás příliš není. Mnohem častější jsou ale případy, kdy se psi stávají vegetariány kvůli citlivému zažívání. Spousta psů trpí alergiemi na zmiňovaný lepek a sóju, někteří ale nemohou trávit ani maso. Pokud má pes citlivé zažívání, nezbývá, než mu zajistit plnohodnotnou stravu bez masa. Výrobce krmiv BARDOG přišel s inovativním řešením, které na trhu nemá obdoby. Představil nové granule Insect Holistic, které obsahují vysoký podíl hmyzí bílkoviny. V granulích tohoto typu se nachází 30 % hmyzu, který je bohatý na bílkoviny a je snadno stravitelný. Jedná se o super prémiové hypoalergenní granule, které neobsahují žádné maso, obiloviny, sóju ani krev. Jsou ideální formou stravování pro všechny dospělé psy bez rozdílu plemena a velikosti.

 

ba30a3ff6bc64f66337bb1de74816974

Hmyzí strava je pro psy přirozená

Přijde vám divné krmit svého mazlíčka hmyzí potravou? Ve skutečnosti je hmyz přirozenou potravou všech psů. Při každé procházce jich zhltne spoustu, aniž byste si toho vůbec všimli. Možná jste svého psa ale zahlédli při tom, jak se zápalem bojuje s prolétající mouchami a pokud je chytne, s radostí je sní. Hmyz je přirozenou součástí potravy psů. Super prémiové granule od výrobce BARDOG obsahují kromě hmyzu o značný podíl ovoce a zeleniny, krmivo krásně voní a psům opravdu chutnají. Psi je považují za pamlsek a jedí je s chutí.

Granule s hmyzí bílkovinou jsou plné vitamínů i minerálů

Hypoalergenní granule BARDOG s vysokým obsahem hmyzí bílkoviny jsou navržené tak, aby sloužily jako komplexní výživa pro zdravý a bezproblémový vývoj psa. Kromě bílkovin totiž obsahují také spoustu vitamínů, například vitamín A, který slouží jako prevence proti různým onemocněním či vitamín C, který má přiznivý vliv na zrak.

Nechybí ani cenný vitamín E sloužící jako antioxidant a zpomalovač stárnutí. V super prémiových granulích najdete i lecitin či Omega 3 a Omega 6 mastné kyseliny. Výrobce krmiv BARDOG je navíc doplnil o glukosamin sulfát a chondroitin, které působí jako prevence před problémy s pohybovým ústrojím. 

Ať už máte doma psího vegetariána z jakýchkoli důvodů, musíte se postarat o komplexnost a vyváženost stravy. I když jsou obiloviny i sója bohaté na obsah bílkovin, organismus psa jej nedokáže zpracovat ani z poloviny. Mnoho psů navíc trpí alergií na tyto potraviny. Nové granule Holistic Insect problém řeší velmi snadno. Obsahují dostatek živin i vitamínů a poslouží jako komplexní strava pro dospělého psa. Psím vegetariánům zkrátka svítá na lepší časy!

Napsat komentář: Máte psa s citlivým zažíváním? Vyzkoušejte granule bez masa s podílem hmyzí bílkoviny

RE: Máte psa s citlivým zažíváním? Vyzkoušejte granule bez masa s podílem hmyzí bílkoviny

Odesláním souhlasíte s pravidly diskuze.