Žaluzie a rolety pro zdravé bydlení bez prachu

zaluzie plise rolrolsPraní záclon je neoddělitelnou součástí jarního gruntování. Také Vás vždy překvapí, kolik se na nich drží prachu? Moderní prvky stínící techniky, žaluzie a rolety s antistatickou povrchovou úpravou jsou v tomto ohledu pro zdravé bydlení mnohem vhodnější. 

Prach jako skrytý nepřítel

Není pochyb o tom, že záclony interiérům sluší, především těm tradičním. Bohužel většina bytového prachu, který je nejčastější příčinou vzniku alergií, se ukrývá v právě v záclonách a závěsech. Roztočové alergeny se šířící vzduchem v místnosti, který vdechujeme, představují zdravotní riziko nejen pro alergiky, ale také pro ty, kteří zatím alergií netrpí. Moderní žaluzie nebo rolety v tomto ohledu představují mnohem vhodnější alternativu. Tedy ne žaluzie a rolety obecně, ale ty opatřené antistatickou povrchovou úpravou.  

Antistatická povrchová úprava 

Žaluzie s antistatickou povrchovou úpravou se vyrábějí z moderních materiálů, které mají schopnost odpuzovat prach. Samozřejmě, že také žaluzie potřebují čistit, toto čištění zajišťují specializované firmy, často samotní prodejci stínící techniky. Přijedou k Vám domů, žaluzie sundají, odvezou do čistírny, kde je šetrně vyčistí, a druhý den Vám je pověsí čisté zpět do oken. Toto čištění bohatě stačí provést jednou do roka. Ještě nižší nároky na údržbu mají rolety vyrobené z látek opatřené impregnací Dustblock, které jsou součástí nabídky českého výrobce stínící techniky Rolrols.     

Zdravé a krásné bydlení   

Nebojte se tedy, že výměna záclon za jejich alternativu promění Váš útulný domov ve strohou kancelář. Díky bohaté nabídce různých barev, materiálů a dekorů mohou mít vertikální i horizontální žaluzie mnoho podob. Krásným přírodním vzhledem se pyšní žaluzie z přírodního dřeva či bambusu. Samozřejmě také barevná paleta látkových rolet je velice pestrá. Tak proč nedat sbohem prachu ve prospěch zdravého bydlení, kterému nechybí styl?


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1983x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Hezké ráno, přemýšlíme o pořízení rolet. Na internetu jsem našla návod, jak si svépomocí naměřit a vybrat vhodné rolety. Myslíte, že se tyto úkony dají zvládnout bez odborného pracovníka nebo je nutné nějakého obstarat?

je to tak, jak je napsáno v článku. Dojeli, sundali, odvezli do čistírny a pak přivezli a vše namontovali, jak má být. Voní nějakou jemnou vůní, barvy jsou rozjasněné a žádné fleky, co jsme měli, nezůstaly

dobry den a mate na mysli látkové vertikální žaluzie? a kolik Vás to stálo ? řeším stejný problém, už špinavé a flekaté žaluzie :)

Ano, vertikální žaluzie. Myslím, že to čištění vycházelo nějak kolem pětikila za metr čtvereční.

Uvažuji o jejich pořízení a chtěl jsem se zeptat, jak jsou efektivní v porovnání s klasickými žaluziemi nebo jiným zatemněním. Může někdo porovnat? Díky


Doporučujeme k tématu

Vonné tyčinky Shrinivas Satya Super Hit 15g

Kvalitní vonné tyčinky ze santalového dřeva, hmotnost 15 g Santalové tyčinky…

Cena: 42 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte