Talasoterapie – síla moře utužuje imunitu a redukuje celulitidu

Talasoterapie – síla moře utužuje imunitu a redukuje celulitidu

Talasoterapie působí jako neznámé slovíčko, které vám nic neřekne. Jedná se ale o velmi příjemný zážitek, který je založený na využití mořské vody, řas, bahna i klimatu. Jde o jednu z nejúčinnějších metod k omlazení nejen těla, ale také duše. A i když nemáte dostatek financí nebo času vyjet si k moři, terapii lze vyzkoušet i v našich lázních

Talasoterapie – léčba mořskou solí i bahnem

Dovolená u moře není jen o koupání, opalování se a užívání si volna po celoroční dřině. Pobyt u moře vám může přinést mnoho léčivých účinků, o kterých se vám ani nezdálo. Léčivá není jen mořská sůl, která pomáhá například lidem trpícím atopickým ekzémem, ale také řasy, bahno nebo celkové klima. 

Čtěte také:

Zelený jíl na vlasy a pleť. Prášek z hlubin moře pomůže s problematickou pletí

A proč je terapie tak ozdravná? Mořská sůl je bohatá na minerály – obsahuje sodík, vápník, hořčík, jód i draslík. A nemusíte jet přímo k moři, stačí některé naše lázně. Talasoterapie spočívá totiž v různých lázeňských technikách jako jsou lázeňské koupele, sprchy, masáže, zábaly i masky. Nejenže se vaše tělo uvolní a zrelaxuje, ale navíc vám pomůže s některými zdravotními potížemi.

Co vše talasoterapie léčí? Krevní oběh i kožní problémy

To, co vám moře a vše okolo kromě relaxace přinese, je mnoho léčivých účinků. Napomáhá totiž při mnoha zdravotních problémech, které trápí ženy i muže. 

Terapie je účinná při:

 • bolavých kloubech
 • kožních chorobách
 • poruchách krevního oběhu
 • celulitidě
 • vyčerpání
 • stresu

A jak vám může ještě mořská terapie pomoci?

 • redukuje tukové polštářky
 • zpevňuje ochablou kůži
 • napomáhá odvodnění organismu
 • aktivuje metabolismus
 • zlepšuje spánek
 • zmírňuje strie a působí jako prevence
 • zvyšuje cirkulaci krve
 • léčí posttraumatické stavy
 • zmírňuje revma

talasoterapie3

Co vše vám terapie může nabídnout a jak ji využít?

Nejedná se jen o koupání se v moři nebo mořské vodě, o procházkách po pláží nebo dýchání mořského klimatu. Talasoterapie v sobě ukrývá mnoho procedur, ze kterých lze vybírat přesně to, co vaše tělo i mysl potřebuje. 

 • Tělový peeling z mořské soli
 • Masáže s olejem z mořských řas
 • Zábaly těla
 • Koupele v mořském bahně

Jak lze vidět, základem terapie je mořská voda, bahno a řasy. Každá složka obsahuje výživné a zdravé látky a minerály, které napomáhají léčení našeho těla i duše. 

 • Mořské řasy – celé tělo zbavují nečistot a díky velkému množství minerálních látek dokáží čistit krev nebo odbourávají celulitidu.
 • Mořské bahno – minerály obsažené v bahně dokáží proniknout velmi hluboko do pokožky a zabraňují tvorbě lupů, regenerují pokožku, napomáhá léčbě lupénky nebo ekzému. 
 • Mořská sůl – díky soli je pokožka mnohem jemnější, zdravější a krásnější. Peeling odstraní odumřelé buňky na těle, zbaví póry toxinů a celkově otevře kožní póry. 

Kam se můžete na léčivou terapii vydat?

Nejúčinnější je mořská terapie přímo u zdroje, tedy u moře v přímořských oblastech. Důvodem je, že veškeré léčivé kúry mají opravdu silný účinek, jelikož se využívá čerstvá mořská voda, bahno i řasy. Neznamená to však, že musíte tisíce kilometrů k moři. Stačí, když se poohlédnete ve svém okolí po hotelích, wellness nebo kosmetických centrech, které talasoterapii nabízejí. 

Solná parná sauna

Parní sauna výtečně detoxikuje celé tělo a pomáhá při onemocnění dýchacích cest. Pobyt ve zhruba 45stupňové teplotě a téměř 100% vlhkosti se doporučuje tak na 15 minut. Nejenže vám pomůže s dýcháním, ale také pocítíte psychické zotavení. 

Solný peeling

Skvěle vám namasíruje pokožku a u toho také čistí póry a podporují mikrocirkulaci. Díky peelingu se vaše pokožka skvěle zregeneruje a přispěje k mladistvému vzhledu. 

talasoterapie2

Mořská solná jeskyně

Jedná se o přírodní léčebnou kúru, jelikož ovzduší jeskyně je nasyceno minerálními látkami z mrtvého moře. Teplota se pohybuje okolo 23 stupňůa délka pobytu by měla být 45 minut. Údajně byste měli po jedné návštěvě vdechnout tolik přímořského vzduchu, jako byste byli 2-3 dny u moře. 

Kosmetika vyrobena z mořských látek

Mnozí výrobci kosmetiky se zaměřují na výrobky, které obsahují mořskou sůl, řasu i bahno. Koupit si můžete zdravé masky na obličej ve formě peelingu, šampony i kondicionéry s výtažky z Mrtvého moře, regenerační krémy na ruce, nohy i celé tělo nebo výživné masky na vlasy.  

Terapie mořem není novinkou – používali ji i Římané

Mořská terapie není výstřelkem posledních let. Sílu moře znali a využívali již Římané, kteří budovali na březích Mrtvého moře lázně nebo speciální umývárny, ve kterých se využívalo bahno i mořská voda. 

Údajně před 2 tisíci lety využíval i král Herodes minerální prameny Mrtvého moře, aby zde mohl nerušeně relaxovat. Dokonce se říká, že i nádherná Kleopatra používala sílu bahenních lázní. Věřila, že mají skutečné blahodárné účinky na tělo i duši. Možná právě proto byla tak půvabná a okouzlující.

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Lunární kalendář

NEDĚLE 28. 11. 2021
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
PONDĚLÍ 29. 11. 2021
panna
Měsíc putuje znamením Panny, je v ubývající fázi. Panna má vliv na trávící orgány, proto doporučujeme lehkou stravu. Je vhodný den pro pečení.…
více o tomto dni
ÚTERÝ 30. 11. 2021
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v ubývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte žádná…
více o tomto dni
STŘEDA 01. 12. 2021
váhy
Měsíc prochází znamením Vah a je v ubývající fázi. Váhy mají vliv na kyčle, játra, krev, ledviny a močový měchýř. Pokud nemusíte, tak nedělejte žádná…
více o tomto dni
ČTVRTEK 02. 12. 2021
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, je v ubývající fázi. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte si…
více o tomto dni
PÁTEK 03. 12. 2021
štír
Měsíc putuje znamením Štíra, je v ubývající fázi. Štír má vliv na intimní oblast a močové cesty. Pijte čaje, které tyto orgány posilují, udělejte si…
více o tomto dni
SOBOTA 04. 12. 2021
střelec
Měsíc putuje ve znamení Střelce, dnes je novoluní. Přejte si přání, při novoluní se plní. Je vhodný den na vnitřní očistu těla. Dopřejte si masáž…
více o tomto dni

Nas****st vládne republikou...

Taky ste si toho všimli? Ptáte se čeho? Přeci tý abnormálně velký nas****sti v naší společnosti. A nebude to lepší. Teď se kvůli očkování rozděluje společnost ještě víc... Neočkovaný budou závidět vočkovanejm a vůbec, bude to celý v řiti.