img

Obličejová jóga omlazuje obličej a zlepšuje náladu! Už jste ji vyzkoušeli?

Jógu zná snad každý. Obličejová jóga ale už tak známá není. Přitom nám může pomoci s vráskami anebo relaxací. Najdeme řadu odborníků, kteří se jí zabývají. Ale klidně ji můžeme cvičit sami doma. Poradíme, jak na to. Řekneme, jaké má obličejová jóga cviky a jak nám obličejová gymnastika pomáhá. 

K čemu je obličejová jóga dobrá?

Obličejová jóga nabízí různá cvičení, která prospívají tváři celkově. Najdeme zde jak jógu, tak lymfatické masáže, fonetická cvičení a obličejovou modelaci. Obličejová jóga se jinak nazývá také jako obličejová gymnastika. S čím vším nám může pomoci? 

Čtěte také:

Liftingová masáž obličeje místo chirurgických zákroků

 • Struktura našeho obličeje vynikne.
 • Obličejová jóga dokáže rysy obličeje upravit.
 • Zabraňuje tvorbě vrásek.
 • Tvář budeme mít zářivější a klidnější.
 • Obličejová jóga nás dostane do lepší nálady.
 • Také napomáhá relaxaci
 • Přečtěte si také, jak na liftingovou masáž obličeje

Jak se obličejová gymnastika správně cvičí? 

 • Obličejová gymnastika se může cvičit kdekoliv. Stačí, když máme chvilku pro sebe.
 • Nejlépe ji ale cvičme v pohodlí domova, kde se cítíme příjemně a uvolněně.
 • Na určité části obličeje buďme opatrní. Zvláště pokožka v okolí očí je citlivá a měli bychom k ní být šetrní.
 • Aby byly výsledky viditelné, musí se obličejová gymnastika cvičit pravidelněa delší dobu.
 • Také očekávejme spíše jemná vylepšení, než radikální změnu

obličejová jóga2

Pro masáž obličeje použijte makový olej nebo mandlový olej

Jaké má obličejová jóga cviky? 

Obličej zahřejme a prokrvme

Pomůže nám k tomu řev. Představme si, že jsme šelma. S výdechem roztáhněme ruce a mimikou řev napodobme. Ústa co nejvíce otevřeme a zapojme k tomu všechny obličejové svaly. Pokud nechceme, nemusíme ani vydávat žádný zvuk.

Zpevměme obličejové svaly

Obličejová jóga vychází i z fonetických cvičení. Právě řeč dokáže svaly v obličeji formovat. Nejprve s výdechem říkejme všechny souhlásky, AEIOU. Dobře artikulujme, ať zapojíme co nejvíce svalů. Pokud chceme účinný cvik na prevenci podbradku, stočme jazyk do ruličky. Rukou podepřeme spodní čelist. Pomalu vydechněme a při tom tlačme jazykem směrem ke hřbetu ruky.

Obličej uvolněme

Často svaly našeho obličeje pracují a my o tom ani nevíme. Svraštělé čelo, zdvižené obočí anebo přimhouřené oči. Právě tak mohou vznikat nejrůznější vrásky. Obličejová jóga proti nim dokáže bojovat. Zavřeme oči a úplně se uvolněme. Soustřeďme se na jednotlivé části obličeje a na relaxaci jejich svalů. Uvolněme také jazyk. Takto chvíli setrvejme.

Tvář masírujme

Masáž obličeje podpoří nejenom prokrvení, ale i lymfatické proudění. Zároveň nastartuje proces regenerace kůže od nejrůznějších poškození. Krouživými pohyby masírujme oblast nad kořenem nosu. Poté pokračujme v okolí nosu a kolem úst, dále až k čelisti. Masírujme uši a pokožku hlavy. Nakonec přejděme ke spánkům a k čelu. Obličejová gymnastika se zakončuje opětovnou masáží místa nad kořenem nosu. Tvář si jemně pohlaďme. Podpoříme tím tvorbu hormonu štěstí, oxytocinu.

Usmějme se

Obličejová jóga má i zcela jednoduchý cvik, který má ale skvělé výsledky. Pouhý úsměv pomůže našemu lepšímu naladění. Je dokázáno, že když se usmíváme, naše tělo dostane signál, že máme mít dobrou náladu. A začne vylučovat potřebné hormony. Zároveň podpoříme svaly, které mají s přibývajícím věkem tendenci ochabovat, což se může projevit například padáním koutků dolů.

Oslovila vás obličejová jóga?

Diskuse k článku

Diskuse neobsahuje zatím žádný komentář. Buďte první!

Blogeři

Na sídlišti nám to mečí

Od tý doby, co chodim v pravidelnejch intervalech ven se psem, vnímám čím dál víc maličkosti kolem nás. Sídliště teda máme ultra hnusný, samý vodpadky všude, lidi jsou prasata... Člověk aby měl voči i na prdeli, aby mu hafik nesežral nějakej hegeš... Je to smutný, že si člověk po sobě neni schopen uklidit. Jak by to bylo krásný všude, kdyby bylo uklizeno. Nikde žádnej igeliťák, zbytky jídla a lejna zvířat.