Vše o NEERA Detox kúře

 Neera detox

NEERA Detox kúra je prověřený detoxikační program, který obnovuje tělu jeho optimální zdraví. Obsahuje pouze přírodní složky, žádné umělé přídavky, barviva ani konzervanty. Tato detoxikační kúra je naprosto bezpečná, pokud se provádí podle návodu.

ZÁKLADEM JE VYNECHÁNÍ VEŠKERÉ PEVNÉ STRAVY.

Místo pevné stravy pouze pijeme:

 • nápoj NEERA
 • čistou vodu
 • čaj Triphala (nebo Senna čaj nebo čistou vlákninu)
 • slabé bylinkové čaje
 • ráno teplou slanou vodu

 

Jde o pečlivě vyváženou směs několika druhů palmových sirupů a nejkvalitnějšího kanadského javorového sirupu stupně C+. Javorový sirup dodává během kúry energii ve formě snadno vstřebatelných cukrů a palmový sirup zajišťuje bohatý přísun minerálů. Sirup se doplňuje čerstvě vymačkanou citronovou šťávou. Její kyselost má alkalizační efekt na tělo a pomáhá mu rozložit tuky a hlen a navíc je zdrojem množství antioxidantů a vitamínu C. Do směsi patří ještě kajenský pepř - významný metabolizant, jenž zrychluje tělní oběh a pomáhá tak čistícím účinkům citrónové šťávy. Voda, se kterou se směs míchá, dopraví ostatní složky nápoje do celého těla, dopřává organismu "vnitřní koupel" a odplavuje veškeré uvolněné odpadní látky a toxiny. Nápoj stimuluje očišťovací proces našeho těla, upokojuje pocit hladu a dodává tělu energii bez toho, aby zatěžoval trávicí trakt. Kromě odstraňování nahromaděných toxinů a obnovení chemické rovnováhy v těle pomáhá kúra efektivně spalovat tuky. Navíc omezuje touhu po jídle a závislosti na pochutinách, což činí z hubnutí ještě přirozenější a příjemnější proces. Většina lidí, kteří se vydrželi postit po dobu 7 až 10 dnů, uvádí snížení váhy o 3-5 kg! Protože příčinou snížení tělesné váhy není ztráta vody, ale především odbourání nadbytečných tukových zásob, jen velmi malá část váhy se po skončení diety vrátí.

Účinky Neera Detox:

 • Obnovení rovnováhy v organizmu
 • Odplavení nahromaděných toxinů
 • Pročištění těla i mysli
 • Příliv čerstvé energie
 • Zlepšení trávení, funkce čistících orgánů
 • Vyčištění pleti, zpevnění vlasů a nehtů
 • Úbytek nadváhy

Odpočinek, který dopřejeme zažívacím a vstřebávacím mechanismům, stimuluje v těle naopak procesy odbourávání starších struktur. Náš organismus se tak účinně zbaví starých buněk a urychlí tvorbu nových. Mezitím dojde k pročištění vylučovacích orgánů (plic, jater, lymfatického systému a kůže) a umožní se tak rychlé vyplavení nahromaděných odpadů metabolismu. Trávicí a obranný systém zatím zaměří své síly na očistu těla. To má pozitivní účinky na veškeré důležité fyziologické, nervové a mentální funkce. Obnovuje se biochemická a minerální rovnováha tkání a dochází ke stimulaci mízní a hormonální sekrece.

NEERA Detox kúra je výživná detoxikační dieta, při níž je tělo zásobeno nezbytnými živinami pro pohotovostní fungování. Tělo je denně vyživováno 400-500 kaloriemi bohatými na minerály, stopové prvky a jednoduché cukry.

Během Neera Detox kúry bez jakýchkoli bílkovin probíhá autolýza (rozklad buněk pomocí enzymů). Tím se podpoří rychlá tvorba nových buněk a odstranění mrtvých a poškozených buněk. Tento proces je prospěšný, protože v těle spustí spotřebovávání poškozených buněk a uloženého tuku jako paliva pro denní fungování. Kúrou se právě organizmus dostane do tohoto pohotovostního režimu.

 • SNÍŽENÍ NADVÁHY

Vedlejším, ale velmi vítaným účinkem Neera Detox kúry je snížení nadváhy. Velká většina lidí, kteří tuto kúru absolvovali, uvádí snížení váhy o 5 až 10 kg, většina ze zbývajících pak ubrala 3-5 kg. Protože příčinou úbytku tělesné váhy není ztráta vody, ale především odbourání nadbytečných tukových zásob a nahromaděných odpadních látek, jen velmi malá část váhy (pokud vůbec nějaká) se po ukončení diety vrátí. Tím nejpodstatnějším je však něco jiného: Neera Detox kúra pomůže organismu nalézt svou přirozenou rovnováhu a "připomene" mu jeho smysl pro zdravou a vyváženou stravu. Pokud tedy hodláte změnit a zlepšit svůj způsob stravování a celý životní styl, Neera je tím nejlepším začátkem.

 • NEMOC A UZDRAVENÍ

Zdá se, že v dnešní době jsme ztratili veškerou víru ve vlastní zázračnou uzdravující moc našeho těla a hledáme léčení našich nemocí ne v odstranění příčiny nemoci, ale v požívání přípravků ve formě léků a jiných chemikálií. Ve většině případů tyto léky jen potlačí příznaky nemoci, aniž by nějak zasáhly kořen problému. Výsledkem je zatlačení nemoci hlouběji do našeho systému, odkud se později znovu vynoří ve formě stejného nebo i jiného onemocnění.

NEERA Detox kúra nemá za úkol vyléčit určitá onemocnění, nýbrž pomoci odstranit kořen nemoci vyčištěním odpadních látek, jedů a hlenu. Účinně pomáhá zbavit se nachlazení a infekcí a podporuje imunitní systém. Pokud jste nemocní nebo vyčerpaní, měli byste se poradit s lékařem, zda je pro vás kúra vhodná. V některých případech je lepší začít s dvou či třídenní kúrou a později ji prodloužit, jak se vám budou síly vracet.

Principy Neera Detox kúry

NEERA Detox kúra je výživná detoxikační dieta, při níž je tělo zásobeno nezbytnými živinami pro pohotovostní fungování, takže je snadné nejíst žádnou pevnou stravu. Není to skutečný půst, neboť je tělo denně vyživováno 400-500 kaloriemi bohatými na minerály, stopové prvky a jednoduché cukry.

Opravdový půst znamená pít pouze vodu. Nejenže je to velmi obtížné vydržet, takový půst může být dokonce pro tělo oslabením.

PROČ JE TEDY PŮST DOPORUČOVÁN?

Během půstu bez jakýchkoli bílkovin probíhá autolýza (rozklad buněk pomocí enzymů). Tím se podpoří rychlá tvorba nových buněk a odstranění mrtvých a poškozených buněk. Tento proces je prospěšný, protože v těle spustí spotřebovávání poškozených buněk a uloženého tuku jako paliva pro denní fungování. Půstem se právě organizmus dostane do tohoto pohotovostního režimu. Pojem „půst" je v dnešní době často používán pro různé diety, při kterých se konzumují pouze zeleninové šťávy nebo na živiny bohaté nápoje. Odborníci někdy užívají pojem „krátkodobé omezení kalorického příjmu" (400-800 kalorií na den) ve spojení půstu s tekutou dietou.

Vznik a vývoj Neera Detox kúry

NEERA Detox kúra se vyvinula z tzv. „Citrónové diety", kterou pro své pacienty vymyslel naturopat Stanley Burroughs ve 40. letech 20. století. Pomáhal s ní pacientům s žaludečními vředy a jinýmy trávicími problémy.

Javorový sirup používaný v této dietě ale zdaleka neobsahuje dostatek minerálů a stopových prvků potřebných během Neera kúry. Je důležitý jako zdroj velmi dobře vstřebatelné glukózy, jejíž forma je téměř totožná s tou, která koluje v naší krvi. Aby měl sirup vše potřebné a kúra byla skutečně harmonizující, hledalo několik lékařů zabývajících se ájurvédou a přírodní léčbou alternativu. Jako ideální se ukázaly palmové sirupy z jihovýchodní Asie, které ájurvédští lékaři na Sri Lance a v Indii využívají ve své praxi. Vytvořili tak Přírodní stromový sirup, ideálně vyvážená směs javorového a čtyř druhů palmových sirupů.

V současnosti se přírodní stromový sirup Neera vyrábí ve Švýcarsku firmou Puris.

Začátek kúry

Než se pustíme do samotné Neera Detox kúry:

Jeden až dva týdny před začátkem Neera kúry je důležité upravit jídelníček tak, abyste předešli příliš silným detoxikačním příznakům jako je silná bolest hlavy, svalů, zvracení, velká slabost. To znamená uvést organismus alespoň do základní rovnováhy:

 • jíst pravidelně třikrát denně, maximálně zařadit zrniny, zeleninu, ovoce a co nejméně jíst mléčné výrobky, maso a pečivo, večer před spaním doporučujeme užívat 1 kapsli Triphala.
 • Dva dny před začátkem jíme jen lehké jídlo bez masa, vajec nebo jiných bílkovin, naopak zařadíme co nejvíce zeleniny a zrnin, nejlépe rýži Basmati.

Nejsnazší je začít kúru na noc, dejte si místo večeře (džusu) první sklenici (cca 5 dcl) Nápoje Neera.

 Neera detox

Ingredience Nápoje Neera

Neera sirup
Přírodní stromový sirup Neera je pečlivě vyvážená směs nejčistší mízy jihoasijské palmy arenga a dalších tří druhů palem a nejkvalitnějšího kanadského javorového sirupu stupně C+. Javorový sirup dodává během kúry energii ve formě snadno stravitelných cukrů a palmový sirup zajišťuje bohatý přísun minerálů. 

Citronová šťáva
Citrónová šťáva je po tisíciletí používaná pro své léčebné účinky. Kyselost šťávy má alkalizační efekt na tělo a pomáhá mu rozložit tuky a hlen. Citrónová šťáva je také zdrojem velkého množství antioxidantů a vitamínu C.

Kayenský pepř
Kayenský pepř je významný metabolizant. Zrychluje tělní oběh a pomáhá tak čistícím účinkům citrónové šťávy.

Čistá voda
Voda je velmi důležitou součástí Nápoje Neera. Dopravuje všechny výživné látky do organismu a poté odplavuje uvolněné toxiny. Voda je nositelem informace. S vodou můžete kouzlit, jelikož velmi snadno přebírá informaci, která je do ní vložena a předává ji našemu organismu. Pro detoxikaci je vhodné vodu 10 minut převařit.

Příprava Nápoje Neera

K přípravě Nápoje Neera na celý den potřebujete:

1,5 dl čerstvě vymačkané citrónové šťávy (3-4 citróny)
1,5 dl Neera sirupu
cca 1/2 kávové lžičky kayenského pepře (nebo méně - podle chuti)
1,7 l čisté vody

Nápoj si můžete též namíchat do 1,5 litrové lahve od balené vody (pokud máte skleněnou lahev, je to lepší):

112 ml Neera sirupu
špetka kayenského pepře podle chuti (ale nevynechávejte)
112 ml citrónové šťávy
dolijte lahev plnou čisté vody

A k tomu si ještě namíchejte jednu půllitrovou sklenici čerstvého Nápoje Neera:

48 ml Neera sirupu
špetka kayenského pepře
48 ml citrónové šťávy
dolijte vodou do 0,5 l

Postup přidávání jednotlivých položek je následující: nejprve Neera sirup, poté čistou vodu, následuje kayenský pepř a nakonec citronová šťáva. Takto se všechny látky z pepře správně uvolní. Doporučujeme pít Neera nápoj alespoň vlažný nebo teplý (v létě může být studený), ale ne horký, aby se nezničily vitaminy v citrónové šťávě. Používejte čerstvé citróny, ne koncentrovanou citrónovou šťávu.

Každý den si namíchejte čerstvý Nápoj Neera. Čím čerstvější, tím lépe pro zachování enzymů z citronové šťávy.

V chladných ročních obdobích můžete uchovávat Nápoj teplý v termosce, nebo si přidejte trochu horké vody před napitím. Nevadí, pokud bude Nápoj více zředěný.

Kayenský pepř přidávejte zpočátku opatrně. Pokud je na Vás moc silný, stačí i malá špetička. Pokud Vám chutná, můžete dát do Nápoje až půl lžičky.

Průběh kúry

Ráno je velmi vhodné si zacvičit. Doporučujeme Pozdrav slunci z jógy. Namíchejte si 1,5l Nápoje Neera do lahve na celý den. Večer si ještě namíchejte jednu půllitrovou sklenici čerstvého Nápoje Neera a dejte si čaj nebo kapsle Triphala. Místo Triphaly lze užívat také vlákninu Psyllium nebo čaj Senna.

Během kúry můžete také použít detoxikační nápasti na chodidla. Budou vám pomáhat zbavovat se toxinů během spánku. 

Druhý den ráno se pokuste vypít nalačno sklenku teplé slané vody (lžička mořské soli nebo soli Sindaloon do 250 ml teplé vody). Pokud to nezvládnete, netrapte se tím. Pak pokračujte stejně jako první den.

Po několika dnech - cca 4-6 dní - můžete přestat pít čaj Senna nebo vlákninu. Pokud užíváte Triphalu, pokračujte v užívání po celou dobu kúry. Slanou vodu doporučujeme pít celou dobu, kromě čištění tlustého střeva Vám také vyváží sladkou chuť Nápoje Neera. Můžete si představit, že pijete horkou polévku.

 • SENNA ČAJ, TRIPHALA, VLÁKNINA

Během kúry je důležité pročistit též trávicí trakt, hlavně střeva. Když přestaneme jíst, přestanou se střeva hýbat a nahromaděné zbytky v nich mohou zůstávat. Proto je nutné podpořit vyloučení těchto zbytků. Proto vyberte z následujících tří možností pro sebe tu nejvhodnější, nekombinujte je:

Původně se doporučoval čaj z listů Senny, který má projímavý účinek. V některých případech může způsobovat křeče, což není na závadu, ale je to nepříjemné.
Pokud se tomuto chcete vyhnout, použijte Triphalu. Je to směs nadrcených plodů Haritaki, Bibitaki a Amalaki - v poměru určených ájurvédskými lékaři. Tato směs je v Indii velmi oblíbená a má velmi široké užití. Pro Neera Detox kúru je ideální, jelikož trávicí trakt nedráždí, ale naopak uklidňuje a zároveň velmi účinně čistí. Doporučujeme užívat 1-2 kapsle během kúry denně večer před spaním, nebo v podobě Triphala čaje hrnek před spaním připravit podle návodu na sáčku. 

Více o detoxikaci Triphalou zde..

Další alternativou je čistá vláknina např. Psyllium. Psyllium je přírodní látka získaná ze semene indického jitrocele. S vodou nabobtnává a zvětšuje svůj objem. Vzniklý gel působí příznivě na trávicí trakt, zlepšuje vyprazdňování, chrání sliznice střev a žaludku. Vyvolává pocit nasycení, takže je vhodný během Neera kúry.

 • JAZYK - UKAZATEL PROČIŠTĚNÍ

Proces čištění může být sledován na zbarvení jazyka. Zpočátku bude jazyk růžový. Během několika prvních dní se objeví povlak, který bude nejprve bělavý a poté až žlutavý, to jak se toxiny uvolňují z těla. Po třetím až čtvrtém dni se začne tento povlak pomalu ztrácet.

Čistěte tento povlak kartáčkem, lžičkou, nebo si v našem e-shopu můžete zakoupit speciální nástroj na čištění jazyka - škrabku na jazyk. Má výhodu v tom, že vám jazyk vyčistí dokonale a přitom jej neodře. Pokud jste úplně vyčištění, jazyk opět získá růžovou barvu.

Většinou stačí jedna desetidenní kúra, ale ne vždy. Pokud povlak zůstává i po skončení NEERA Detox kúry, je radno ji znovu opakovat za jeden nebo dva měsíce. Napodruhé by měl povlak zmizet rychleji.

 • PRŮVODNÍ PROJEVY DETOXIKACE

V průběhu kúry se objeví některé přirozené symptomy. Během několika prvních dnů se toxiny a odpadní látky z organismu uvolňují do krevního oběhu, předtím než je tělo vyloučí. To může působit určité nepohodlí v podobě bolesti hlavy, okamžiků malátnosti, mírné únavy a slabosti. V počátečních fázích kúry se také mohou přechodně zhoršit případná chronická onemocnění kůže, neboť právě pokožkou z těla odchází řada toxinů. Také pot může začít nezvykle silně z tohoto důvodu zapáchat.

Berte tyto příznaky jako pozitivní známku toho, že NEERA Detox kúra funguje. Nevzdávejte se! Kritická doba nastává obvykle okolo třetího až čtvrtého dne. Tou dobou se tělo přizpůsobí tekuté dietě a také většina nepříjemných příznaků provázejících odplavováním toxinů by měla mizet. Během prvních dnů buďte připraveni dopřát si větší odpočinek.

Pokud si myslíte, že váš organismus je zatížený velkým množstvím škodlivin, může být vhodné začít s kúrou před víkendem.

Pokud se objeví zapáchající dech, můžete použít slabý mátový čaj na jeho eliminaci.

 • ...ZAČNETE SE CÍTIT DOBŘE

Okolo pátého dne máte za sebou úspěšně polovinu úkolu. Od této chvíle bude tělo díky vyloučení toxinů zdravější a zdravější. To je pravděpodobně také doba, kdy se začnete cítit skutečně dobře – budete mít jasnou mysl, pocit lehkosti a energie. Můžete si všimnout, že vám stačí méně spánku a vaše tělo získává novou sílu a vitalitu.

Jakékoli kožní poruchy, které se možná objevily či zhoršily během prvních dnů, nyní začínají ustupovat, a stejně tak jazyk začíná postupně získávat svou přirozenou růžovou barvu. Myslete na to, že kůže – náš největší orgán – hraje v procesu vylučování významnou roli. Pokožkou se zbavujeme velkého množství škodlivin. Na konci NEERA Detox kúra bude vaše kůže čistší a zdravější, než kdykoli dříve.

Zakončení kúry

Váš trávicí systém má za sebou mnohadenní odpočinek, k běžnému jídlu je tedy potřeba vracet se opatrně a pozvolna.

Obvyklou chybou je začít jíst příliš mnoho a příliš brzy!

Návrat k normálnímu režimu si rozložte do tří dnů:

 1. První den po skončení kúry zůstaňte jen u šťáv, ideálně z kořenové zeleniny.
 2. Druhý den ráno začněte opět šťávou a k obědu si dejte zeleninovou polévku, nejlépe rozmixovanou.
 3. S lehkými zeleninovými polévkami pokračujte i během třetího dne, kdy můžete přidat i zeleninu syrovou nebo dušenou v páře a rýži.

V průběhu prvních tří dnů po kúře nejezte žádné maso, ryby, vejce, pečivo, mléčné produkty ani sladkosti a snažte se vyhnout sladkým limonádám, čaji a kávě. Začnete-li příliš brzy, vaše zažívací ústrojí se může vzbouřit.

Od čtvrtého dne můžete jíst, cokoli chcete, avšak všeho s mírou.

Pokud jste prošli kratší verzí kúry (3 dny), měli byste být schopni vrátit se k běžné stravě během jednoho dne. Vždy však naslouchejte svému tělu.

Pravděpodobně si také všimnete, že vaše chuťové pohárky jsou po celkové očistě citlivější, a Vy si tak dokážete mnohem víc užít chuť šťáv, polévek a zeleniny.

Vaše tělo si nyní obnovilo přirozený cit pro zdravou a vyváženou výživu – využijte síly své vůle, kterou jste si disciplínou diety posílili a nevracejte ke svým starým zlozvykům ve stravování a životosprávě!

UDRŽOVACÍ PROGRAM

Po skončení kúry doporučujeme pokračovat tímto Udržovacím programem (zvláště pokud jste během kúry užívali kapsle Triphala):

každý měsíc (třeba o víkendu, nebo na úplněk nebo Nov) si dejte Neera Detox kúru 1 den (pro Vata typ) – 2 dny (Pitta typ) - 3 dny (pro Kapha typ)
jednou za rok delší Neera Detox kúru: 3-5 dní pro Vata typ, 5-7 dní pro Pitta typ, 7-15 dní pro Kapha typ, většinou nejlepší doba je duben a září
po skončení delší Neera Detox kúry užívejte 1 kapsli Brahmi ráno a 1 kapsli Imu-help v poledne a 1-2 kapsle Triphaly večer – tato kombinace výborně zharmonizuje dóši
Takovýmto programem si udržíte dlouhodobou rovnováhu v organizmu a zbavíte se různých chronických obtíží. Samozřejmě též záleží na Vašem životním stylu.

Sedm zásad Neera Detox kúry

 1. Buďte inspirovaní. Připomínejte si všechny pozitivní důvody, pro které jste se rozhodli NEERA® kúru vyzkoušet. Pamatujte na to, že je to vaše volba a vy sklidíte plody.
 2. Buďte silní. Dodržujte pravidla kúry. Nejezte ani nepijte nic kromě Neera nápoje, projímavých čajů a vody. Příležitostně si můžete dát bylinkový čaj nebo ředěnou citrusovou šťávu, snažte se ale co nejvíce dodržovat dietu.
 3. Buďte praktičtí. Základem je odvést všechny škodliviny z těla. Pijte hodně Neera nápoje a navíc dostatek čisté vody. Používejte také projímavý čaj a slanou vodu.
 4. Buďte moudří. Po dobu kúry zůstaňte aktivní, fyzicky i mentálně. Zlehka, ale pravidelně cvičte, věnujte se svým koníčkům, objevujte nové obzory a bavte se!
 5. Buďte trpěliví. Vytrvejte a myslete na to, že kúra trvá pouhých deset dní! Odolejte pokušení jíst pevnou potravu a držte se diety. Stojí to za to.
 6. Buďte opatrní. Po skončení kúry si dopřejte měkké přistání a k normálnímu stravovacímu režimu se vracejte po krůčkách. Pozorně se řiďte uvedenými radami.
 7. Buďte veselí. Udržujte si dobrou náladu. Každý potřebuje společnost, buďte tedy dobrými společníky. Vaše radost prozáří svět okolo vás!

Hlavní výzva diety je mentální. Protože jsme natolik zvyklí jíst kdykoli a cokoli chceme, představa disciplíny výhradně tekuté diety může být poněkud děsivá. Nezapomeňte ale, že kdykoli pocítíte hlad, utišíte ho Nápojem NEERA®. A myslete také na to, že jakmile kúra skončí, budete se moci vrátit zpět k běžnému jídlu.

Zjistíte také, že během diety získáte spoustu času navíc. Získáváním jídla, jeho přípravou a samotným jídlem strávíme běžně velkou část dne. Příprava Nápoje NEERA® je naproti tomu velmi jednoduchá. Kolikrát jste si jen přáli mít víc času? Vaše přání se konečně splnilo. Využijte toho! Dokončete vlekoucí se práce ve svém bytě, jděte na procházku, vychutnejte si západ slunce, zavolejte svým starým přátelům... Cokoli děláte, dělejte s radostí. Myslete na to, že pozitivní a zdravý mentální pohled na život je pro vaše zdraví důležitější, než odplavení všech toxinů.

Varianty Neera kúry podle konstitučního typu v ájurvédě

Jeden ze způsobů, jak vybrat vhodnou variantu Neera Detox kúry, je podle konstituce, jak ji vnímá tradiční ájurvéda, tisíciletími osvědčený léčebný systém z Indie. Zde najdete test, kde si určíte svou konstituci:

 • 3 dny: Krátká verze ideální pro konstituční typ Vata. Také výborná pro vyzkoušení, jak na vás Neera kúra působí. Balení obsahuje 500ml Neera sirupu a kayenský pepř.
 • 5 – 7 dní: Ideální pro typ Pitta. Pokud váháte, kterou verzi zvolit, je sedmidenní kúra vždy dobrou volbou. Balení obsahuje 1 litr Neera sirupu a kayenský pepř.
 • 10 dní: Tradičně doporučovaná verze Neera kúry. Nejideálnější pro typ Kapha. Pokud je vaším cílem zhubnout, je tato verze pro vás nejvhodnější. V našem Jídelníčku najdete tipy, jak si váhu po skončení kúry udržet. Balení obsahuje 1,5 litru Neera sirupu, kayenský pepř.
 • 13 - 15 dní: Prodloužená verze vhodná pro každého, kdo chce hlubší pročištění a maximální výsledek. Pro tuto verzi využijte Výhodného balení: 2x1000ml Neera sirupu, kayenský pepř.

 

 • Jednou týdně: Výborná volba, chcete-li svému trávicímu ústrojí dopřát jednou týdně odpočinek. Vyberte si kterýkoli den v týdnu a v tento den pijte pouze nápoj Neera. Vyzkoušejte tento systém šest týdnů nebo i více. Z dlouhodobého pohledu je to velmi efektivní režim jak pro očištění, tak i pro dosažení optimální váhy. Vystačí vám 1 litr Neera sirupu.
 • Relax: Nápojem Neera nahraďte jedno jídlo denně. Tento způsob prodlouží přirozenou dobu na očistu – noc, kdy jsou ledviny a játra nejaktivnější. Budete-li to provádět celý měsíc, dosáhnete značného pročištění a obvykle také středně velkého snížení váhy. Vystačí vám 1 litr Neera sirupu.
 • Neera Master Program: Ideální detoxikační program, kombinující verzi „Jednou týdně" s dvojím opakováním 10denní kúry za rok. Lidé, kteří kúru provádějí pravidelně a po delší dobu, pociťují zázračný účinek na své fyzické, mentální i duchovní zdraví.

 

Kdy je kúra nevhodná

Vyloženě nevhodná může být Neera kúra pro lidi trpící anorexií nebo bulimií nebo jinými vážnými poruchami příjmu potravy.

Dále při vážném onemocnění všeobecně, ovšem pokud máte alternativám nakloněného ošetřujícího lékaře, je možné, že zrovna Vám by mohl tuto kúru doporučit. (Stanley Burroghs léčil tímto způsobem žaludeční vředy...)

Během těhotenství či kojení rovněž všeobecně nedoporučujeme dělat jakékoli detoxikace, bylo by to pro organismu příliš intenzivní. Vyloučené toxiny by se navíc mohly objevit ve mléce.

Delší varianty Neera kúry nejsou vhodné, pokud je organizmus vyčerpaný nebo oslabený. V takových případech je možno nasadit variantu Relax nebo Jednou týdně.

Tyto kratší varianty jsou též vhodné při poruchách funkce štítné žlázy a slinivky.

Máte-li obavy o vhodnosti detoxikační kúry vzhledem k Vašemu zdravotnímu stavu, poraďte se s námi a rovněž se pro radu obraťte na svého lékaře...

Další produkty a články na téma DETOXIKACE naleznete zde..


Stáhnout v PDF

Přečteno: 10342x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Doporučujeme k tématu

TRIPHALA BIO 80tbl. Cosmoveda

Známá trojkombinace bylin - DETOXIKACE Podle ajurvédy jsou bylinky, koření a…

Cena: 372 Kč

TRIPHALA 60kps. DNM

Ájurvédské bylinné kapsle Složení v 1 kapsli: Triphala ((Terminalia…

Cena: 277 Kč

Triphala prášek v dóze 100g Hesh

Pro detoxikaci a regulaci zažívacího ústrojí Triphala je považována za…

Cena: 277 Kč

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte