Úterý 5.1.2010

Měsíc ubývá a prochází znamením Panny, které ovlivňuje trávicí orgány, nervy, slezinu a slinivku břišní. Citliví lidé teď mají problémy se zažíváním. V těchto dnech se zvlášť doporučuje patřičná vhodná strava, alespoň by se neměla jíst těžká nebo tučná jídla.

Fáze Měsíce: ubývající
Lunární den: 21
Východ Měsíce: 21:31
Živel: Země
Kvalita dne: chladný
Živná kvalita: sůl
Ovlivňuje orgány: trávicí orgány, nervy, slezina, slinivka břišní
Systém: krevní oběh
Část rostliny: kořen
Síla: klesající

Zbarvení dne: Logicky zdůvodnitelný účel světí prostředky. Malé, váhavé, metodické a téměř pedantické krůčky. Nejprve zkoumat, pak jednat. Dělí se a štěpí se záměrem odhalit.

Dvacátý první lunární den je spojen se symbolem Koně a kočáru. Má dynamickou energii, mění se struktury našeho nitra i vnější. Energie větru nám v tom pomáhá, proto buďte venku a oblečte si volnější oděv bílé nebo světlé barvy. Dnes se učte přijímat zodpovědnost, dávejte přátelům sliby, plňte povinnosti, realizujte se v davu. Najděte v sobě rytířské vlastnosti. Dnešek je dnem pohybu, proto můžete odcestovat nebo také změnit bydlení, práci apod.
K tomuto dni se váže sedmá čakra sahasrára, která se nachází na temeni hlavy. Spojuje nás s Vesmírem, s naším Vyšším Já, s univerzální životní silou. Vnímejte tento bod na vrcholu vaší hlavy, zaměřujte dnes na něj pozornost, tím 7.čakru stimulujete a aktivujete. Můžete si představit, jak se skrze ni vlévá z Vesmíru do vašeho těla  proud světelné energie a naplňuje vás, až celí záříte a světlo z vás vychází i do prostoru kolem.

ZDRAVÍ
Zvláštní síla znamení Panny se projevuje na trávicím ústrojí. Právě citliví lidé teď mají problémy se zažíváním. V těchto dnech se zvlášť doporučuje patřičná vhodná strava, alespoň by se neměla jíst těžká nebo tučná jídla.

Necháte-li si v tento den ostříhat vlasy, zachovají si déle formu a krásu.

Naplánujte si zubaře a lékaře...

ZAHRADA
Dny Panny jsou dny kořene s klesající silou.
Jsou to nejlepší dny pro téměř všechny práce na zahradě, na poli a v lese související nějak se sázením, přesazováním a novým vysazováním. Vše, co se v tento den sklidí, by ale mělo být okamžitě spotřebováno.

Co dělat:

  • Všechny práce související se sázením, setím a vysazováním. Země nechá všechno pěkně vzejít
  • Přesazovat a nově vysazovat  balkónové a pokojové rostliny
  • Zakládat hnojiště nebo kompost
  • hnojit
  • Dodatečně  hnojit květiny se slabou tvorbou kořenů
  • Zasazovat sloupky do plotu
  • Vyvážet hnůj

Co nedělat:

  • Kompotovat, zavařovat a uskladňovat

Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte