Úterý 19.1.2010

Měsíc putuje do 19:36 h v Rybách a je v přibývající fázi. Ryby mají vliv na nohy a prsty u nohou, proto vám dnes udělá velice dobře masáž chodidel. Hýření nechte raději na jiný den, raději se projděte po lese.

Energie dne:

Obecné blaho má přednost před vlastním blahem. Hranice se rozplynou a pohled za kulisy je snazší. Svět zbarvuje fantazie. Nejsou zaujímána stanoviska, „líbá se hodně nohou“.

5.lunární den se vyznačuje vztahem jídlu. Pozorujte dnes, které potraviny vám dělají dobře, které vás lákají a na co máte chuť. Z potravy dnes můžete získat velké zásoby energie, i přesto, že nemusíte sníst mnoho jídla. Za ideální stravu 5.lunárního dne je považováno mléko a tvaroh. Naopak se nedoporučuje mrtvá strava, jako je maso a také nic, co dává život, jako jsou např.semínka a ořechy. Vyhněte se houbám a kysanému zelí. Jezte pomalu a stravu  dlouho žvýkejte. Dnes také přichází očištění skrze slzy. Je užitečné poznat pravou příčinu slz a s ní pak pracovat. Je vhodný den na práci s bylinkami a pro cestování.

ZDRAVÍ

Ryby ovlivňují nohy, nyní je nejlepší termín pro koupele nohou a ošetření kuřích ok (nikoli ale jejich vyoperování). Zvláštností dnů Ryb je, že všechno, co se do těla v tyto dny přijme – od alkoholu a nikotinu po kávu a léky – působí mnohem intenzivněji než v jiných dnech. Možná je to tím, že všechny vnitřní orgány jsou meridiánovými drahami spojeny s chodidly, a proto ve dnech Ryb reagují zvlášť citlivě. Nohy jsou velmi důležitou a citlivou částí těla , ke které se bohužel často chováme macešsky. Když je nemocná noha, je nemocný celý člověk. Každá část těla se odráží v reflexních zónách nohou a může být ovlivněna masážemi reflexních zón na nohou. Tyto masáže mohou pomoci uvolnit např. křeč či napětí v těle, pomáhají odvádět škodliviny z těla.

KRÁSA

Dnešek je nejméně vhodným dnem pro stříhání vlasů, často se pak tvoří lupy. Také s mytím spíše počkejte na vhodnější den.

ZAHRADA

Dny Ryb jsou dny listu se stoupající silou. Všechno, co se tento den sklidí, by mělo být okamžitě spotřebováno.

Příznivé:

  • Zalévání pokojových a balkónových rostlin
  • Hnojení květin

Nepříznivé:

  • Průklest ovocných stromů a keřů
  • Konzervování, ukládání do sklepa a uskladňování


Ve zkratce:

  • Fáze Měsíce: přibývající
  • Lunární den: 5
  • Východ Měsíce: 09:11h
  • Západ Měsíce: 21:14 h
  • Živel: voda
  • Kvalita dne: mokrý

Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte