Úterý 16.2.2010

Měsíc putuje v Rybách a je v přibývající fázi. Ryby mají vliv na nohy a prsty u nohou, proto vám dnes udělá velice dobře masáž chodidel. Hýření nechte raději na jiný den. Dnešek bude proměnlivý a plný změn, které vnesou do vašeho života nové příležitosti.

Energie dne:

Obecné blaho má přednost před vlastním blahem. Hranice se rozplynou a pohled za kulisy je snazší. Svět zbarvuje fantazie. Nejsou zaujímána stanoviska, „líbá se hodně nohou“.

4.lunární den je spojen se symbolem Stromu poznání. Vycházka s rodinou do přírody vám udělá dobře na duši. Dnes se odděluje dobro od zla. Analyzujte a srovnávejte, co je dobré a co špatné, můžete rozvázat i složité karmické uzly a získat andělskou ochranu. Upečte chleba, je to symbol dobra, který lidi sjednocuje. Dbejte při zadělávání těsta na to, aby jste měli čisté myšlenky, můžete třeba zpívat mantru nebo si říkat modlitbu.

ZDRAVÍ

Ryby ovlivňují nohy, nyní je nejlepší termín pro koupele nohou a ošetření kuřích ok (nikoli ale jejich vyoperování). Zvláštností dnů Ryb je, že všechno, co se do těla v tyto dny přijme – od alkoholu a nikotinu po kávu a léky – působí mnohem intenzivněji než v jiných dnech. Možná je to tím, že všechny vnitřní orgány jsou meridiánovými drahami spojeny s chodidly, a proto ve dnech Ryb reagují zvlášť citlivě. Nohy jsou velmi důležitou a citlivou částí těla , ke které se bohužel často chováme macešsky. Když je nemocná noha, je nemocný celý člověk. Každá část těla se odráží v reflexních zónách nohou a může být ovlivněna masážemi reflexních zón na nohou. Tyto masáže mohou pomoci uvolnit např. křeč či napětí v těle, pomáhají odvádět škodliviny z těla.

Tento den má dobrou uhlohydrátovou kvalitu a ovlivňuje nervový systém.

KRÁSA

Dnešek je nejméně vhodným dnem pro stříhání vlasů, často se pak tvoří lupy. Také s mytím spíše počkejte na vhodnější den.

ZAHRADA

Dny Ryb jsou dny listu se stoupající silou. Všechno, co se tento den sklidí, by mělo být okamžitě spotřebováno. Příznivé je sázení a setí listové zeleniny, zalévání pokojových a balkonových rostlin, hnojení květin. Průklest ovocných stromů a keřů, konzervování, ukládání do sklepa a uskladňování nechejte na jindy!

Ve zkratce:

 • Fáze Měsíce: přibývající
 • Lunární den: 4
 • Východ Měsíce: 07:34 h
 • Západ Měsíce: 20:11 h
 • Živel: voda
 • Kvalita dne: mokrý
 • Živná kvalita: uhlohydráty
 • Ovlivňuje orgány: nohy, prsty u nohou
 • Systém: nervový systém
 • Část rostliny: list
 • Síla: stoupající

Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte