Středa 13.1.2010

Měsíc ubývá a putuje ve znamení Kozoroha, který působí na kolena, kyčle, klouby a má vliv i na kůži. Takže se dnes vyhněte zbytečné zátěži kostí a kolen. I přes bohatou nadílku sněhu není podle lunárních vlivů příliš vhodný den na horské túry a lyžování. Pokud se bez toho neobejdete, udělejte alespoň svým kolenům zábal.

Energie dne:
Vzduch se stává průzračný, myšlení jasné a vážné, přímočaré, málo pohyblivé. „Kdo se ve věčném úsilí snaží…“

Symbolem 28. lunárního dne je Karma a Lotos a my dnes můžeme poznat a pochopit cíl našeho života. Otevírají se čakry, snažte se proto dnes co nevíc očišťovat své tělo, emoce a mysl. Můžete prožít duchovní prozření. Je vhodný den pro práci se sny.

ZDRAVÍ
Zbytečně v těchto dnech nezatěžujte kosti a kolena, mohlo by to mít následky. Nevydávejte se po delší pauze nebo jako začátečník na horské tůry nebo lyžařské výlety. Chirurgové a ortopedové v lyžařských oblastech velmi dobře vědí, kdy Měsíc prochází Kozorohem. Pak mohou rozhojnit své zkušenosti s operací kolen. Fotbalisté, kteří mají porušený meniskus, by rozhodně neměli přehánět. Při každém pohybu jsou teď kolena velmi namáhaná. Obklady kolen jako prevence nebo léčba vykonají velmi dobré služby. Také pro ostatní kosti a klouby je teď možné udělat něco dobrého. Nepřetěžujte zrak, nedívejte se do ostrého světla.

KRÁSA
Dnes je také vhodný den pro péči  o nehty na nohou i rukou, pro stříhání a pilování. Nehty ostříhané v Kozorohu jsou tvrdé, hodně vydrží a nelámou se tak snadno. Na manikúru a pedikúru byste dnes proto neměli zapomenout.

Není vhodné ale stříhat a upravovat zarostlé nehty, stále by dorůstaly špatně. Výjimkou je úprava nehtového lůžka. Je účinné ošetřování tvrdošíjné plísně nohou a nehtů, odstraňování a ošetřování bradavic, odstraňování chloupků na těle, vytrhávání obočí. Dnes pomůže péče o problémovou pleť ve formě čištění , masky a zábalu.

ZAHRADA

Dny Kozoroha jsou dny kořene se stoupající silou.

Den je příznivý pro:

  • vysazování, sázení a setí kořenové a zimní zeleniny,
  • mýcení, prořezávání rostlin, okrajů lesa a křovin
  • boj proti hmyzu žijícímu v zemi
  • dodatečné hnojení květin se slabou tvorbou kořenů
  • konzervování a uskladňování kořenové zeleniny ve sklepě (např. krouhání kyselého zelí)

Nedoporučujeme dnes trhat ani darovat květy.

Ve zkratce:

Měsíc v Kozorohu
Měsíc vychází: 06:39
Měsíc zapadá: 14:31
Lunární den: 28
Fáze Měsíce: ubývající
Živel: Země
Kvalita dne: chladný
Živná kvalita: sůl
Ovlivňuje orgány: kolena, kyčle, klouby, kůže
Systém:  krevní oběh
Část rostliny: kořen
Síla: stoupající


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte