Sportovní taneční klub Praha: Taneční kurzy pod dohledem profesionálních lektorů

PR článek

Fotolia_241280392_XSSportovní taneční klub Praha

Tanec má nejen mnoho různých podob, ale každý člověk jej navíc vnímá velmi odlišně a individuálně. Zatímco někdo hledá v tanci odpočinek, při němž zapomene na každodenní starosti, pro jiného tato pohybová aktivita symbolizuje příslušnost k určitému společenství. Páry, skupiny i jednotlivci se různým druhům tance věnují profesionálně jako sportovci, a za jejich výkony stojí stovky hodin dřiny, odříkání a poctivého tréninku. Lidé chápou tanec třeba jako umění či způsob vyjádření niterních pocitů, ale i jako koníček nebo příjemný odpočinek.

Parket čeká! Taneční kurzy pomohou začátečníkům i pokročilým

Mnozí lidé tanec s oblibou sledují. Obdivují pečlivě nacvičené choreografie, ze kterých vyzařují jedinečné emoce. Kdo však nechce pouze nečinně přihlížet, může se do víru tance vrhnout sám. Během plesové sezóny vyrážejí na parket tanečníci všech věkových i schopnostních kategorií. V České republice se dokonce v rámci středních škol tradičně pořádají kurzy společenského tance pro mládež.

Tancování se lidem často tak zalíbí, že se v něm chtějí dále zlepšovat. Někteří dokonce zatouží povýšit své schopnosti z amatérských na poloprofesionální či profesionální. Právě pro tyto účely vznikla celá řada tanečních klubů, kde se lidé mohou pod dohledem zkušených profesionálů postupně zdokonalovat. Jedním z nejvyhledávanějších je Sportovní taneční klub STK Praha.

Sportovní taneční klub Praha vychovává ty nejlepší tanečníky již desítky let

Taneční klub STK Praha se pyšní bohatou historií, která sahá až do 20. let minulého století, konkrétně do roku 1928, kdy byl tento klub oficiálně založen. Příliš se nemění ani taneční prostory. Vždyť v KC Vltavská (na Klubovně 1) tančí členové STK Praha už více něž dvaačtyřicet let. Na bezchybný a zdravý chod celého klubu dohlíží velmi zkušené vedení, který stojí v čele již přes 18 let.

Členství v tanečním klubu přináší mnoho zajímavých a užitečných výhod. Nejen že na vás dýchne neopakovatelná atmosféra a zápal pro tanec jako takový, ale zároveň získáte možnost každodenně trénovat, a to po celý rok od pondělí do neděle, bez ohledu na svátky či prázdniny. Stačí pouze přijít a pustit se do tancování. Samozřejmě zde nechybí ani vedené tréninky pod dohledem zkušených a ochotných lektorů. Ty se pořádají každý den vyjma víkendu.

S tanečními kroky vám ochotně poradí profesionální lektoři

Nad tréninkem soutěžních párů dohlížejí profesionálové jako Zdeněk Rezler, Libuška Chytková či Marek Dědík. Juniorům a nesoutěžním párům se s ochotou věnuje například Jiří Pixa nebo Martina Pišťáčková. V současné době se klub STK Praha může pochlubit téměř 120 registrovanými členy.

Věhlas tanečního klubu STK Praha dokládá celá řada úspěchů v celorepublikových soutěžích v průběhu posledních třiceti let. Už v roce 1989 obsadily páry z klubu STK Praha třetí a druhé místo na Mistrovství republiky v kategorii standard, respektive latina. Od té doby uplynulo již mnoho let, ale jen málokdy se stalo, že by reprezentant STK Praha nestál na stupních vítězů.

Svou kariéru zde nastartovalo mnoho výjimečných tanečníků a trenérů. Hodiny tance v STK Praha navštěvovala i populární česká zpěvačka Lucie Vondráčková. Největší taneční úspěchy na Vltavské prožili také vynikající tanečníci Dobromil Nováček s Evou Kotvovou.

1625-mistrovstvi-rep-v-latine-2013Mistrovství republiky v latinskoamerických tancích

Nenechte si ujít nejlepší latinské taneční kurzy v Praze

Sportovní taneční klub nabízí taneční kurzy pro děti i dospělé. V repertoáru naleznete nejen výuku standardních, ale také latinsko-amerických tanců a salsy a nechybí ani dětská taneční předtančení. Klub se nachází na Praze Vinohradech v ulici Vinohradská 184 v budově Casablanca.

Přijďte si prohlédnout taneční páry přímo v akci. Dorazte na největší trénink latinského tance v Praze, který se koná každé úterý od 20.00 do 22.00. Pokud vás trénink zaujme, můžete se do něj zapojit. Za patnáct lekcí zájemci zaplatí 3250 korun. V rámci kurzu si zatančí po boku nejlepších párů v České republice. Dále získají jedinečnou možnost zúčastnit se speciálního tréninku v soutěžním nasazení. K tanci vám budou hrát nejen léty prověřené klasiky, ale také nejnovější taneční skladby. Dobrou náladu a chuť k tanci jistě podpoří návštěva skvěle vybaveného baru, kde se mohou občerstvit tanečníci i diváci.

Neformální večery plné tance a zábavy

Taneční klub STK Praha pořádá také neformální taneční večery pro dospělé. Tento kurz se skládá z deseti večerů a prodloužené. Na páry dohlíží vicemistr České republiky Jiří Ševčík. Účastníci se mohou ještě před začátkem občerstvit sklenicí dobrého vína. Díky neformální povaze kurzu není předepsaný společenský oděv, lidé tak mohou tancovat v oděvu, ve kterém se cítí pohodlně.


Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte