Společnost Biogen s.r.o. zprostředkovává všestrannou analýzu DNA

PR článek

Společnost Biogen s.r.o., zabývající se molekulární biologií a genetikou, spolupracuje s firmou ATLAS Biolabs, která nabízí testování DNA, a to kompletní analýzu jak lidských vzorků, tak i vzorků dalších organismů. Současné čipové techniky dovolují testovat až 5 milionů těchto odchylek (SNP neboli jednonukleotidových polymorfismů) v jediném vzorku současně nebo několik vybraných SNP ve větším počtu vzorků.

Zkoumání genomu u hospodářských zvířat

Technologie, kterou využívá i společnost ATLAS Biolabs, umožňuje mapování genomu hospodářských zvířat, a tak je možné u těchto vzorků např. zkoumat zvýšenou odolnost proti běžným chorobám či využít výsledků pro šlechtění a reprodukci hospodářských zvířat vedoucí ke zlepšení ekonomiky produkce a k mnoha dalším výzkumům, jejichž výsledky mohou mít vliv na budoucí generace zkoumaných druhů zvířat.

Proč vybrat služby společnosti ATLAS Biolabs?

  • Veškeré procesy jsou předmětem přísné kontroly kvality na všech stupních, všechny postupy pro zajištění kvality jsou zdokumentovány a k dispozici v elektronické podobě na vyžádání zákazníka.
  • Rychlé, kvalitní, spolehlivé a levné zpracování vzorků – zákazník obdrží veškeré údaje do 1 měsíce od obdržení vzorku.
  • Bohaté zkušenosti – od roku 2001 pracovníci společnosti ATLAS Biolabs úspěšně analyzovali desítky tisíc vzorků.
  • Firma ATLAS Biolabs je držitelem certifikátu mezinárodních norem ISO 9001:2008 a ISO 13485

ATLAS Biolabs nabízí testování genotypů v rámci jednonukleotidových polymorfismů (SNP), které jsou nejvíce rozšířenou formou variability genomu. Zatím bylo v lidském genomu identifikováno více než 10 milionů míst, v nichž se mohou vyskytovat různé báze. Většina z nich leží mimo funkční geny a patrně neovlivňují vlastnosti genomu. Některé alely (genotypy) tzv. kódujících SNP (cSNP) mohou mít medicínský význam, ať jako ukazatele určité disponibility pro dědičné vlastnosti nebo choroby (markery). Dnešní čipové techniky dovolují testovat až 5 milionů SNP v jednom vzorku současně, nebo několik vybraných SNP ve velkém počtu vzorků.

ATLAS Biolabs disponuje čipovými platformami: Affymetrix SNP, Illumina Whole-Genome Human SNP, Illumina Whole-Genome SNP for Production Animals.

Pro další informace ohledně analýzy vzorků a jiných služeb z oblasti molekulární biologie a genetiky se informujte na webu společnosti Biogen s.r.o.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 2004x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Ja take bych chtela kompletni geneticky rozbor, ktery by "prozkoumal" vsechny mozne mutace genu.,. abych ziskala kompletni informaci o tom, jake mam predispozice.. pro pripadne nemoci ... nebo zda se daji zjistit nemoci soucasne nebo i ty jez jsem… celý příspěvek

Dobrý den, tyto dotazy vám jistě rádi zodpoví přímo ve společnosti Biogen s.r.o., odkaz je na začátku článku.

zajimalo by me, kolik by stalo, kdybych chtela kompletni geneticky rozbor, ktery by "prozkoumal" vsechny mozne mutace genu.,. a ziskala bych tak kompletni informaci o tom, jake mam predispozice.. pro pripadne ruzne nemoci. Jestli mi nekdo muze na toto odpovedet?

Zajímavé informace, díky za ně!


Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte