Společnost Biogen s.r.o. přichází s novinkou pro laboratoře lékařské genetiky

PR článek

Genetika, zabývající se dědičností a proměnlivostí živých soustav, zažívá jako jedna z mála věd o životě za posledních pár desetiletí velice rychlý rozvoj. Poznatky výzkumů genetiky jsou nesmírně důležité pro budoucnost lidstva, neboť tato věda zasahuje do mnoha oborů souvisejících s veškerými živými organismy na planetě.

Výzkum lidského genomu 

Lidský genom je souhrn veškerých genetických informací, jež jsou „zapsané“ uvnitř buněk lidského těla. Genom ovšem není tvořen pouze geny, jejichž konečným produktem jsou bílkoviny, ale obsahuje celou řadu dalších informací, které jsou předmětem dalších výzkumů. Vzhledem k rychlosti vývoje genetiky se tedy můžeme těšit na převratné objevy, které mohou nemalou měrou ovlivnit budoucnost lidstva. Mapování lidského genomu je velmi složitý proces, jehož součástí je i sekvenace DNA.

Sekvenace neboli „čtení“ DNA

Sekvenace DNA je souhrnný název pro biochemické metody zkoumající genetické informace a určující pořadí chemických jednotek daného biopolymeru, tedy proteinu, polysacharidu či nukleové kyseliny. Užitečnost sekvenace DNA tkví hlavně ve výzkumu biologických procesů, ale uplatňuje se také v oblasti forenzní medicíny či diagnostiky dědičných chorob a nádorových onemocnění, ve které nachází široké uplatnění. Jde v podstatě o „čtení“ genomu, a to nejen lidského, ale i mnoha dalších organismů (zvířat, rostlin, mikrobů,…).

Sangerova metoda sekvenování je nyní mnohem dostupnější

Společnost Biogen s.r.o. se zabývá molekulární biologií a genetikou a může vám zajistit kvalitní, rychlou a lacinou sekvenaci DNA Sangerovou metodou, což bylo ještě v nedávné minulosti možné jen posláním vzorků do Číny či Koreje.

Sangerova metoda má obrovskou výhodu v možnosti vizuální kontroly výsledku a navíc je možné ji dnes využít za dříve nemyslitelné ceny. Běžná sekvenace na kapiláře v laboratoři Biogenu stojí pouze €4, v případě sekvenace více vzorků na platíčkách je cena ještě výhodnější – jeden vzorek vyjde na €2,80. Stačí si objednat počet sekvenací a vytvořit účet na www.gatc-biotech.com. Následně obdržíte barcody, které se nalepí na zkumavky se vzorky a pošlou do laboratoře Biogenu. Pak už stačí jen čekat na výsledky, které jsou dostupné do 3 pracovních dnů. V případě zaslání více než 25 vzorků se neplatí žádné poštovné.

Díky službám společnosti Biogen s.r.o. nemusí laboratoře investovat do drahých přístrojů, které pravděpodobně nebudou schopny efektivně využít a návratnost investice je bez neustálého provozu nereálná.


Stáhnout v PDF

Přečteno: 1464x

Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte