Sobota 27.2.2010

Měsíc vstupuje dnes ve 02:08 hodin do znamení Lva, je v přibývající fázi. Lev ovlivňuje srdce, záda, bránice, krevní oběh, tepny. Dnes je vhodný den pro stříhání vlasů.  

Energie dne:

Svaly rostou, vládne rozhodnost. Člověk „sebere odvahu“. Hranice se trochu setřou, zdají se snáz překonatelné. Radost z rizika, vysušující oheň.

15. Lunární den můžeme pocítit svobodu duše i ducha. Máme sklony k různým pokušením. Pokud chcete být v souladu s energií tohoto dne, praktikujte jakýkoliv druh askeze. Jídlo by mělo být horké a pikantní, k pití se dejte kopřivový čaj - čistí slinivku břišní, která je spojena s 15.lunárním dnem. Vyhněte se zelí, česneku a jablkům, vedlo by to k podráždění žaludku. Snažte se nehádat. Askeze se dnes doporučuje také v sexu. Dnešní sny vám mohou přinést předpovědi na celý měsíc

ZDRAVÍ

Vše, co dnes tělu dodáme, působí dvojnásobnou silou. Lev má vliv na krevní oběh, ten je teď aktivnější než v jiných dnech. Někdy bolí víc záda a i srdce občas trochu zlobí. Míváme bezesné noci. Měli bychom se vyhnout všemu, co přetěžuje srdce a krevní oběh. Nemyslíme tím samozřejmě normální fyzickou práci zdravých lidí. Lidé s nemocným srdcem by se neměli pouštět do namáhavých cest a záměrů. Pokud nejste zrovna vytrénovaný turista, zlobí vás srdíčko a krevní oběh a máte v plánu výšlap do hor, raději si naplánujte výlet na vhodnější den, až nebude Měsíc ve Lvu nebo hory vyměňte za nenáročnou romantickou procházku. Tento den je také vhodný k posílení a ozdravění trávicího ústrojí, kterému sice vládne znamení Panny, ale je dobré začít s tím už teď.

Tyto dny mají nejlepší bílkovinné kvality, to působí především na fyzické tělo a smyslové orgány.

KRÁSA

Dny Lva jsou nejvhodnější dny pro stříhání vlasů a také pro první stříhání vlásků u dětí. Vlasy budou méně padat, zhoustnou a budou silné.

ZAHRADA

Dny Lva jsou dny plodu s klesající silou. Lev je nejohnivější a nejvíce vysušující znamení v celém Zvěrokruhu. Dnes nepoužívejte na rostliny žádná umělá hnojiva. Pokud počasí dovolí, roubujeme stromy, upravujeme záhony, vyhrabujeme trávník. Do skleníku vysadíme rajčata, okurky, papriky, baklažány. Dostatečně vše zalijeme. Vysazujeme ovocné keře.

Ve zkratce:

 • Fáze Měsíce: přibývající
 • Východ Měsíce: 16:23 h
 • Západ Měsíce: 05:54 h
 • Lunární den: 15
 • Živel: oheň
 • Kvalita dne: teplý
 • Živná kvalita: bílkovina
 • Ovlivňuje orgány: srdce, záda, bránice, krevní oběh, tepny
 • Systém: smyslové orgány
 • Část rostliny: plod
 • Síla: klesající

Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte