Sobota 2.1.2010

Měsíc vešel v  03:41 h do znamení LVA, je v ubývající fázi. Východ měsíce začíná v 18:43 hodin. Vládne živel ohně, kvalitou je den teplý. Působí na tyto části těla: srdce, záda, bránice, krevní oběh, tepny. Lev má vliv na krevní oběh, ten je teď aktivnější než v jiných dnech. Někdy bolí víc záda a i srdce občas trochu zlobí. Míváme bezesné noci.


Fáze Měsíce: ubývající
Lunární den: 18
Živel: oheň
Kvalita dne: teplý
Živná kvalita: bílkovina
Ovlivňuje orgány: srdce, záda, bránice, krevní oběh, tepny
Systém: smyslové orgány
Část rostliny: plod
Síla: klesající

Zbarvení dne:  Svaly rostou, vládne rozhodnost. Člověk „sebere odvahu“. Hranice se trochu setřou, zdají se snáz překonatelné. Radost z rizika, vysušující oheň.

Osmnáctý lunární den nám nastavuje zrcadlo. Vše, co se dnes děje, odráží naši podstatu a my můžeme vyhodnotit, jak se sami na sebe díváme.

ZDRAVÍ
Lev má vliv na krevní oběh, ten je teď aktivnější než v jiných dnech. Někdy bolí víc záda a i srdce občas trochu zlobí. Míváme bezesné noci.

Měli bychom se vyhnout všemu, co přetěžuje srdce a krevní oběh. Nemyslíme tím samozřejmě normální fyzickou práci zdravých lidí J. Lidé s nemocným srdcem by se neměli pouštět do namáhavých cest a záměrů. Pokud nejste zrovna vytrénovaný turista, zlobí vás srdíčko a krevní oběh a máte v plánu výšlap do hor, raději si naplánujte výlet na vhodnější den, až nebude Měsíc ve Lvu nebo hory vyměňte za nenáročnou romantickou procházku.

Tento den je také vhodný k posílení a ozdravění trávicího ústrojí, kterému sice vládne znamení Panny, ale je dobré začít s tím už teď.

Dnes je navíc velmi dobrý den na sbírání bylin s léčivým účinkem na srdce a krevní oběh.

Tyto dny mají nejlepší bílkovinné kvality, to působí především na fyzické tělo a smyslové orgány.

ZAHRADA
Dny Lva jsou dny plodu s klesající silou. Lev je nejohnivější a nejvíce vysušující znamení v celém Zvěrokruhu.

Velmi příznivé:

  • Sbírání bylin posilujících srdce
  • Průklest a zimní řez ovocných stromů a keřů

Nepříznivé:

  • Používání umělých hnojiv

Stáhnout v PDF
Rozbalit všechny příspěvky
Nový komentář

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.

Pro dodržení zásad pro získání souhlasu koncových uživatelů v EU bychom vás chtěli informovat, že tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte